Як зберігати горіхи в домашніх умовах, щоб вони не зіпсувалися

Волоські горіхи – це дуже корисний для людського організму продукт, який до того ж є досить калорійним. В ядрах містяться такі важливі компоненти, як залізо, кислоти, жири. Необхідно щодня з’їдати по 5-7 горішків, щоб мати хороший запас вітамінів і стійкий до вірусів імунітет. З’ясувалося, що в зелених плодах кількість вітаміну С перевищує навіть його число в шипшині. Сьогодні ми розповімо, як зберігати горіхи, у що їх потрібно поміщати, щоб вони не зіпсувалися.

Чому псуються

Деякі люди помиляються, вважаючи, що горіху, вміщеному в міцну шкаралупу, після збору з дерева нічого не загрожує. Тому вони сильно дивуються, поклавши плоди в пакет і діставши їх через деякий час. Так як на поверхні або є цвіль, або серцевини гіркі на смак або зовсім сухі. Незважаючи на назву, батьківщиною горіха є Мала і Середня Азія, Афганістан, Іран. Але до нас такі плоди потрапили з території Греції, звідки їх і завозили. Звідси і назва. Наші співвітчизники успішно вирощують на своїх ділянках вітчизняні сорти заморського гостя, наприклад, «Узбецький скороспілий», «Ідеал», «Тонкоскорлупний», «Батьківщина».

Як зберігати горіхи в домашніх умовах, щоб вони не зіпсувалисяВисокопоживний продукт горіх дуже багатий жирами і білками, що мають рослинне походження. Але також він може похвалитися наявністю йоду в достатній кількості. «Примхливість» горіхів безпосередньо пов’язана з присутністю в їх складі жирів і жирних кислот. У разі тривалого зберігання, та ще й при високому температурному режимі, ядра здатні отримувати неприємний згірклий смак. В даному випадку нічого і говорити про їх користь для організму. Але якщо знати, як правильно зберігати цінний продукт, то реально зберегти не тільки красиве золотисте забарвлення ядер, але і специфічний аромат і приємний смак.

Особливості зберігання

Як зберігати очищені ядра, щоб вони зберегли свій первозданний вигляд і присмак? Попередньо їх рекомендовано прожарити на прогрітій сковороді близько 15 хвилин. Природно, не наливаючи в неї масло. Далі ядра остуджують і розміщують в обраному місці.

Як зберігати горіхи в домашніх умовах, щоб вони не зіпсувалисяЯкщо планується вживати горішки у їжу протягом 1 – 2 тижнів, то їх прибирають в сухе, темне і досить тепле місце. У цьому випадку насипати серцевини радять в пластикові або скляні посудини, які мають герметичну кришку. Оскільки при порушенні герметичності поверхня ядер може покритися неприємними цвілевими грибками.

З метою зберегти продукт свіжим і поживним потрібно помістити його в сухий посуд і поставити в холодильник. В цьому випадку термін зберігання горіхів складе не більше 2-3 місяців. Набагато довше реально зберігати горішки в морозилці. Попередньо їх обов’язково кладуть в харчову плівку і вибирають в холодильнику режим швидкої заморозки. Щоб ядра після вилучення з морозильної камери були ще смачніші, радять не просто розморозити їх перед вживанням, але і прогріти в духовці. Але не довше, ніж 10 хвилин.

Як зберігати горіхи в домашніх умовах, щоб вони не зіпсувалисяУ шкаралупі допустимо тримати тільки зелені плоди. Найкраще, якщо вони будуть у вигляді заготовок – варення, настоянок, цукатів.

У чому зберігати?

Зберігати очищені горіхи не так просто, як може здатися на перший погляд. Важливим моментом є вибір правильного посуду. Найкраще поміщати ядерця в банки або інші ємності, виготовлені зі скла або глини. Вони повинні щільно закриватися кришками. Тоді можна розраховувати на збереження смакових і зовнішніх якостей улюбленого продукту терміном до 1 року. Не радять поміщати горішки в поліетилен. Оскільки всередині створюється відмінний замкнутий простір для розвитку патогенних мікроорганізмів. А це першопричина появи на поверхні цвілі. В цьому випадку залишиться тільки викинути некрасиві і некорисні ядра. Ємність з серцевинами повинна розміщуватися в темному місці.

Як зберігати горіхи в домашніх умовах, щоб вони не зіпсувалисяВажливим фактором є наявність там кімнатної температури. Не забувайте і про герметичність посудини. Очищені горішки радять до вживання в їжу поміщати в морозилку. Зелені принесуть безсумнівну користь організму, якщо будуть перебувати у вас вдома у вигляді варення або настоянки.

Можна розкласти попередньо добре просушені горіхи на клейонці. Робиться це в кімнаті з нормальною вентиляцією. А також хороший спосіб тривалого зберігання неочищених плодів – поміщення їх в полотняні мішки.

Перебуваючи в них, такий цінний продукт не втрачає своїх якостей протягом 5 – 6 місяців. До 3 місяців збережуться улюблені плоди в скляній тарі. При цьому обов’язкова наявність рівня вологості не вище 65% і нещільно закрита кришка. В іншому випадку горіхи ризикують задихнутися і стати непридатним до вживання. Неочищені плоди можуть досить довго лежати в картонних або дерев’яних ящиках. Зазвичай вони зберігаються таким чином до півроку.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: