Як вирощувати ревінь в домашніх умовах

Ранньою весною одні з перших на поверхні ґрунту розпускаються бруньки ревеню і починають свій ріст м’ясисті черешки листя. Цій багаторічній рослині властива витривалість до несприятливих умов, вона посухостійка, росте в затінених місцях, морозостійка, не страшні ні малосніжні зими, ні весняні заморожування.

Корисні властивості ревеню

Культура з сімейства гречаних все своє багатство вітамінів, цукру, яблучної та лимонної кислот зберігає в своїх черешках і листках.

Як вирощувати ревінь в домашніх умовах

Відповідний грунт

Ревінь не особливо вибагливий до грунтів, але хороші врожаї дає на легких суглинних грунтах, удобрених перегноєм.

Посадки ревеню закладають на 12-15 років, тому перед посадкою грунт глибоко обробляють на глибину 30 см і вносять гній по 9 кг/м2. Гряди під ревінь не використовують, вирощують його на рівній бажано добре освітленій поверхні.

Хоч на якість врожаю це не впливає, але швидкість зростання черешків на добре освітлених ділянках більша.

Як вирощувати ревінь в домашніх умовах

Посадка ревеню

Висадити на присадибну ділянку ревінь можна двома способами: шляхом поділу кореневищ або через розсаду. Висівають насіння на розсаду ранньою весною або влітку в борозни глибиною три сантиметри, роблячи відстань між борознами в 20 см.

Розмноження ревеню

Для розмноження з допомогою кореневищ використовують три-чотирирічні рослини. Викопані корені поділяють ножем таким способом, щоб кожен корінь мав одну-дві нирки.

Висаджують посадки на постійне місце у два строки: восени (вересень-жовтень) або рано навесні, як тільки зійде сніг.

Під ревінь роблять лунки на відстані один від одної один метр і зволожують їх водою. Щоб захистити грунт від швидкого висихання мульчують гноєм, торфом.

Догляд за ревенем

Подальший догляд за посадками зводиться до багаторазового розпушування грунту, утримання в чистоті від бур’янів, а також внесення підгодівлі розчином гною або коров’яку.

Якщо довго тримається посушлива погода, страждає якість черешків і врожайність знижується, необхідно в такий час додатково поливати рослини водою. Після двох років зростання посадок рекомендується щороку навесні вносити органічні, а при розпушуванні дати мінеральне добриво.

Як вирощувати ревінь в домашніх умовах

Збір врожаю ревеню

Збирають черешки ревеню на протязі всього сезону, обережно зрізаючи їх раз на тиждень, коли довжина їх буде більше 30 см.

Якщо не мають наміру заготовляти насіння ревеню слід відразу суцвіття видаляти біля самої основи, щоб не використовувати корисні речовини на утворення насіння тим самим знижуючи врожай черешків. З ревеню готують супи, каші, печуть пироги, варять компоти, варення, джеми і навіть роблять вино.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: