Шпаргалка дачникам: перелік обов’язкових весняних робіт

перелік обов'язкових весняних робітЯкі клопоти очікують дачників ранньою весною, до танення снігу? Що потрібно робити на землі з приходом тепла? Які обов’язкові заходи проводяться у весняний період? Відповіді на ці та інші питання – у нашому матеріалі.

Кожен захід на дачі потрібно проводити в певний час. Щоб не запізнитися або, навпаки, не зробити роботу передчасно, пропонуємо “шпаргалку” – поради дачникові, які розкажуть про порядок весняних робіт.

Поки лежить сніг

До танення снігу дачникам потрібно побілити молоді плодові дерева для запобігання на їх поверхні сонячних опіків. Якщо зробити цю операцію в кінці весни, то буде забезпечений лише декоративний ефект.
Ранньою весною приваблюють корисних птахів: розвішують шпаківні, а також захищають старі гнізда (щоб не турбувати пернатих, під їхніми гніздами зберігають рослини необрізаними).

побілка дерев

З приходом тепла

Відкриття нового дачного сезону зазвичай супроводжується згрібанням на ділянці торішнього листя, що необхідно для забезпечення доступу кисню молодим паросткам і газонах, усунення джерела шкідників і хвороб. Альтернативою сгребанию може послужити обприскування розчином сечовини, яке сприятиме отриманню грунтом азоту і швидкому згниванню листя.

Відразу після танення снігу інспектують суницю і дворічні квіти: якщо виявляться їхні оголені корені, то рослини треба пересадити і підокучити грунтом.

Як тільки грунт відтане, газонні трави та інші рослини для стимулювання швидкого зростання обробляють азотними добривами.

Коли в денний час доби встановлюються позитивні температури повітря, дачники приступають до обрізування ягідних і декоративних рослин. Насамперед, вирізці піддаються старі, хворі, невдало розташовані гілки. Далі, для формування оптимальної крони, до початку травня обрізають здорові гілки.

Обрізку важливо проводити своєчасно. В іншому випадку через кілька років вирізати гілки доведеться за допомогою ножівки, тоді як раніше це можна було зробити шляхом виламування гілок або зрізання їх секатором без заподіяння рослині якого-небудь помітної шкоди.

обрізка дерев

Під час обрізування потрібно видаляти з дерев гнізда шкідливих комах, яйцекладки непарного шовкопряда та інших шкідників. Після цього їх слід обов’язково спалити. Подібним чином борються зі смородиновими кліщами: при виявленні на смородині дуже здутих бруньок, їх видаляють і спалюють. Зробити це важливо до розкриття бруньок.

Ранньою весною вирізають і пагони малини, якщо це не було зроблено в минулому році. Пагони укорочують на 10-15 см, що дозволяє позбавитися від підмерзлих і слаборозвинених бруньок і отримати влітку більш великі ягоди.

До набрякання бруньок проводять профілактичне обприскування дерев бордоською рідиною. Після розпускання бруньок процедуру повторюють, але для запобігання опіку листя застосовують менш концентрований розчин.

У квітні – початку травня, коли відтанув грунт, але ще не розпустилося листя, висаджують багаторічні рослини, ретельно вибираючи для них місце і належним чином готуючи посадкову яму.

прибирання мульчі

У квітні дачники прибирають утеплювальні матеріали з незимостійких культур. Роблять це поступово, даючи рослинам можливість звикнути до весняної погоди. Вкривний матеріал остаточно знімають в похмуру погоду – це запобіжить від опіків рослини, які відвикли від яскравого сонця. Від мішковини, що обв’язувала взимку хвойники, звільняють рослини після відтавання грунту, в крайньому випадку – на початку травня.

Поки земля являє собою бруд під ногами, в нею краще не ходити, інакше можна порушити структуру грунту. Копати треба вже після того, як вона почне налипати на лопату. Іншими словами, поспішати виконувати весняні роботи на землі не варто.

Після підсихання грунту прочісують газони з метою видалення торішніх листків. Роблять це акуратно і дбайливо, щоб не вирвати нову траву. Виниклі залисини на газоні обробляють хімічними препаратами і потім в цих місцях проводять підсів газонних трав.

Якщо грунт глинистий, то бажано провести аерацію. Цей захід збагатить коріння киснем. При малій площі газону використовують вила, часто встромляючи їх у землю на глибину 5-10 см, або ж спеціальні взуттєві накладки з довгими шипами.

аерація грунту

Наприкінці квітня під плодові і декоративні культури вносять першу порцію комплексних добрив. Під хвойні рослини вносять мінеральні добрива, суміщаючи цю операцію з боротьбою з бур’янами і розпушуванням грунту. Під малину, овочі, троянди та інші чуйні на органіку рослини вносять компост або гній.

Після набухання квіткових бруньок на плодових культурах, але до їх розкриття проводять обробку проти шкідливих комах. Робити це вже під час цвітіння не можна, так як є небезпека загибелі запилювачів.

Напередодні літа

Наприкінці травня у відкритий грунт висаджують більшість однорічних квітів і теплолюбні рослини, а також повторюють операцію по внесенню під плодові і декоративні рослини комплексного добрива.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: