Варіанти парканів для дачі.

Облаштування дачної ділянки в обов’язковому порядку передбачає встановлення паркану. Він виконує важливу функцію захисту прибудинкової території від проникнення небажаних гостей, тварин і сторонніх поглядів. Також огорожа чітко позначає всю вашу територію. На сьогоднішній день паркани набувають різних видів.

Варіанти парканів для дачі.

Дачні огорожі можуть бути виконані з різноманітних матеріалів, що мають свої відмінні риси. У цій статті ми розділимо всі існуючі споруди за класифікаціями їх конструкцій та матеріалів. Ми представимо вашій увазі основні види огорож для дачі. Після чого вам буде набагато легше зробити свій вибір.

Варіанти парканів для дачі.

Класифікація огорож по конструкції

Існує 3 типи класифікацій за конструкцією:

  1. Відкриті.
  2. Глухі.
  3. Комбіновані.

Варіанти парканів для дачі.

Відкритий паркан на дачі використовується дуже часто. Він має безліч позитивних сторін. Наприклад, його будівництво обійдеться досить дешево. Крім економії на будівельних матеріалах дуже прискорюються темпи його будівництва. Буквально за короткий проміжок часу у вас на дачі стоятиме новий відкритий паркан. Відкритий не дає великої тіні. Це дозволяє висаджувати різні рослини, особливо ті, які потребують сонячного світла.

Варіанти парканів для дачі.

Що стосується глухих конструкцій на дачі, то такі споруди переважно будуються з метою, щоб захистити свою територію від сторонніх поглядів. Плюс до всього через глухий паркан на дачі менше проникає пилу. Є рослини, які невибагливі та їх можна висаджувати вздовж глухого паркану, навіть якщо там є багато тіні. Деякі дачники навіть висаджують фруктові дерева.

Варіанти парканів для дачі.

Останній тип конструкції – комбінований. Це може бути як найпростіші споруди, і складні. Особливих правил тут нема. Наприклад, частина може бути глухою, а окремі елементи відкриті. При цьому можна використовувати різні будівельні матеріали та технології. Все залежить від вашого бачення всієї ситуації. У цій статті наводиться чимало варіантів огорож для дачі на фото. Це допоможе вам визначитися із вибором.

Варіанти парканів для дачі.

Порада! При виборі конструкції паркану для дачі враховуйте хто ваші сусіди, ландшафт, фінансові можливості та особисті уподобання.

Класифікація за матеріалами

Варіанти парканів для дачі.

Тепер ми підійшли до більшого розділу, який вимагає серйозного дослідження. Сучасний ринок пропонує велику різноманітність будівельних матеріалів, які дозволяють збудувати простий паркан за максимально короткий проміжок часу. Пропонуємо вам розглянути такі категорії:

  • Дерево.
  • Метал.
  • Полікарбонат.
  • ЗБВ/цегла.

Деревина

Варіанти парканів для дачі.

Якщо говорити про доступність матеріалу, то деревина – оптимальний варіант. Побудовані огорожі на дачі з дерева відрізняються своєю довговічністю та красою. Однак, така споруда вимагає особливого та регулярного догляду, наприклад, час від часу фарбувати та замінювати погнілі елементи огорожі. Плюс до всього деревину рекомендується обробляти антипіренами та іншими антисептиками, щоб захистити її від негативного впливу навколишнього середовища. Що стосується ще недоліків, то це ймовірність того, що під впливом атмосферних явищ деревина може тріскатися, змінювати колір та інше.

Варіанти парканів для дачі.

Сьогодні існує чимало різновидів того, які паркани можна збудувати з дерева на дачі. Наприклад, часто використовується зруб. Красиво укладені бруси по горизонталі додадуть вашій дачі красивого та неповторного вигляду. Деякі встановлюють бруси вертикально. Це більш трудомісткий процес, але результат того вартий.

Варіанти парканів для дачі.

Крім усього іншого, використовується штакетник. Це класичний варіант будівництва дерев’яного паркану для дачі. У такому випадку споруда може бути відкритою або глухою. Використання штакетника дозволяє вирощувати різні квіти біля огорожі. Крізь штакетник може проникати світло, що сприятливо позначатиметься на розвитку рослин. Отже, якщо ви хочете гарний паркан, дерево непогане рішення. Однак пам’ятайте, перед його монтажем необхідно зробити якісну його підготовку та обробку.

Варіанти парканів для дачі.

Метал

Сьогодні можна зустріти чимало оригінальних металевих огорож для дачі. Сюди включаються ковані паркани з сітки-рабиці, профнастилу, арматури та інше. Розглянемо деякі особливості цих матеріалів.

Варіанти парканів для дачі.

Профнастил часто використовується для будівництва глухої споруди. Головні відмінні його особливості – довговічність та надійність. На ринку профнастил представлений у різних колірних рішеннях.

Увага! Монтаж паркану з профнастилу на дачі клопітна справа. Важливо бути обережним, щоб не деформувати профнастил під час монтажу.

Варіанти парканів для дачі.

Для такої огорожі необхідно звести стовпчастий фундамент із металевими опорами. При роботі необхідно використовувати зварювальний апарат, щоб приварити поперечки, на які кріпляться безпосередньо листи профнастилу.

Варіанти парканів для дачі.

Також можна зробити металевий паркан зі штакетника. Це хороша альтернатива будівлі з профнастилу. На вигляд, така огорожа виглядає набагато красивіше. Зробити його можна своїми руками. За основу необхідно встановити металеві стовпи опори та приварити поперечки. Конструкція каркаса, така сама, як і біля паркану з профнастилу.

Порада! Для більш привабливого вигляду стовпи опори можна викласти з натурального каменю, а прольоти заповнити металевим штакетником.

Варіанти парканів для дачі.

Паркан із сітки також відноситься до цієї категорії. Металева сітка-рабиця прослужить не один рік. Це вид відкритої споруди. Для встановлення необхідно встановити стовпи опори. Вони можуть бути металевими та дерев’яними. На ринку сітка-рабиця продається у різних колірних рішеннях. Хоча йдеться про металеву сітку, також подібний матеріал виготовляється з пластику.

ЗБВ або цегла

Варіанти парканів для дачі.

Якщо ви хочете побудувати капітальний паркан, то тут, як не до речі, підходять залізобетонні конструкції або цегла. Ці матеріали довговічні. Для їх будівництва потрібно чимало фінансових вкладень та трудовитрат. Але кінцевий результат дозволить вам довгі роки і навіть не одне покоління користуватися ним. Існує чимало технологій будівництва. Можна побачити паркани для дачі на фото, наведені нижче.

Варіанти парканів для дачі.

Полікарбонат

Варіанти парканів для дачі.

Цей тип огородження виглядає досить оригінально. Полікарбонат є в різних колірних рішеннях, що дозволяє побудувати гарну огорожу для дачі. Варто зауважити, що цей матеріал досить крихкий. Тому завжди існує ризик його ушкодження. Плюс до цього полікарбонат можна поєднувати з іншими матеріалами. Наприклад, побудувати стовпи опори із цегли, а прольоти заповнити полікарбонатом.

Паркани з підручних матеріалів

Варіанти парканів для дачі.

Такий тип паркану можна спорудити з різного матеріалу, який знаходиться у вас на дачі. Ми пропонуємо вам розглянути декілька варіантів. Наприклад, огорожа може бути плетеною. Для цієї мети збираються вербові прутки і з них пасе паркан для дачі. Дуже дешево і при цьому не потрібно багато часу для його спорудження.

Варіанти парканів для дачі.

Існує ідея щодо використання пластикових або скляних пляшок різних кольорів. Також деякі умільці споруджують огорожі на дачі зі старих автомобільних покришок. Їх можна укладати у шаховому порядку. Біля таких паркан нерідко висаджують клумби з живими квітами. Одним словом, варіантів з виготовлення огорож для дачі з підручних матеріалів є безліч. Головна умова – підключити свою фантазію та креатив. Можете використовувати залишки будівельних матеріалів, скомбінувати їх між собою. У результаті може вийти гарна комбінація.

Варіанти парканів для дачі.

Висновок

Варіанти парканів для дачі.

Отже, ми розглянули з вами різні варіанти огорож, які можна спорудити на дачі своїми руками. Безумовно, деякі з них вимагають великих фінансових вкладень та трудовитрат. Деякі огорожі можна зробити швидко та порівняно дешево. Вибір залишається лише за вами. В інтернеті можна знайти чимало ідей з підручних матеріалів. У цій статті є кілька фотографій на цю тему.

Варіанти парканів для дачі.

Ми сподіваємося, що даний матеріал допоможе вам визначитися з тим, який варіант паркану побудувати на своїй дачі. Якщо у вас з’явилися нові ідеї, обов’язково пишіть про них у коментарях до цієї статті. Плюс до цього ми пропонуємо вам подивитися підготовлений відеоматеріал, який допоможе вам закріпити всю теорію практикою.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: