Після якої культури слід саджати часник

Часник є популярною в нашій країні культурою. Він невибагливий в плані догляду, однак, дотримуючись деяких простих правил можна збільшити ступінь врожайності рослини. Поряд з вибором добре освітленої ділянки з якісним грунтом, знаходиться і таке поняття, як сівозміна. Сьогодні ми розповімо, після яких культур найкраще садити часник під зиму, які попередники вважаються невідповідними, і які нюанси слід врахувати, плануючи посадити часник.

Культури, після яких саджають часник

Якщо знати і дотримуватися основні правила сівозміни, то можна значно підвищити ступінь врожайності багатьох культур, в тому числі і часнику. Одним видами овочів властиво витягати багато поживних речовин структури землі з метою власного нормального росту і розвитку, культури іншого виду здатні заповнити їх дефіцит.

Після якої культури слід саджати часникБагато садівників з достатнім практичним досвідом знають, що часник має поверхневий тип кореневої системи. Це пояснює той факт, що поживні елементи він може отримувати з верхнього шару грунту. Для нормального росту і розвитку йому потрібна родюча і багата земля. Найкраще садити часник під зиму після того, як на грядці до нього росли види культур з не довгою кореневою системою.

Фахівці радять вибирати місце, де виростали будь-які зернові культури, за винятком вівса і ячменю.

Відмінними попередниками є конюшина і люцерна, патисони і кабачки. Часник допустимо висаджувати і після ягідних чагарників. Не настільки бажаними, але можливими попередниками є томати, капуста, огірки, перець, гарбуз.

Якщо говорити про конкретний перелік культур, які виступають хорошими попередниками часнику, то у нього обов’язково повинні увійти зернові культури, що є сидератами (за винятком ячменю і вівса), кормові трави (люцерна, конюшина та інші), бобові культури (квасоля і горох), гарбуз, кабачки і патисони, огірки, рання і кольорова капуста, а також ягідники. Можна висадити таку рослину і після баклажанів, перцю, томатів, капусти, сорти якої мають середні і пізні терміни дозрівання. Це не відмінні, але цілком прийнятні для часнику попередники на вашій грядці.

Після якої культури слід саджати часник

Після чого не рекомендується саджати часник

Початківців садівників цікавить, після якої культури не слід садити часник на своїй присадибній ділянці? Посадку даної культурної рослини краще не проводити після овочів. Так за час свого росту і розвитку вони встигають забрати з грунту багато корисних елементів. До поганих попередників можна сміливо віднести такі овочеві культури, як капуста, картопля, морква, буряк, помідори, редис, редька. Наприклад, морква має властивість сильно збіднювати грунт, використовуючи отримані корисні елементи для власного розвитку.

А якщо посадити часник після картоплі і буряків, існує великий ризик, що культура захворіє фузаріозом. У цей же список потрапляє і цибуля. Вона провокує дефіцит кальцію в грунті, оскільки сама вживає його в значній кількості. Ще після цибулі рослини ризикують бути вражені шкідниками, які залишилися в землі. Тому в якості попередників під забороною знаходяться зелена, запашна, ріпчаста, цибуля шалот і батун. Між посадками самого часнику потрібно строго витримати 3 – 4 роки. Інакше врожай буде не тільки убогим, але й хворим.

Після якої культури слід саджати часник

Нюанси, які потрібно знати при посадці часнику

Крім хороших і поганих попередників часнику, важливе значення мають і інші умовності, дотримання яких вимагається при його культивації на ділянці.
Серед них вибір місця посадки. Оскільки культура дуже любить велику кількість світла, потрібно вибрати на городі відповідне місце. Тоді реально отримати великі і смачні зубці. Коли такої можливості немає, на затіненій ділянці висадку варто проводити з більш рідкісною посадкою.

Не можна вносити в грунт гній, як роблять деякі малодосвідчені садівники. Інакше можна одержати пухкі головки і безліч листів. Рослина вдячно відгукується на внесення якісного перегною. Оскільки часнику все-таки потрібна досить родюча земля.

Приділіть увагу відбору посадкового матеріалу. Не можна садити ті екземпляри, які взяті з грядки з шкідниками. Варто вибирати життєздатні цибулини великого розміру.

На поверхні зубців не повинно бути темних фрагментів і будь-яких пошкоджених ділянок. Потрібне і проведення дезінфекції. Рекомендовано скористатися розчином мідного купоросу, помістивши в нього зубці не більше ніж на півгодини.

Відмінно себе почувають по сусідству з часником полуниця і суниця. Він стає для них надійним захисником від можливої атаки шкідників. Ще може виростати по сусідству з томатами. Але між часником і ними обов’язково залишають мінімум 65 см. Це взаємовигідне сусідство. Часник вбереже помідори від ураження таким захворюванням, як іржа. А вони, в свою чергу, зможуть захистити його від можливої появи парші. Якщо часник буде рости неподалік від посадок картоплі, то зможе відлякувати колорадських жуків.

Потрібно проводити достатній полив. Пересихання грунту загрожує подрібненням майбутнього врожаю. Використовувати радять виключно і теплу відстояну воду. Не забудьте і про проведення прополок, а також розпушування. Робити їх потрібно акуратно, оскільки великий ризик пошкодити коріння.

Після якої культури слід саджати часник

Потрібно вносити мінеральні і органічні підгодівлі. Щоб не виникло дефіциту азоту, можна приготувати розчин сечовини. Для цього необхідно розвести 1 столову ложку засобу в 10 літрах води. Витрата становить не більше 5 літрів на квадратний метр корисної площі. Щоб цибулини не почали гнити, слід припинити вносити добрива з моменту припинення росту листя культури.

Якщо вашою метою не є отримання насіннєвого матеріалу, потрібно вчасно видаляти часникові стрілки. Їх краще всього прищипувати на відстані близько 7 см від суцвіть. Не можна висмикувати стрілки вручну, щоб не травмувати цибулини. Використовуйте спеціальний секатор або садові ножиці. Якщо зрізання проводиться на ранній стадії їх формування, допустимо використовувати звичайний кухонний ніж. Це підвищує ступінь врожайності на 20% і більше.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: