Приготування компосту в мішках

Компост в мішках готується досить легко і швидко. Ключовою перевагою цього методу вважається доступна вартість. Щоб отримати якісне органічне добриво, слід просто придбати мішки. Вони повинні бути щільними і темними.

Плюси і мінуси способу

Приготування компосту в мішкахЦе прогресивна методика заготівлі компосту, яка має чимало переваг.

До них відносять наступні:

  • Економія часу. Добриво можна зробити протягом 2-3 місяців. При цьому дозрівання компосту звичним способом займає мінімум 1 рік.
  • Економія простору. Для створення ящиків, куп або ям потрібне окреме місце. Мішки можна розмістити де завгодно.
  • Мобільність. При потребі мішки з компостом можна перемістити в інше місце і звільнити простір для грядок.
  • Економія трудовитрат. В процесі приготування немає необхідності в постійному перелопачуванні компосту. Досить кілька разів перевернути мішки.
  • Відсутність ризику розмивання дощами. Компост в мішках надійно захищений від опадів.
  • Чистота. У щільно закритому мішку не заводяться нові шкідники. У нього не потрапляють насіння або елементи кореневої системи бур’яну.

До умовних мінусів можна віднести необхідність покупки спеціальних мішків. Їх доведеться купувати постійно, оскільки старі періодично рвуться.

Ще одним недоліком вважається необхідність закладання компосту за 1 раз, щоб він перегнив весь. Це означає, що городнику потрібна велика кількість органічного матеріалу.

Як зробити?

Приготування компосту в мішкахПерш за все необхідно приготувати мішки. Їх розмір слід підбирати в залежності від обсягу відходів, які планується використовувати для компосту.

Обсяг може становити 120 або 250 л.

Важливо використовувати мішки чорного кольору. Вони не пропускають ультрафіолетове випромінювання. При порушенні цього правила компост може зіпсуватися.

Прекрасним варіантом стануть мішки для сміття. Вони відрізняються достатньою міцністю і не розтягуються.

Щоб зробити своїми руками компост, потрібно підготувати сировину. Від співвідношення інгредієнтів залежить темп і якість продукту. В мішку повинні бути присутніми азотні і вуглецеві компоненти.

До азотних речовин варто віднести наступні:

  • зелена трава або бур’яни;
  • гній;
  • свіжі відходи фруктів і овочів;
  • Зелене бадилля, яке не вражене грибком.

До вуглецевих компонентів можна віднести наступні:

  • тирса;
  • кора;
  • друзки;
  • гілляччя;
  • хвоя;
  • картон;
  • папір.

На кожен шар азотних речовин слід використовувати 2-3 шари вуглецевих. При порушенні цього співвідношення є ризик отримати силосу з неприємним запахом.

При закладанні сировини в мішки першим шаром повинен бути вуглецевий. Сухе листя утворює подушку, яка поглинає рідкі відходи зелені. Для створення анаеробного середовища шари потрібно ретельно утрамбувати. Це допоможе позбутися від залишків повітря.

Потім потрібно укласти бур’яни, чергуючи їх з сіном, папером, сухим листям. На завершення мішок слід запечатати за допомогою скотча.

При використанні повітряного методу утрамбовувати сировину не рекомендується. В такій ситуації навпаки потрібно зробити в мішку кілька отворів. Це забезпечить потрапляння всередину кисню, який забезпечить дихання аеробних мікроорганізмів.

Щоб прискорити процес дозрівання, потрібно полити масу розчином бактерій. Біодеструктори містять кілька різновидів мікроорганізмів.

Вони відповідають за розщеплення конкретних складових – азотних або вуглецевих. Також дані препарати сприяють переробці сірководню.

При анаеробному методі компост не вимагає особливого догляду. Садівникам-початківцям можна порадити прибирати мішки на зиму в тепле приміщення. Їх можна перенести в комору або сарай.

Якщо хочеться отримати компост швидко, варто рихлити вміст мішків. При наявності отворів, суміш можна перемішати вручну. Щоб маса дозріла якомога швидше, це варто робити кожен день. В іншому випадку процедуру проводять 1 раз в 3 тижні.

На дозрівання компосту цим способом потрібно не менше 1 місяця. Маса буде готова за такий термін лише в тому випадку, якщо компоненти були ретельно подрібнені і змішані з прискорювачами. Важливе значення мають параметри вологості.

Якщо обсяг вуглецевих інгредієнтів вище норми, в герметичну ємність варто додавати воду. З мішка з отворами рідина буде випаровуватися швидше. Тому воду рекомендується доливати частіше. Це допоможе уникнути загибелі мікроорганізмів.

У теплу пору року відкрити мішки допустимо через 1-1, 5 місяці. При появі речовини, яка нагадує грунт з приємним ароматом, можна зробити висновок про готовність добрива.

Що ще треба знати?

Приготування компосту в мішках

Приготування компосту в мішках має цілий ряд переваг. Такий метод дозволяє робити грядки безпосередньо в ємностях. Поверх перегною досить насипати 20-30 см грунту.

Такі грядки можна переносити в межах ділянках. При появі весняних заморозків комплекс легко можна перенести в теплицю або сарай. Дані культури можуть не боятися холодів.

При висаджуванні рослин в мішки відсутня необхідність в систематичному поливі. Компост відмінно зберігає вологу на довгий період часу.

При використанні компосту в мішках обов’язково слід контролювати його запах. Він повинен пахнути, як земля після дощу. В цьому випадку можна говорити про високу якість продукту.

При появі аромату аміаку можна запідозрити надмірну кількість азотовмісних продуктів. У такій ситуації варто використовувати сировину з вмістом вуглецю.

Готовий компост можна застосовувати для мульчування грядок і фруктових дерев.

Його допустимо перекопувати з верхнім шаром грунту. Це дозволяє зменшити концентрацію корисних елементів в анаеробному добриві. У такий компост можна додавати сульфат калію і золу. Хорошими доповненнями стануть сечовина і суперфосфат.

Приготування компосту в мішках – ефективний метод, який допомагає поліпшити структуру грунту і наситити її поживними речовинами. Щоб отримати якісне добриво, потрібно чітко дотримуватися правил його приготування.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: