Типи лінолеуму і правила вибору

Лінолеум вже досить довгий час залишається традиційним підлоговим покриттям для підлоги побутового та промислового значення. Цей довговічний і зручний в експлуатації обробний матеріал має велику кількість плюсів, про які й буде розказано в цій статті.

Ну, по-перше, незаперечною перевагою лінолеуму, є його порівняно невелика вартість. Другий плюс, пов’язаний з відмінними експлуатаційними можливостями, оскільки лінолеум добре протистоїть волозі і невеликим механічних пошкоджень.

Типи лінолеуму

При виготовленні лінолеуму використовуються різні синтетичні і натуральні матеріали. Крім того, підрозділяється лінолеум і в залежності від основи, а також сфери застосування. Розглянемо основні види лінолеуму, які актуальні, як ніколи, на сьогоднішній час.

ПВХ — лінолеум виробляють з синтетичних полімерів з добавками пластифікаторів, наповнювачів (у вигляді борошна тощо) і пігментів. Склад ПВХ-лінолеуму, може бути гетерогенним або гомогенним, залежно від однорідності шарів, їх товщини і кількості.

Типи лінолеуму і правила вибору

Натуральний лінолеум — при його виготовленні використовується тільки нешкідлива сировина. Даний тип лінолеуму має найвищу вартість. Він може сміливо змагатися в нешкідливості використання з такими популярними на сьогоднішній день підлоговими матеріалами, як паркет і ламінатн.

Лінолеум в залежності від основи

Як було сказано вище, підрозділяється лінолеум на категорії залежно від основи. Так, наприклад, існує безосновний лінолеум, лінолеум на спіненій основі і лінолеум на джутовій основі.

Безосновний лінолеум має найменшу товщину, яка обумовлена однорідним покриттям у вигляді одного шару по всій товщині матеріалу. Лінолеум на спіненій основі — навпаки, має цілих чотири шари, які складаються з скловолокна, спіненого вінілу з ПВХ і друкованого малюнка з текстурою.

Типи лінолеуму і правила вибору

Лінолеум на спіненій основі має найбільшу довговічність, його легко чистити, він погано схильний до стирання і добре протистоїть навіть невеликому механічному впливу. Майже такими ж якостями, наділений лінолеум на джутовій основі, який крім усього іншого, має високі теплоізоляційні показники.

Виготовляють джутовий лінолеум із синтетичного та натурального джуту, ПВХ і повсті. Мабуть, це найтепліший різновид лінолеуму, оскільки даний підлоговий матеріал, добре зберігає тепло, а його товщина становить п’ять міліметрів.

Область застосування лінолеуму

Залежно від області застосування, лінолеум може бути комерційним і пнапівкомерційним, а також побутовим. Само собою зрозуміло, що побутовий лінолеум використовується там, де найменша прохідність, а навантаження на підлогу невелике.

Тому, якщо потрібен лінолеум для кімнат з великою прохідністю, то краще всього зупинити свою увагу на комерційному або на крайній випадок, напівкомерційному лінолеумі. Комерційний лінолеум здатний витримати значні навантаження на підлогу, він має набагато більшу товщину і посилений складу з додаванням ізоляторів, антисептиків і т. д.

Типи лінолеуму і правила вибору

Напівкомерційний лінолеум володіє дещо меншими можливостями в плані прохідності і зносостійкості, ніж комерційний лінолеум. Тим не менш, цей матеріал має підвищені звуко-, гідро-і електроізоляційні властивості, він має непогану стійкість до агресивних середовищ і холодостійкий.

Як би там не було, але при виборі лінолеуму слід знати, що ПВХ-покриття має ряд істотних обмежень порівняно з покриттям з натуральної сировини. По-перше, обмеження пов’язані з невеликим температурним режимом використання. По-друге, з нестійкістю ПВХ матеріалів до розчинників, ацетонів і інших, подібних їм, хімічних речовин.

Внаслідок цього, в тих приміщення де присутня температура за + 50°С, а повітря насичене парами всіх перерахованих вище речовин, укладання ПВХ-лінолеуму категорично неприпустиме.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: