- Який пенофол краще використовувати для утеплення стін
- Підготовка стін перед утепленням
- Чим приклеїти пенофол до стіни
- Чим приклеїти пенофол до стіни за батареєю
- Як правильно укладати і кріпити пенофол до стіни
- Які інструменти і матеріали будуть потрібні
- Яким боком укладати і кріпити фольгований пенофол на стіни
- Як укладати і кріпити пенофол до дерев’яної стіни
- Як укладати і кріпити пенофол до бетонної стіни
- Утеплення стін пенофолом зовні
- Рекомендації і часті помилки
- висновок
Практика використання різних видів утеплювача показує, що, крім теплоізолюючих якостей, також важливі екологічність матеріалу, виділення пилу і летких речовин. В цьому випадку утеплення стін пенофолом зсередини виявляється поза конкуренцією. Працювати з матеріалом – одне задоволення, адже це просто спінений поліетилен з додатковим шаром алюмінієвої фольги. Пилова мінеральна вата або кришиться наелектризований пінопласт явно програють Пенофол.
Який пенофол краще використовувати для утеплення стін
Зрозуміло, що універсальний утеплювач для обклеювання приміщень зсередини ще не придумали. У кожного способу утеплення є свої недоліки і переваги, і пенофол не виняток. На ринку будматеріалів можна купити як сам пенофол трьох марок, А, В, С, так і безліч його підробок і імітацій, як вітчизняного, так і китайського виробництва.
Відрізнити підроблений полотно для утеплення простіше простого. По-перше, такий пінополіетилен горить, як сірники, по-друге, замість дорогої алюмінієвої фольги у підробок використовується металізоване напилення.
Пр виборі підходящої марки утеплення стін пенофолом зсередини своїми руками необхідно враховувати первісне призначення полотна:
- Марка А – спінений поліетилен з одностороннім обклеюванням фольгою. Марка В – з двостороннім обклеюванням алюмінієм, марка С – односторонній пінополіетилен з одностороннім фольгуванням і наявністю клейового шару для спрощення монтажу на стіни і підлогу;
- Матеріал практично не пропускає водяної пари, його проникність становить не більше 0,001 мг / м * ч * Па. Тому утеплення стін всередині будинку пенофолом можна прирівнювати до обклеювання гідроізоляцією або товстою поліетиленовою плівкою.
Є ще один нюанс, про який мало хто згадує при виборі пенофола з фольгою як утеплювач для стін. Товщина матеріалу відносно невелика, 4-15 мм. Промислові зразки пенофола можуть бути товщиною до 24 мм.
Проста укладка пенофола на стіну не дасть особливих переваг, так як потужності утеплення в 4-10 мм явно недостатньо для повноцінної теплоізоляції. Коефіцієнт теплопровідності спіненого поліетилену лише трохи краще пінополістиролу, тому тонке полотнище, просто наклеєне зсередини на стіну, не дасть того ефекту утеплення, який забезпечить пінопласт або мінвата в 25-50 мм.
Важливо! Хитрість використання пенофола полягає в тому, щоб клеїти його зсередини на стіну, залишаючи повітряний проміжок завтовшки 10-12 мм.
Тільки в цьому випадку сендвіч з двох полотнищ пенофола з двома повітряними проміжками здатний забезпечити утеплення, по ефективності дорівнює плиті мінвати в 50 мм. А якщо приміщення ще й опалюється піччю, буржуйкою, електрокалорифером або інфрачервоними нагрівачами, то для покладеного на стіни пенофола ефективність піднімається на 20-30%. Для конвективних способів обігріву кімнат відображають властивості утеплення пенофолом не настільки виражені.
Підготовка стін перед утепленням
Обсяг підготовчих робіт залежить від матеріалу поверхні і призначення конструкції, внутрішня чи це перегородка, або потрібно утеплення зсередини по капітальних стін. І, звичайно ж, від способу кріплення пенофола до стіни.
Найбільш простий випадок – це внутрішня стіна, часто доводиться робити додаткове утеплення, якщо простінок відокремлює тепле приміщення від закритого, але неопалюваного простору, як у випадку лоджії, балкона або вбудованого в будинок гаража. Поверхня стін під укладання пенофола зсередини просто зачищається, забарвлюється водоемульсіонкой або обробляється протигрибковим купоросним розчином.
Найбільш поширена схема утеплення – це укладання пенофола зсередини на стіні того балкона або будь-якого іншого аналогічного приміщення. В цьому випадку чорнову поверхню стіни необхідно покрити водостійким лаком. Якщо планується клеїти утеплення, то опорна поверхня повинна бути гладкою.
Третій варіант – це укладання пенофола зсередини на капітальні стіни, що забезпечують первинне утеплення за рахунок власної маси. Неважливо, чи це цегла, бетонна стіна або дерев’яний зруб, при наявності конструктивної товщини в 10-25 см стіни вже забезпечують початковий рівень утеплення, що дозволяє зрушити точку роси всередину кладки або плити. В цьому випадку стіни найкраще покрити зсередини пропускає пар або «дихаючої» латексної фарбою.
Чим приклеїти пенофол до стіни
Більшість проблем з укладанням теплоізоляції виникає саме через неправильне вибору клею. Проблема в тому, що основа пенофола – це поліетилен, речовина досить пластичне, з вкрай низькою адгезією, настільки маленькою, що з нього навіть виготовляють підшипники ковзання. Найкращим рішенням було б використання пенофола «С», у нього з тильного боку є клейовий шар, як у скотча, тому утеплення можна клеїти зсередини на добре очищену і обеспиленную гладку поверхню, на метал або пластик, до бетону клейова основа не пристане.
Зрозуміло, що звичайні водорозчинні клейові композиції не підходять для укладання утеплення навіть у відносно комфортних умовах зсередини приміщення.
Винятком є акрилові смоли. Для монтажу пенофола на дерев’яні стіни рекомендується використовувати акриловий клей, і лише тому, що при висиханні він переходить в водостійку форму.
Для всіх інших випадків можна використовувати найбільш перевірені марки клею:
- На основі наирита. Наприклад, «Наїріт-1» або «88 Luxe»;
- Неопреновие клеї, найзручнішим буде спрей «Неопрен-2136»;
- Композиції поліуретанові типу УР600;
- Будь-які клеї на основі поліізобутилену.
Останні вважаються найміцнішими і стійкими до вологи. Єдиний мінус – висока вартість клейової композиції, тому його використовують переважно для підклеювання або ремонту полотнища пенофола.
Багато фахівців вважають, що укладання полотнища зсередини приміщення з використанням клею є єдино вірним рішенням. Можна, звичайно, закріпити пенофол на стіні шурупами, але тільки за умови, що полотнище теплоізоляції буде закрито додатковим шаром пінополістиролу або мінеральної вати. Міцність пенофола невелика, і з часом металеві головки розріжуть пінополіетилен, як ножем.
До відома! Металеве кріплення – це ще й загроза виникнення містків холоду.
Чим приклеїти пенофол до стіни за батареєю
Всі перераховані марки клею можна використовувати для виготовлення відображають екранів з фольгованого пінополіетилену. За умови, що відстань від наклеєного на стіну пенофола до нагрівального приладу складає не менше 40-45 см.
Для батареї водяного опалення доводиться використовувати інший спосіб:
- Зсередини ніші або просто за радіатором очищаємо місце на стіні від забруднень, залишків шпалер і фарби;
- Покриваємо стіну акриловою ґрунтовкою;
- Вирізаємо з полотнища пенофола необхідний за розміром лист;
- Монтажним пістолетом наносимо з туби по контуру на стіну сантехнічний силіконовий герметик так, щоб сформувався шов висотою не менше 7-8 мм.
Залишається лише укласти пенофол зсередини за батареєю і злегка притиснути по контуру. Щоб відображає полотно не відвалилося, поки висохне герметик, утеплення тимчасово фіксуємо на стіні звичайним скотчем.
Якщо зробити все правильно, то між екраном і стіною зсередини залишиться повітряний зазор в декілька міліметрів. Цього більш ніж достатньо, щоб компенсувати розширення і звуження поліетилену при сильному і помірному нагріванні батареї. Зрозуміло, що найкращі екрани виходять з пенофола з гладким фольгуванням.
Як правильно укладати і кріпити пенофол до стіни
Утеплення спіненим фольгированним поліетиленом має сенс, тільки якщо між стіною і полотном теплоізоляції залишиться повітряний зазор. Для холодних приміщень на цей проміжок буде припадати точка роси. Відповідно водяний конденсат буде випадати зсередини на алюмінієвій фользі і віддалятися через продухи у верхній частина стін.
Які інструменти і матеріали будуть потрібні
Для виконання утеплення насамперед потрібно сам пенофол, алюмінізірованний скотч і канцелярський ніж. Полотно виявляється досить примхливим при розкроюванні, тому будь-які зайві надрізи або випадкові пошкодження поверхні потрібно своєчасно «лікувати».
Для складання обрешітки потрібні:
- Дерев’яна рейка 20х20 мм, метраж розраховується виходячи з кроку укладання на стіну не менше 50-60 см;
- Саморізи або монтажні грибки, які використовуються для кріплення утеплення з пінополістиролу;
- Клей поліуретановий, монтажна піна.
Для роботи буде потрібно також столярний інструмент, рулетка, електролобзик. Як правило, відразу ж закуповується певна кількість пластикової або соснової вагонки. Залишати утеплення з пенофола відкритим ризиковано через можливе випадкового пошкодження полотна, а крім того, додатковий повітряний зазор зсередини вагонки лише поліпшить якість теплоізоляції.
Яким боком укладати і кріпити фольгований пенофол на стіни
У всіх схемах утеплення приміщення зсередини фольгована теплоізоляція укладається алюмінієвої поверхнею догори. Неважливо, що по укладеному Пенофол буде набиватися дерев’яна або пластикова облицювання стін, для інфрачервоного теплового випромінювання, що виходить від нагрівача або розжареної печі, це не має ніякого значення. Променисте тепло проникає набагато глибше, приблизно на 5-7 см, тому під вагонкою зсередини утворюється тепла зона, що забезпечує нагрів і видалення водяної пари за межі шару утеплювача.
Полотно можна кріпити на стіни вертикально або горизонтально, головне – кромки з’єднувати встик, а не внахлест, і обов’язково проклеювати алюмінізірованним скотчем.
Як укладати і кріпити пенофол до дерев’яної стіни
Найчастіше доводиться вдаватися до утеплення дощатих, брусових і рублених будівель. Для того щоб утеплити зсередини коробку з колоди або бруса, доводиться збирати плаваючу обрешітку. Це означає, що вертикальні рейки кріплять на стіну через рухливі з’єднання.
Далі на рейки горизонтально наклеюють полотно і закладають на стиках скотчем. Наступним етапом нашивають контробрешетку, на цей раз горизонтальними рейками або профілем. Залишиться лише укласти вагонку.
Для дощатих будівель і зрубів, які пройшли усадку, утеплення з пенофола можна робити на одних лише горизонтальних рейках.
Як укладати і кріпити пенофол до бетонної стіни
Фольгированную теплоізоляцію також монтують через проміжний каркас обрешітки. Тільки для бетонної стіни краще використовувати рейки модрини, а пенофол вибирати двостороннім.
Бетон практично не пропускає пари, але має високу теплопровідність, тому точка роси опиниться зсередини утеплення на алюмінієвій фользі. Тому рейки і пенофол найкраще на бетон клеїти, лише у верхній частині на оголовках забити по одному дюбелю. Решетування кріпиться на стіну монтажною піною, а пенофол – поліуретановим клеєм з невеликим натягом полотнища.
Утеплення стін пенофолом зовні
При облаштуванні теплоізоляції по зовнішніх поверхнях спінений фольгований поліетилен часто використовується в якості додаткової ізоляції під мати з мінерального волокна або пінополістиролу.
У «чистому» вигляді пенофол застосовується рідко через низьку механічної міцності, але іноді він просто незамінний. Наприклад, для тимчасових споруд та будівель, розташованих в місцевості з вираженим континентальним кліматом. Вночі холодно, вдень жарко.
Тому утеплення виконується двошаровим, зсередини теплоізоляція викладається звичайним А-пенофолом, з фольгою всередину приміщення. Зовнішній шар пенофола кріпиться грибками на обрешітку, як правило, це двосторонній перфорований матеріал із захисною плівкою, нанесеною поверх алюмінію. Товщина зовнішнього шару утеплення – не менше 15 мм.
Рекомендації і часті помилки
Найпоширенішою помилкою в монтажі теплоізоляції вважається непомірне використання для кріплення полотна саморізів і степлерних скоб. При цьому шар пенофола ще й навмисно розтягують, щоб отримати рівну площину. В результаті відбувається обрив полотнища і порушення цілісності утеплення.
Якщо немає можливості використовувати клей, то матеріал кріплять на обрешітці тонкими оббивними цвяхами 20-25 мм і обов’язково забивають їх через дерев’яну рейку. Таким же способом кріплять полотно при укладанні зсередини утеплення даху.
висновок
Утеплення стін пенофолом зсередини приміщення, незважаючи на всю хитромудрість процесу, вважається ефективним способом зберегти тепло, особливо в умовах квартири, коли немає можливості виконати теплоізоляцію по зовнішніх поверхнях. Матеріал досить тонкий, і головне – екологічно нейтральний, тому замінити його пінополістиролом або мінволокно для житлових будівель на сьогодні практично нічим.