Розійшлися шпалери на стику як виправити

Щоб якісно клеїти шпалери, потрібна чимала практика і досвід, але навіть у професіоналів трапляються огріхи, тим більше що більше половини успіху залежить від якості самих шпалер і рівня підготовки стін. Досить просто можна виправити бульбашки або підклеїти краю полотна.

Разошлись обои на стыке как исправить

Найнеприємнішим вважається варіант, при якому між полотнами розійшлися шви на стиках, і оголилася прогрунтована основа стіни.

Чому так виходить на стику

Більшість фахівців, таких як на відео, схильні вважати, що причинами виникнення ситуації, коли в шпалерах розійшлися стики і відклеїлися краю, послужили не до кінця продумані дії працівника:

 1. Погана якість клею внаслідок великої кількості води, при цьому консистенція самого клею на дотик або зовні не змінюється, він не розтікається, як вода, а виглядає густою, досить в’язкою масою. Але клеїть здатність складу значно зменшується. Після нанесення на поверхню стіни і зворотний бік вінілових або паперових шпалер вони сильно перезволожуються і, як результат, сильніше, ніж це потрібно, розтягуються на стіні. В процесі втрати вологи ширина шпалер скорочується, як результат, — на стиках розійшлися і підветься краю;
 2. Порушення режиму сушіння наклеєних шпалер. Під дією тепла, сонячних променів і, найстрашніше, – протягу краю шпалер пересихають раніше основного полотнища і фактично втрачають зчеплення зі стіною.

Щоб не допустити виникнення ситуації, коли розійшлися краю полотнищ, і заздалегідь попередити можливі неприємності, люди часто відразу після наклейки обойного полотна намагаються утримати краю наклеєних полотнищ в зімкнутому стані за допомогою найнеймовірніших засобів, як на відео

Разошлись обои на стыке как исправить

Найчастіше можуть розійтися краю тонких паперових шпалер з миючої поверхнею. Вони ж найгірше і виправляються.

Намагаємося виправити ситуацію, коли на стику розійшлися шпалери

Найкардінальнішим і всіма визнаним надійним способом є проста переклейка шпалер в кімнаті. Але якщо не були усунені причини, то і повторна процедура може привести до відклеювання стиків. До того ж, це вимагає значних зусиль і витрат. Якщо стики на шпалерах відклеїлися і розійшлися на мінімальну величину в 1-2 мм, варто спробувати виправити ситуацію « малою кров’ю ».

Разошлись обои на стыке как исправить

Виправляємо причину, по якій розійшлися шпалери на стику

Перед початком відновлення стиків і спроб виправити ситуацію спробуємо правильно оцінити причину, по якій розійшлися краю полотна. Насамперед пальцями рук спробуємо визначити, наскільки щільно прилягає полотно до стіни. Якщо в зоні шириною 5-10см, прилеглої до стику, адгезія цілком достатня, це означає, що основною причиною стало погана якість приклеєних країв полотнища.

Разошлись обои на стыке как исправить

Для виправлення ситуації виконаємо послідовно наступні процедури:

 1. Тонким лезом від будівельного ножа необхідно підчепити і підняти стикуються краю сусідніх полотен, необхідно домогтися максимального підйому стику без загрози пошкодити самі шпалери, зазвичай ця величина досягає 3-5 см, в залежності від якості шпалер;
  Разошлись обои на стыке как исправить
 2. На відстань 10-15см від стику краю полотнищ необхідно акуратно зволожити очищеною водою. Чим більше відстань, на яке розійшлися стики, тим більше розмір зволожуваного простору полотна шпалер. Щоб стики легше і швидше розійшлися, для зволоження можна використовувати малопотужний пульверизатор-розпилювач. Найчастіше стики і прилеглі краю шпалер зволожують з внутрішньої сторони звичайної мокрою поролонової губкою.
  Разошлись обои на стыке как исправить
 3. Поверхня на стіні під стиком необхідно ретельно очистити від лущиться залишків клею і теж обробити очищеною водою;
 4. Далі саме трудомістке заняття. Під стики зволожених шпалер і місце на стіні необхідно акуратно обробити сумішшю клею і полівінілацетатной емульсії, змішаних в пропорції 50/50;
  Разошлись обои на стыке как исправить
 5. Набухлі краю полотнищ шпалер акуратно приклеюють до стіни і за допомогою пластикового шпателя і вузького гумового валика видавлюють до лінії стику. Щоб простіше було контролювати якість і не допустити, щоб стики розійшлися знову, процедуру « викочування » виконують від центру полотнища до лінії стику протягом не менше 10 хв.
 6. Коли краю полотнищ змикаються на стику, його поверхня проклеюють складом ПВА-м, при цьому ширина клейового шва не повинна бути товщі 1мм.
  Разошлись обои на стыке как исправить

Важливо! Фактично нам доводиться витягати просочену клеєм основу полотна за допомогою валика.

Чим більше відстань, на яке розійшлися краю, і тонше паперова основа обойного матеріалу, тим менше шансів на успіх.

Щоб стики не розійшлися повторно, необхідно заклеєні шви закрити тонкою плівкою, що попереджає швидке випаровування води. На практиці було перевірено, що якщо стики розійшлися на відстань 5 мм, доводиться відривати краю на третину ширини полотнища і зволожувати практично всю поверхню шпалери.

.

Разошлись обои на стыке как исправить

Якщо краю розійшлися на більшу відстань, стики необхідно виправляти іншими способами. Пов’язано це, перш за все, з обмеженим відстанню, на яке може подовжити вологе полотно шпалери під впливом механічного зусилля без розриву. Якщо залишилися обрізки матеріалу, можна практично встановити максимальне подовження вологої шпалери. Для цього досить грунтовно просочити відрізок стандартної ширини і розкачати його на товстому склі за допомогою гумового валика. Якщо шпалери розійшлися на величину, що перевищує отримане подовження зразка, відновити шви описаним способом не вдасться

.

Разошлись обои на стыке как исправить

Як ще можна « вилікувати » стики, які розійшлися

Крім наведеного вище варіанту, існує реставраційний спосіб відновлення стику, при цьому неважливо, на яку величину розійшлися краю. Але застосовувати його можна тільки для товстих текстурних шпалер з паперу, призначених під фарбування.

Суть методу полягає в заделивании порожнини між краями спеціальним клейовим складом з подальшою затиркою і фарбуванням. Склад готується з фінішної або суперфінішної шпаклівки з додаванням 25-30% целюлозних волокон, отриманих стиранням паперової основи матеріалу.

Разошлись обои на стыке как исправить

При нанесенні реставраційного складу краю, що розійшлися, закривають папером, щоб фінішна маса не потрапляла на обойну поверхню. За допомогою шпателя поверхню ретельно вирівнюється і після висихання затирається наждаком. Завдяки наявності целюлозних волокон і акрилової основи склад не дає тріщин і добре вбирає фарбу.

Разошлись обои на стыке как исправить

На жаль, наведений спосіб необхідно перевіряти на практиці для кожного конкретного типу обойного матеріалу. Є чимало свідчень про вдалі виправлення швів, які розійшлися від температури, але є випадки, коли через 10-12 місяців після фарбування крейдяна основа закладення починає проступати через фарбу.

Висновок

Для виправлених швів, які розійшлися в процесі переклейки полотнищ, існує ризик повторного розклеювання. При сильному зволоженні або пересиханні під впливом прямих сонячних променів приклеєна основа часто може давати значну деформацію клейового шару і, як наслідок, відшаровуватися від стіни. Але подібний процес загрожує, перш за все, стикам вінілових шпалер після 4-5 років, для паперових — подібні рецидиви досить рідкісні.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: