Вирівнювання стін гіпсокартоном + відео

Зараз гіпсокартон є тією паличкою – виручалочкою, яка допомагає без особливих зусиль привести нерівні стіни в пристойний вигляд. Він використовується в безлічі різних ремонтних робіт, і це не тільки вирівнювання поверхні, але і створення ніш, декорування, поділ приміщення на зони і багато інших. Завдяки такому широкому колу використання і своїм унікальним властивостям, гіпсокартон отримав багато позитивних відгуків від професіоналів в будівництві і від новачків, які також зможуть впоратися з цим матеріалом.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Види вирівнювання стін гіпсокартоном

Майже у всіх квартирах виникає проблема нерівності стін. З нею стикаються тоді, коли приходить час проводити ремонт. Так як жодне покриття не виглядатиме виграшно на нерівній стіні, поверхня потрібно заздалегідь підготувати.

Є кілька способів, щоб вирівняти стіни в приміщенні:

 1. Оштукатурювання;
 2. Оздоблення стіновими панелями;
 3. Вирівнювання стін гіпсокартонними листами.

У цій статті детально буде розглянуто найостанніший варіант, так як гіпсокартон – покриття, яке дуже зручно в роботі і дає відмінний результат. Вирівнюючи стіни таким методом, можна приховати всі недоліки стін, а також прибрати непотрібні комунікації в простір між стіною і гіпсокартоном.

Безкаркасний метод покриття гіпсокартоном

Цей варіант дуже простий і не вимагає особливих зусиль в монтажі, так як листи кріпляться на спеціально розроблений клей. Це дуже поширений клеїть склад, тому знайти його можна в будь-якому магазині, де продаються будівельні товари.

В першу чергу перед тим, як вирівняти стіни гіпсокартоном без каркаса, потрібно очистити стіну від старого покриття, бруду і пилу, а також чітко виміряти її рівність. Якщо показник кривизни стіни знаходиться в рамках 4 – 7 мм, то клей наноситься на листи по всій поверхні, розмазується шпателем зубчастого типу, а далі лист приклеюється. Якщо ж кривизна досягає 20 мм, то клей наноситься місцями у вигляді товстих коржів з витримуванням невеликого інтервалу. У разі, якщо кривизна стіни більше, ніж 20 мм, то потрібно спочатку вирівняти поверхню за допомогою штукатурки, а потім вже клеїти листи гіпсокартону. Щоб не створювати собі зайвих труднощів, можна відразу ж використовувати каркасний метод кріплення гіпсокатона.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Після того, як видалена зайва бруд стін потрібно добре прогрунтувати.

Коштувати пам’ятати про те, що при поєднанні робіт по оштукатуріванію поверхні мокрим і сухим способом, спочатку проводиться волога обробка, а після повного просихання – суха.

Важливо! Перед монтажем гіпсокартону потрібно упевнитися в повному просиханні грунтовної суміші.

Безпосередньо перед початком обробки стін гіпсокартонними листами потрібно підготувати клей. Як його розвести, можна почитати на упаковці. Клей обов’язково потрібно готувати відповідно до інструкції на упаковці, інакше його схоплюються властивості можуть стати гірше. Готова клеящая маса повинна нагадувати густий сир. Не потрібно замішувати відразу великий обсяг, так як вже через півгодини клей повністю затвердіє і використовувати його буде неможливо.

Важливо! Перед оклейкою потрібно проставити на стіні маяки, які допоможуть листам гіпсокартону рівно розташовуватися по вертикалі. Для цього просвердлюють отвори в стіні, в них вставляються дюбеля, в які вкручуються саморези.

Можливо також вирівняти стіни без маяків, але цей процес більш трудомісткий і результату домогтися складніше.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Алгоритм, за яким відбувається вирівнювання стін гіпсокартоном без каркаса:

 • На передбачуване місце оклийки на стіні наносять шар підготовленого заздалегідь клею.
 • Лист гіпсокартону розгортається зворотною стороною і на неї наносяться клейові плями з невеликим інтервалом. Зазвичай клей наносять тільки по периметру, але можна кілька плям зробити і всередині для більшої надійності. Важливо! Особливо важливо обробити клеєм місця дверних і віконних отворів, вентиляційні ходи.
 • Лист піднімається і монтується на стіну.
 • За допомогою рівня і молотка, що має гумовий бойок, вирівнюється і притискається до поверхні.
  Выравнивание стен гипсокартоном + видеоВажливо! Від підлоги до листа і від листа до стелі укладаються спеціальні прокладки товщиною не більше 15 мм. Це потрібно, щоб лист гіпсокартону при зміні температури і вологості повітря зміг без проблем розширитися. Не обов’язково купувати спеціальні прокладки, це можуть бути шматочки гіпсокартону.
 • Всі інші листи кріпляться до стіни точно також. Але потрібно обов’язково перевіряти стики і рівність.

Вирівнювання стін своїми руками методом безкаркасного монтажу можливо тільки в тих приміщеннях, висота стелі в яких не перевищує висоту листа, так як горизонтальні стики при цьому варіанті монтажу неприпустимі.

Встановити гіпсокартон без каркаса складніше, ніж з каркасом, але це допоможе зберегти простір кімнати, що дуже цінно для маленьких приміщень.

Метод кріплення гіпсокартону за допомогою каркаса

Цей метод полягає в тому, що листи гіпсокартону кріпляться на металевий або дерев’яний заздалегідь змонтований до стіни профіль. Якщо каркас виконується з деревини, то обов’язково потрібно упевнитися в тому, що вона добре просушена. В іншому випадку, при виході вологи з дерева, вся конструкція втратить свій зовнішній вигляд. Листи гіпсокартону можуть утворювати між один одним щілини. Щоб уникнути такої проблеми, професіонали радять використовувати металевий профіль, який вже точно не підведе.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Для того, щоб зробити каркас, потрібно використовувати стічні і напрямні профілі. Напрямні профілі потрібні для того, щоб визначити контур каркаса. Для цього вони прикріплюються до стелі і підлозі з точною паралельністю один одному. Для початку кріплять стельовий профіль, а вже потім схилом відміряють місце кріплення статевого профілю. Напрямні профілі скріплюються між собою стічними, які кріплять за допомогою саморезів. Між ними потрібно витримувати відстань, рівну приблизно 40 – 60 сантиметрам.

Для більшої міцності конструкції ще встановлюються підвіси, на які кріплять стічні профілі. Між ними потрібно витримати крок, рівний 30 — 50 см. Також важливим етапом є те, що потрібно визначити, на яке навантаження розраховане покриття. Місця, де навантаження буде вагомою, потрібно зміцнити за допомогою змонтованих в проміжку між гіпсокартоном і стіною дощок або фанери.

Важливо! Місця, де гіпсокартон перетинається з трубами парового або теплового опалення потрібно обов’язково забезпечити спеціальними гільзами.

Детальніше про встановлення каркаса можна подивитися тут:

Встановлювати листи на готовий каркас дуже просто, особливих труднощів цей етап зазвичай не викликає. Обов’язково кріпити потрібно чорними саморезами, так як вони виготовлені з оксидованого металу.

Кількість кріплення розраховується виходячи з розмірів листа. Для стандартного гіпсокартонного листа розміром 2,5 * 1,2 м використовується, як правило, число саморезів, рівне 100 штукам.

Важливо! Саморези вкручуються обережно, без різких рухів, щоб не зіпсувати матеріал. Капелюшок злегка втоплюється в покриття.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Каркасний спосіб монтажу гіпсокартону допомагає утеплити ті приміщення, де необхідна додаткова теплоізоляція. У відстань між стіною і новим покриттям після монтажу одного листа можна вкласти скловату або інший теплоізоляційний матеріал. Але робити це потрібно дуже близько один одному, щоб між матами матеріалу не було щілин. Крім теплоізоляції цей метод ще й звукоізолює кімнату.

Шпаклювання готового покриття

Після того, як покриття з гіпсокартону встановлено, потрібно перевірити його на відсутність різного роду вад. Це можуть бути стирчать капелюшки саморезів або інші помилки, допущені при роботі.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Останній етап вирівнювання стін за допомогою гіпсокартону – це шпаклювання. Якщо установка гіпсокартону проводилася на каркас, то потрібно обов’язково шпаклювати місця знаходження саморезів і самі стики між листами. Якщо проводилося вирівнювання без каркаса своїми руками, то обробляються тільки місця з’єднання листів. Перед шпаклівкою на стики наклеюється серпянка – спеціальна стрічка з сітчастою структурою для кращого зчеплення шпаклівки з поверхнею гіпсокартону. Після її приклеювання поверхню гіпсокартонних листів грунтується і наноситься шпаклівка. Стрічка як би вдавлюється в перший шар шпаклівки, а потім наноситься другий шар цього матеріалу.

Выравнивание стен гипсокартоном + видео

Важливо! Якщо на готову стіну буде монтуватися плитка, то можна її НЕ шпаклювати. Шпаклівка потрібна для подальшої декоративної обробки шпалерами і фарбуванням.

Висновок

Вирівнювання стін гіпсокартоном має масу переваг, які цінуються в сучасних умовах:

 • Відсутність бруду при проведенні робіт.
 • Монтаж може бути виконаний самостійно без особливих навичок в ремонті.
 • Гіпсокартон – універсальний матеріал, за допомогою якого можна втілити в життя будь-який дизайнерський проект.

Виконати вирівнювання стін гіпсокартоном в домашніх умовах абсолютно не складно, проте потрібно обов’язково дотримуватися алгоритму роботи і ні на крок не відступати від нього. Будь-яке неправильне дію може привести до псування матеріалу і тому, що вирівняна поверхня такої вже не буде. Досить подивитися відео, представлене нижче, і всі питання, пов’язані з монтажем гіпсокартону, відпадуть самі собою.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: