Зовнішній вигляд і елегантність стінних поверхонь у більшості випадків обумовлено якістю наклейки шпалер, оскільки навіть елітні види шпалер можна просто пошкодити необережною роботою – відклеєними швами і топорщимися краєм. Для уникнення подібних проблем, треба грамотно вибирати клей для шпалер. Яким чином провести підготовку до такої важливої задачі, як поклейка шпалер і як вибрати надійний клей, ми розповімо в нашій статті.
Який вибрати клей для шпалер?
Перед початком вибору клейових складів, необхідно підкреслити, що в будівельних торгових центрах можна виявити шпалери, які вже володіють клейовою поверхнею – вона знаходиться на звороті рулону. Сухий клей треба тільки намочити за допомогою води (паперові шпалери занурюють у воду на одну секунду, флізелінові шпалери необхідно протримати в ємності довше – близько двох хвилин) і потім діяти за стандартним алгоритмом, ретельно розгладжуючи полотно.
Проте не у кожного є можливість придбати такі дорогі шпалери, внаслідок цього бути у курсі, який клей потрібен для найбільш вживаних у повсякденному житті шпалер, ми неодмінно повинні.
Різновиди клейового складу для наклейки шпалер
Які існують види клею для шпалер? В першу чергу необхідно підкреслити, що клей цілком здатний випускатися в сухому варіанті (як порошок або більш великі частинки, які потім розчиняють у воді), й існує клейовий склад в рідкому виконанні, який відразу ж готовий до використання – купуй, і приступай до обклеювання, не забиваючи собі голову обчисленням правильних пропорцій води і порошку. Зазвичай, застосовується такий клей для шпалер з великою вагою, і до його характерної риси відноситься хороша міцність – після обклеювання шпалерами їх вже важко зняти зі стіни.
Крім цього, потрібно сказати про клеї, продаються у флаконі – цей спеціальний клей використовується для приклеювання швів шпалер, відсталих країв, і разом з цим для фіксації стельових багет. Невеликий флакон дає змогу з граничною точністю наносити клей на малодоступні ділянки, куди не підлізти стандартним пензликом.
Рекомендуємо Вам почитати наші статті — Як підібрати шпалери в вітальню, спальню і кухню.
Сухий клей для наклейки шпалер спочатку необхідно розвести водою, однак іноді це навіть добре, оскільки, наприклад, багатофункціональний клей згодиться для наклеювання фактично будь-якого виду шпалер, основне в цьому випадку — це дотримувати консистенцію розчину. Для наклейки легких шпалер необхідно навести менш в’язкий клей для важких – більш в’язкий, а клей для шпалер на паперовій основі – це фактично дуже ріденький розчин.
Тут необхідно зауважити, що до шпалер з великою вагою можна віднести склошпалери, вінілові, текстильні, коркові, акрилові. Для них потрібно не тільки максимально густий клей, щоб шпалери добре зафіксувалися на поверхні стіни, але і з такою структурою, яка дасть їм можливість добре ковзати по конструкції – це суттєво спростить підгонку і з’єднання декількох смуг.
Вибір клею під певний вид шпалер
Як не важко здогадатися, вирішення завдання, — який вибрати клей для шпалер безпосередньо пов’язано з видом шпалер, які вам необхідно наклеїти. Якщо мова йде про багатофункціональний клей, то алгоритм дій тут нескладний: чим більше у шпалер вага, тим більш в’язким потрібно клей. Окремо можна сказати про спеціалізований клей для вінілових шпалер (вказується на пачці), але в цілому, для них можна застосувати будь-який клей, який застосовується для важких шпалер.
Більш міцний клей для флізелінових шпалер, його цілком можна застосовувати для наклейки шпалер на флізеліновій основі з великою вагою, без урахування того, чи будуть вони, потім пофарбовані.
Шпалери з паперу наклеюються на багатофункціональний клей або спеціалізований склад для паперових шпалер. Клей для текстильних шпалер і подібних їм бажано взяти дисперсійний, він найбільш “міцний” і в комплексі з цим володіє хорошим вологозахистом. Однак клеїти такі шпалери необхідно з максимальною акуратністю, що б він не потрапив на зовнішню сторону, в іншому випадку утворюються некрасиві плями!
А з допомогою якого клею наклеювати шпалери з бамбука? Подібні шпалери є можливість клеїти на монтажний клей, до речі, він намазується як на самі шпалери, так і на стіну, потім вичікується час близько десяти хвилин і можна приступати до наклейці. Крім цього, існують спеціалізовані клеї для бамбукових полотен. Зазвичай, вони продаються в ємностях і вже підготовлені до використання.
Як грамотно розвести клей шпалерний
У простого обивателя цілком резонно може виникнути питання, як грамотно розвести клей для шпалер? Формула вирішення завдання нескладна – в тазик набирається ледь тепла вода, потім в неї потроху додається порошок. Робиться це тільки так – склад у воду, а не в зворотному порядку.
Насипаючи сухі гранули, обов’язково збовтувати їх у воді будівельним міксером або звичайною палицею. Розмішувати клейстер необхідно, поки в ньому розчиняться всі шматочки і він отримає рівномірний прозорий відтінок. Розчин – буває як білим, так і рожевим, з другим варіантом працювати зручніше. Оскільки намазуючи подібний клей майже непомітного рожевого відтінку на стіну, легко помітити необроблені ділянки і тут же фарбувати їх (цей клей не робить плям на шпалерах після висихання). На упаковці з клейовою сумішшю докладно розписана пропорція змішування, у різних виробників вона відрізняється.
Як підрахувати кількість необхідного клею для шпалер
Як правило, виробник на упаковці з сухим складом, пише витрату клею на один квадратний метр поверхні. Внаслідок цього, володіючи попередньо записаними розмірами кімнати, ви зможете безпосередньо біля прилавка порахувати передбачувану витрату клею для шпалер і купити необхідну кількість упаковок.
У широкому ряду клейових сумішей можна виділити матеріали брендів Quelyd і Metylan, вони володіють відмінними робочими характеристиками і економні в застосуванні.
Крім цього, якщо враховувати те, що клей для шпалер, по більшій частині, купується разом з основним матеріалом. І вибираючи, якийсь певний вид шпалер, можна для них тут же в супермаркеті вибрати клейову суміш. Беручи до уваги кваліфіковані рекомендації менеджерів, а також нашу статтю, ви точно не помилитеся!