Чим обприскати хворі рослини від фітофтори

Кращий спосіб перемогти фітофтору — профілактика, тому що вилікувати хвору рослину практично неможливо. І все ж…

Чим обприскати хворі рослини від фітофтори

В холодне дощове літо всі умови для розвитку фітофтори (та інших грибкових інфекцій) створює сама природа. І покладатися на народні засоби для профілактичних обприскувань вже немає ніякого сенсу — потрібно щось сильніше. Коли нема іншого виходу, доводиться використовувати препарати від фітофтори — фунгіциди. Всі тут представлені дозування розраховані на томати. Для картоплі та інших овочів концентрація препаратів може бути іншою.

Препарати від фітофтори (сучасні фунгіциди)

Ридоміл Голд
40 г/кг мефіноксаму + 640 г/кг манкоцеб. Препарат захищає рослину зовні і зсередини. Мефіноксам проникає в тканини рослини і вбиває грибки, а манкоцеб діє зовні, не дозволяючи спорам проникати в рослину.

Для приготування розчину 10 г препарату розводять у 4-х літрах води. Перше обприскування проводять в період активної вегетації рослин (як тільки приживеться і піде в ріст розсада). Наступні обробки — через 10-14 днів, а якщо умови для грибкових захворювань сприятливі — через 7 днів. Усього потрібно 4 обробки за сезон.

Танос
250 г/л фамоксадону + 250 г/л цимоксанілу. Препарат стійкий до змивання. По праву вважається одним з кращих, тому що має лікувальну дію: фамоксадон утворює на поверхні листа захисну плівку, через яку грибкам не пройти, а цімоксаніл пригнічує патогенні гриби і зупиняє перебіг хвороби у рослини.

Для приготування робочого розчину 12 грам препарату розчиняються в 10 літрах води. Перша обробка — профілактична на початку вегетації, наступна — з інтервалом 8-12 днів. Не рекомендують використовувати цей фунгіцид більше двох разів поспіль.

Акробат
90 г/кг диметоморфа + 600 г/кг манкоцеб.

Для приготування розчину 20 г препарату розчиняють у 5 літрах води. Перше обприскування проводиться для профілактики або при появі перших ознак хвороби, повторна обробка – через 14 днів. Засіб чудово зарекомендував себе на картоплі.

Ревус
250 г/л мандипропамида. Препарат стійкий до опадів, діє тривалий час і володіє лікувальними властивостями.

Для отримання розчину 5-6 мл препарату розчиняють в 5 літрах води. Обприскують 3 рази в період вегетації: перше обприскування — профілактичне, наступні — з інтервалом 7-14 днів.

Стробі
500 г/кг, крезоксим-метилу з класу стробілуринів. Препарат не дозволяє проростати спорам грибків, зупиняючи розвиток хвороби. Стійкий до атмосферних опадів і практично нешкідливий для людей і тварин.

Препарат розводиться в пропорції 2 грами на 10 літрів води. Протягом сезону проводять два обприскування з інтервалом 7-10 днів.

Профіт
250 г/кг цимоксанілу + 250 г/кг фамоксадону. Цімоксаніл швидко поглинається листям і проникає в рослину, фамоксадон довго залишається на поверхні листя. Тим самим забезпечується і внутрішній і зовнішній захист рослини.
Для приготування робочого розчину 6 грам препарату розчинити у невеликій кількості води, а потім довести обсяг води до 5-10 літрів. Перший раз рослини обприскують до цвітіння, а потім через кожні 8-12 днів. Всього передбачається 4 обробки.

Квадріс
250 г/л азаксистробіну з класу стробілуринів. Речовина безпечна для людини і тварин. Протягом години після застосування викликає загибель практично всіх патогенних грибів всередині листя.

Для приготування розчину 10 г препарату розчиняють в 10 літрах води. Починають обприскувати на початку вегетації. Інтервал наступних обробок 7-10 днів. Рекомендують проводити 3 обробки за сезон, але не більше 2-х обробок поспіль.

Наостанок нагадуємо, що рекомендується обприскувати рослини в суху безвітряну погоду, рівномірно змочуючи стебла і листя. Робочий розчин препарату краще не зберігати, а повністю використати в день приготування. Бажано чергувати різні фунгіциди, щоб грибки не змогли набути стійкість до тієї чи іншої речовини.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: