Не завжди мох на стінах говорить про те, що будинок недоглянутий. Виявляється, за допомогою цієї рослини можна прикрасити фасади і паркани. Як створюються живі зелені графіті, і чому цей спосіб декору знаходить все більше прихильників?
Мох на даху, огорожі, доріжках часто сприймається як бур’ян. Однак він цілком може стати і прикрасою ландшафту: мох вже давно знайшов застосування в якості декору каркасних ландшафтних фігур, садових доріжок, альпійських гірок, а також садів для підкреслення рідкісних рослин або незвичайних каменів.
Нещодавно невибаглива рослина знайшла нове застосування – з її допомогою почали прикрашати стіни будинків, огорож, лавок та інших поверхонь. Вперше зелені “графіті” кілька років тому створила угорська художниця Едіна Токоди. Вона зобразила з моху тварин, людей, птахів і через творчість показала зв’язок людей з природою.
Художниця подарувала світові нову ідею з благоустрою заміських будинків, а також поділилася рецептом створення живого матеріалу і технологією роботи з ним. Завдяки Едині химерні малюнки, написи і навіть номери будинків з моху сьогодні можна побачити на вулицях різних міст світу.
Графіті на стіні з моху красиві, невибагливі у догляді, здатні рости на рівній поверхні або на місці відпалою штукатурки, можуть при необхідності коригуватися і відновлюватися. Крім моху Едіна пропонує створювати зелені картини з очиток та інших низькорослих чагарників.