Оздоблення стін гіпсокартоном

Одним з кращих способів привести в порядок внутрішні стіни будинку, вирівняти їх геометрію, позбутися від кривизни або навіть утеплити, вважається обробка стін гіпсокартоном. Цей матеріал давно став свого роду паличкою-виручалочкою, як при ремонті квартир старих радянських будинків, так і в новобудовах. Якщо в купленій квартирі або будинку бетонні або старі дерев’яні стіни, обробляти гіпсокартоном буде дешевше і ефективніше багатошарової штукатурки.

Отделка стен гипсокартоном

Що дає обробка гіпсокартоном

Переваги гіпсокартону перед штукатуркою або панелями очевидні:

  • Загальна вартість обробки гіпсокартоном навіть на відносно простих стінах не перевищить витрати штукатурного варіанта більш ніж на 10-15%, при цьому отримаємо якість поверхні стін на порядок вище. При цьому практично будь-які роботи можна виконати при обробці стін своїми руками;
  • Вважається, що гіпсокартон « дихає » і не впливає на мікроклімат в кімнаті, але більш важливим є абсолютна інертність матеріалу і здатність працювати, подібно мембрані, пропускаючи гази через себе, як через сито;
  • Хороша оброблюваність листів ГКЛ при нарізці, свердлінні, шліфуванні, при цьому матеріал, навіть розрізаний на кілька шматочків, все одно зберігає ідеальну площину поверхні;
  • Простір за покладеним листом дозволяє заховати величезну кількість проводки і труб, всіляких комунікацій, і, на відміну від штукатурки, при форс-мажорних обставин до них легко отримати доступ.

У багатьох випадках якість і форма стінової поверхні настільки ускладнюють укладання штукатурки, що обробка гіпсокартоном залишається єдино можливим способом виправити ситуацію. Найчастіше це стосується дерев’яних зрубів, стін на стику двох бетонних плит або цегляної кладки, вигнутої « бочкою » або « пропелером ».

Технологія обробки гіпсокартоном

Найбільш складним і трудомістким варіантом обробки вважається обшивка стін гіпсокартоном в дерев’яному будинку. Якщо у вас вийде правильно навісити плити без обриву кріплень і розтріскування швів, свій досвід можна досить легко застосувати і для обробки цегляної або бетонної стіни.

Отделка стен гипсокартоном

Існує три основних технологічних прийому кріплення при обробці стіни ГКЛ:

  1. Перший, найбільш простий і швидкий спосіб, має на увазі приклейку листів на просочену грунтовкою стіну за допомогою двокомпонентного полімерного клею;
  2. Другий, більш громіздкий, але і більш надійний, передбачає укладання гіпсокартону на підготовлений каркас, закріплений на стіні;
  3. У третьому випадку гіпсокартонні листи монтуються на фальш-стіні, зібраної з сталевого профілю або дерев’яної рейки. Останній спосіб дуже часто застосовується в разі, якщо обробка стін гіпсокартоном в дерев’яному будинку не передбачає додаткові вентиляційні зазори і теплоізоляцію.

Основні секрети роботи з гіпсокартоном можна дізнатися з безлічі фото і відео, доступних на сайтах і в відкритих джерелах.

Внутрішнє оздоблення дерев’яного будинку гіпсокартоном

Якщо будинок складний з свіжого зрубу, найбільш безпечним і міцним варіантом буде третій пункт з наведеного вище списку. В цьому випадку каркас під монтаж гіпсокартонного листа збирають з дерев’яної рейки. Загальна ідея конструкції зображена на фото і схемою.

Отделка стен гипсокартоном

Конструкцію також можна побудувати з сталевого оцинкованого тонкостінного профілю, але робота з деревом в цьому випадку виходить простіше і швидше. Для вертикальних стійок вибирайте рейку перетином 75х75 мм при висоті стель вище 250 см. В іншому випадку можна використовувати 50 х 75 або навіть 50 х 50 мм.

Отделка стен гипсокартоном

Збірку каркаса починають з нарізки вертикальних стійок. Для цього найпростіше на стелю або стіни закріпити балку-врем’язку, довжиною на всю стіну і перетином не менше 75х75 мм. Місце кріплення вибираємо, виходячи з потрібних розмірів простору між каркасом і стіною будинку. Це може бути 5 мм, а може і 150 мм. Все залежить від вашого розрахунку.

Далі на балці – часні в місця установки вертикальних опор через кожні 60-65 см забиваємо цвях і підвішуємо капронову нитку з вантажем. При установці вертикальних стійок схили допоможуть правильно вирівняти кожну опору і закріпити її нижній кінець на підлозі за допомогою пари саморезів на 120 мм.

Порада! При розмітці положення кожної з вертикальних стійок необхідно підібрати місце і розмістити їх так, щоб крайні балки з двох сторін відстояли від стін на розмір відступу.

На наступному етапі закріпимо поздовжні рейки на вертикальних опорах. При установці площину кожної горизонтальної рейки, на яку згодом буде кріпитися ГКЛ, вирівнюємо з висить капронової нитці. Цей етап установки горизонтальних рейок вкрай важливий, від того, наскільки точно ви вирівняєте поздовжні планки так, щоб вони перебували в одній площині, залежить, наскільки геометрично правильною буде установка гіпсокартонних листів при обробці.

Отделка стен гипсокартоном

Якщо все зроблено правильно, останній етап буде відносно простим. Необхідно вирізати стандартні гіпсокартонні листи і встановлювати на підготовлений каркас. Гіпсокартон кріпиться саморезами до дерев’яних планок. Якщо будівлі менше п’яти років, і стіни зібрані з бруса або оциліндрованного колоди, протягом перших трьох-п’яти років відбувається усадка стін, тому відстань від стелі до підлоги може змінюватися з незалежних від нас причин.

Щоб коливання конструкції будинку не розірвали дерев’яний каркас обробки і не обрушили листи гіпсокартону, крайні балки каркаса додатково кріплять за допомогою змінного кріплення і краба, що застосовуються при установці каркасів з металопрофілю.

Після установки плаваючих або ковзаючих кріплень, не менше трьох-чотирьох штук з кожного боку, кріплення обробки на стельовій балці – времянке або на підлозі необхідно демонтувати. Крім того, при обробці каркаса гіпсокартоном край листа не повинен доходити до стельової поверхні і підлоги, як мінімум, 2,5-3 см. Стельову або статеву щілину зазвичай закладають декоративним плінтусом або рантом.

Як варіант, описану схему каркаса для кріплення обробки з гіпсокартону можна зібрати, безпосередньо закріпивши на стіні будинку за допомогою « крабів » і плаваючих кріплень. Приблизно така ж схема використовується при установці каркаса з металопрофілю на відстані від стіни 50-70 мм.

Будь-які рейки і планки повинні пройти, як мінімум, дворазову обробку – протипожежної та антисептичної просочення, і ретельно просушені на сонці або в сушарці.

Клейове кріплення гіпсокартону при обробці стін

Клей в якості кріплення для фіксації гіпсокартону на стіні практично не застосовується, за винятком обробки бетонних або цегляних стін. Клейове з’єднання при обробці виконується простіше і швидше, але вимагає серйозної підготовчої роботи з поверхнею стін, на яку, власне, і будуть укладатися листи гіпсокартону.

Технологія наклейки вимагає закріпити на стіні дерев’яні або гіпсокартонні опорні майданчики. При цьому не обов’язково покривати всю стіну рейками, на які будуть клеїтися листи гіпсокартону. Подібний варіант дає високу міцність кріплення обробки, але, як правило, « краде » у приміщення зайвих 4-5см. У бюджетному варіанті обробки найчастіше вибирають саму виступаючу точку стіни і ретельно зачищають місце навколо неї від фарби, шпалер і будь-який інший старої обробки.

Отделка стен гипсокартоном

За допомогою довгого півтораметрового правила або будівельного рівня, встановленого на підготовлену точку, і схилу знаходять найбільш увігнуті місця на стіні і відзначають їх положення за допомогою олівця. На ці місця необхідно закріпити невеликі обрізки дерев’яних рейок, причому висоту рейки потрібно підігнати таким чином, щоб сама виступає точка стіни перебувала в одній площині з поверхнею дерев’яних рейок.

Для кріплення обробки на поверхню стіни і рейок наносять передбачене технологією кількість клею і встановлюють листи гіпсокартону.

Отделка стен гипсокартоном

Всі шви між гіпсокартонними листами закладаються фінішної шпаклівкою. В окремих випадках шви заклеюють стрічкою-серп’янкою, якщо ширина шва перевищує 3 мм.

Висновок

Оздоблення внутрішніх стін гіпсокартоном дозволяє отримати ідеально рівну поверхню, яка легко шліфується, грунтується, фарбується, оклеивается шпалерами. Завдяки використанню такого матеріалу ремонт можна виконати швидко і за відносно невеликі гроші. При цьому більшу частину обробки цілком доступно зробити своїми руками.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: