Ремонт змішувача

Справжньому домашньому майстрові багато чого під силу. Він може закріпити на стінах екрани для батарей опалення, розробити і втілити в життя своїми руками ландшафтний дизайн присадибної ділянки і т. д.

Не викличе труднощів і ремонт змішувача на кухні або у ванній. Все, що потрібно при виявленні поломки, – це засукати рукава та взятися до роботи.

Основні несправності та їх усунення

Про те, що змішувач потребує ремонту, у багатьох випадках вказує протікання води. З’явитися вона може в різних місцях: як при повороті вентиля, так і в закритому стані.

У першому випадку текти може:

  • З-під гусака. Це означає, що прийшло в непридатність ущільнювальне кільце. Для його заміни потрібно викрутити лійку змішувача (можна скористатися звичайними пасатижами).
  • З корпусу. Причиною зазвичай є тріщина. У цьому випадку необхідно міняти змішувач цілком (або окрему деталь, якщо така можливість є).

Якщо у закритому стані вода ллється з крана змішувача, причина криється в зносі прокладки або керамічній пластини кран-букси (у вентильних пристроїв) або поломки картриджа (у одноважільних сантехнічних приладів).

Коли ж вода просочується з-під вентиля (неважливо, закритий він чи відкритий), це ознака непридатності ущільнювального кільця кран-букси, розташованого на різьбі.

Перед тим як приступити до ремонту змішувача, слід обов’язково перекрити воду в трубах. Якщо виникли проблеми з викручуванням кран-букси, варто обробити різьблення розчином WD-40.

Крім того, при виконанні робіт по заміні даного елемента варто врахувати одну особливість. На прилавках магазинів можуть потрапляти кран-букси як з дюймовою різьбою (таких більшість), так і з метричною. Незважаючи на зовнішню схожість, вони не є взаємозамінними.

Тому рекомендується взяти з собою ту, що прийшла в непридатність кран-буксу, щоб порівняти її на місці з запропонованою продавцем.

Досить частою проблемою (хоча і не поломкою) змішувачів є засмічення сітки аератора, розташованого на кінці лійки. Ознакою цього є зниження напору води з крана. У цьому випадку аератор необхідно відкрутити і прочистити.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: