Плетений дерев’яний паркан із дощок

Щоб позначити прилеглу до приватного будинку територію, прийнято встановлювати паркан. Ці конструкції можуть бути різними. Більше того, їх можна виготовити з різних будівельних матеріалів. Якщо говорити за найдоступніший і ходовий, то це дерево. Дерев’яні паркани легко звести своїми руками.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Але ви знали, що, використовуючи звичайне дерево, паркан може мати гарний і незвичайний зовнішній вигляд? У цій статті ми розповімо вам про те, як зробити плетений дерев’яний паркан із дощок.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Конструкції паркану

Сама собою конструкція має просту схему. З певним кроком закопуються стовпи у ґрунт. Між ними лавами закріплюються дошки. Зробити огородження з плетених дощок можна двома варіантами:

  1. Вертикально.
  2. Горизонтально.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Так, вертикальний плетений паркан із дощок виглядає так. На рівній відстані по всьому периметру території копаються стовпи. Між ними різною висоті кріпиться горизонтальна планка: зверху, посередині, знизу. Далі між ними відбувається встановлення дощок у вертикальному напрямку. При цьому, дошки кріпляться до горизонтальних планок у трьох різних місцях.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Щодо горизонтального плетеного огородження, то тут аналогічно використовуються опорні стовпи з дерева. Дерев’яні дошки вставляють між ними так, щоб вони огинали кожен стовп окремо. При цьому, дошки можуть лише частково заходити за стовп або огинати його повністю.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Переваги та недоліки плетеного паркану з дощок

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Дана технологія виготовлення огорож має свої як позитивні, так і негативні сторони. Щоб мати об’єктивне уявлення про цю конструкцію, пропонуємо розглянути всі її особливості.

Позитивні сторони:

  • Такий паркан із дерева легко змонтувати своїми руками. Вам не потрібно мати будь-яких особливих навичок будівництва.
  • В основі всього плетеного паркану з дощок використовуються виключно натуральні матеріали.
  • Весь вихідний матеріал стовпи опори та стругана дошка має порівняно низьку вартість, тому купити її зможе практично кожен.
  • За рахунок ефекту плетіння досягається особливий і незвичайний зовнішній вигляд. Зі звичайних матеріалів паркан буде виглядати набагато красивіше і багатим.
  • Якщо у вас є старий пиломатеріал, його можна використовувати. Головне, попередньо обробити, вилучивши стару фарбу.
  • Можна створити надійну огорожу від непроханих гостей, сторонніх поглядів.
  • За один день роботи за умови, що у вас зібраний весь необхідний будівельний матеріал, можна встановити плетений паркан з дощок до п’ятнадцяти метрів.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Негативні сторони:

  • Нетривалий експлуатаційний термін. Деревина зазнає корозії, тому в середньому вона прослужить близько 10 років.
  • Необхідно щорічно робити забарвлення деревини на її захист від негативного впливу ультрафіолетових променів, вологи, гризунів та інше.

Важливо! Термін тривалості експлуатації залежить від умов переважаючого клімату у вашій місцевості. Зрозуміло, якщо переважає вологе повітря, то деревина швидко зіпсується.

Технологія встановлення

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Отже, перш за все визначиться з тим, який саме ви хочете бачити паркан. Ми дізналися, що плетений паркан із дощок може бути вертикальним та горизонтальним, що стосується напрямків дощок. Але на вигляд він може набувати й інші види. Наприклад, він може служити як декоративна огорожа. Як наслідок висота такого паркану буде невисокою, наприклад, для огорожі клумби тощо.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Також можна спорудити паркан заввишки один метр. У цьому випадку він використовуватиметься як засіб для зонування. Що стосується паркану плетеного з дощок вище одного метра, то споруда виконує, перш за все захисну, огороджувальну функцію, тобто повноцінний паркан.

Отже, для роботи слід зібрати такий будівельний матеріал:

  • Дошки для плетіння паркану. Необхідно заготовити пиломатеріал завдовжки три метри. Товщина може бути 20 мм. Щодо ширини, то вона може бути різною. Оригінально виглядає плетений паркан, форма пиломатеріалу нагадує необрізну заготівлю. Важлива умова, щоб деревина була гнучкою. Більше того, дошка повинна мати гарну фактуру.
  • Як стовпи опори можна використовувати дерево або метал. Якщо опори будуть масивними, наприклад, з цегли або бетону, то потрібно заливати міцний фундамент.
  • Для поперечок та стійок використовується брус або дошка. Вони формуватимуть каркас всього майбутнього плетеного паркану. Їх монтаж здійснюватиметься у вертикальному чи горизонтальному напрямку.
  • Щоб забетонувати опори вам слід придбати пісок, щебінь та цемент.
  • Лопата чи ручний бур для виготовлення ями під стовп опори.
  • Самонарізи, цвяхи та інший кріпильний матеріал, яким можна кріпити деревину.
  • Виска.
  • Будівельний рівень.
  • Антикорозійний засіб та інші склади для обробки дерев’яного паркану.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

На наступному етапі виконується розмітка території та інші підготовчі роботи. Серед усього іншого всі дошки, що використовуються, для плетіння обробляються антисептиком і всілякими грунтовками, щоб захистити деревину від гниття. Якщо ви хочете надати паркану той чи інший колір, то дошки можна пофарбувати до їхнього кріплення на стовпах опори. Плюс до всього, дерев’яні стовпи опори також обробляються антисептиком, оскільки нижня частина матиме прямий контакт із ґрунтом та бетоном.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Що стосується розмітки, то вам слід поставити мітки, забивши кілочок у місцях, де встановлюватимуться стовпи опори. Для початку встановіть точки по кутах. Далі натягніть між ними мотузку, яка буде орієнтиром для створення рівного паркану по одній лінії. Щодо кроку між опорами, то це може 3 метри, але не більше.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Важливо! Відстань між стовпами опор має бути такою, щоб кінці дощок, що є у вас, могли кріпитися до них.

На наступному етапі виконується монтаж стовпів, у разі дерев’яних. Відразу зауважимо, що це найбільш кропіткий та відповідальний етап, адже від нього залежить кінцевий результат. Так, стовпи слід встановити по вертикалі. Що стосується породи дерева, то для стовпів найкраще використовувати модрину або сосну. Це найбільш довговічна деревина для цієї мети. Зрозуміло, дуб найдовший, але вартість таких стовпів буде високою.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Для їх встановлення необхідно викопати яму такої глибини, щоб третина стовпа поринула у ґрунт. Тобто, якщо висота майбутнього паркану буде два метри, то в ґрунті має бути щонайменше 60–70 см. Та частина стовпа, яка буде у ґрунті, обробляєте бітумом. Наносите цей склад у два шари. Та частина, яка буде зверху, покривається антисептиками та лаком.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

Щодо діаметра стовпа, то достатньо і 200 мм. Так, на дно ями насипаєте подушку із щебеню завтовшки до 150 мм. Якщо у вашій місцевості високий рівень ґрунтових вод або ділянка схильна до затоплення, перед опусканням стовпа обертаєте його в руберойд. Опускаєте стовпи та чітко виставляєте їх по вертикалі за допомогою будівельного рівня. Далі яму засипаєте гравієм, битою цеглою тощо. Після заливаєте бетоном.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

На наступному етапі здійснюється кріплення дощок для формування плетеного паркану. Від рівня ґрунту перша дошка повинна розташовуватися на висоті близько 15 см. Для цього кріпіть фіксатори, які утримуватимуть дошку на даній висоті. Наприклад, можна прибити до стовпа опори брусок або закрутити металевий куточок.

Плетений дерев'яний паркан із дощок

При горизонтальному напрямку дощок на плетеному паркані встановлюєте стійки із бруса або дошки. Їх установка виконується так, щоб проліт візуально було поділено на рівні частини. Перша встановлюється згори. Кріпіть дошку до одного стовпа і далі направляєте її так, щоб вона огинала всі наступні опори. На кожній опорі пиломатеріал повинен фіксуватись кріпильним матеріалом. За такою схемою здійснюється кріплення дошки по всьому периметру.

Висновок

Отже, як ми побачили, зробити дерев’яний паркан із дощок простіше простого. Необхідно дотримуватися простих порад та рекомендацій ви цілком впораєтеся з усією роботою самостійно. Сподіваємося, що цей матеріал був корисним для вас і він спонукав вас до дії. Пропонуємо на закінчення подивитися цікавий відеоролик, який допоможе візуально закріпити дану теорію.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: