Основні способи монтажу інженерної дошки

Інженерна дошка в якості альтернативи натуральному масиву і паркету продовжує набирати популярність серед власників будинків і квартир. Розповімо, якими способами інженерна дошка може укладатися на підготовлену основу, будь то стяжка або фанера. Нагадаємо, що інженерна дошка складається з шарів. Верхній це шпон натурального дерева товщиною від 3 до 6 міліметрів. Потім йде проста березова фанера, на самому нижньому шарі якої є ребра жорсткості для забезпечення міцності підлогового покриття.

Даний варіант облаштування фінішної обробки підлоги зовні практично не відрізняється від масивної дошки. Але коштує інженерна дошка дешевше, що і приваблює домовласників.

Основні способи монтажу інженерної дошки

Укладання на клей

Такі клейові склади роблять на основі поліуретанових компаундів, що робить покриття стійким до потрапляння вологи. Використовувати клей можна як в разі укладання інженерної дошки на деревно-стружкові плити або товсту фанеру, так і безпосередньо на стяжку з бетонної суміші.

Виробники категорично не рекомендують укладати інженерну дошку на кабельну теплу підлогу, підкладку з пробки і наливну підлогу з гіпсу.

Комбінований

В даному випадку теж застосовується клей, але додатково кожна дошка кріпиться спеціальними саморізами. Іноді замість них застосовуються “шпильки”. У цьому випадку важливо правильно вганяти кріплення в пази дощок під кутом мінімум 30 градусів, максимум — 45 градусів.

Комбінований спосіб укладання застосовується на фанері або деревно-стружкових плитах. Він дуже надійний, адже дошка кріпиться відразу двома способами. Даний метод ненабагато дорожчий звичайного клейового, але займає істотно більше часу.

Основні способи монтажу інженерної дошки

Плаваючий

В цьому випадку дошка ніяк не пов’язана з основою і підкладкою, її можна буде легко демонтувати і замінити. На інженерній дошці для використання такого методу монтажу повинні бути присутніми стандартні замки систем Click.

Мінус методу в тому, що потрібна дуже ретельна підготовка основи, яка повинна бути ідеально рівною. З плюсів – швидкість, економія на саморізах і клейовому складі. Щоб підлогове покриття вийшло надійним і щільним, потрібно чітко дотримуватися технології.

Основні способи монтажу інженерної дошки

Шип-паз

Ця технологія називається “в шпонку”. Зрозуміло, у дошки повинні бути заводські з’єднання шип-паз. Цей метод застосовують в будинках з погано висушеного бруса і зрубах, які дають усадку, а також в регіонах з вологим кліматом.

Для надійності з’єднань застосовується киянка, вручну щільно з’єднати дошки неможливо.

Основні способи монтажу інженерної дошки

В будь-якому випадку фахівці радять попередньо розкласти ламелі, щоб звести до мінімуму необхідність розпилів і створити чіткий малюнок.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: