Найпопулярніші сорти огірків

Щоб отримати хороший урожай огірків, важливо вибрати відповідний сорт. На смак і колір товаришів немає, у будь-якого дачника є свій улюблений сорт цього популярного овоча. Вибрали для вас найбільш популярні в нашій країні сорти огірків, які підходять для різних цілей і способів вирощування.

Найпопулярніші сорти огірків

Перш ніж вибирати конкретний сорт огірків, потрібно відповісти собі на чотири важливих питання:

З якою метою ви плануєте посадити огірки? На салат або для консервації? Є універсальні сорти, які підходять для обох цілей. Але багато дачників вважають за краще висаджувати окремо грядку огірків для смачних і корисних літніх салатів і для закрутки на зиму. Салатні сорти для консервації категорично не підходять! В розсолі вони розм’якшуються, хрустіти не будуть, та й смак не той. Огірки для консервації цілком можна порізати в салат, але думки про їх смак в свіжому вигляді розходяться. До того ж засолювальні огірки зазвичай невеликі, в салат пускати шкода;

Найпопулярніші сорти огірків

Де ви будете вирощувати огірки в теплиці або на відкритому грунті? Для теплиць потрібно вибирати партенокарпічні сорти, які зав’язують зеленці без запилення. Для відкритого грунту можна використовувати сорти, запилювані бджолами;

Як швидко ви хочете отримати урожай? Є ранні і більш пізні сорти огірків. Зазвичай власники ділянок вибирають і ті, і ті, щоб отримувати урожай якомога довше, протягом теплого сезону;

Ви плануєте зібрати насіння? Якщо так, вам потрібні саме сортові огірки. Якщо ви завжди купуєте насіння в пакетах, радимо використовувати гібриди, у яких показник врожайності та інші характеристики кращі.

Найпопулярніші сорти огірків

Найбільш популярні сорти салатних огірків, які зазвичай відрізняються гладкою шкіркою, вони довші і тонкі: “Квітневий F1”, “Фенікс”, “Зозуля F1”.

Важливо! Приставка F1 в назві говорить про те, що перед вами гібрид, тобто огірок, виведені селекціонерами шляхом комбінування різних видів.

Найпопулярніші сорти огірків для засолювання і маринаду: «Ніжинський», «Муромський 36», «Христина F1», «Маринда F1», «Клавдія F1», «Герман», «Засолювальний F1», «Джерельце».

Універсальні сорти “Стрілець”, “Лібелле”, “Дачний”, “Голубчик”.

Найпопулярніші сорти огірків

З метою вирощування в теплиці користуються популярністю такі сорти огірків: «Мурашка F1» (його, до речі, можна вирощувати навіть на балконі, дуже невибагливий догляд), «Хлопчик з пальчик F1», «Бенефіс F1», «Олексійович F1». Як бачимо, партенокарпічні, тобто не потребуючі запилення види огірків — гібриди.

Для відкритого грунту можна вибрати бджолозапильні сорти: «Зозуля F1», «Витончений», «Засолювальний», «Фермер F1», «Ніжинський 12» і «Родничок F1».

Найпопулярніші сорти огірків

Тепер виберемо популярні сорти за термінами плодоношення:

Ранній. “Антей”, “Витончений”, “Муромський 36”, “Конкурент”, “Каскад”,”Маша F1″;
Середньостиглі. «Ніжинський», «Білоруський», «Мить», «Атлант», «Либелле F1», «Луховицкий F1», «Родничок F1», «Фенікс», «Пікас F1», «Атлет F1»;
Пізньостиглі. “Донський 175”, “Переможець”, “Витязь”, “Крапелька”, “Голубчик”, “Водолій”.

Найпопулярніші сорти огірків

Виділимо також сорти огірків, які відрізняються особливою стійкістю до шкідників і хвороб: «Герман F1», «Конкурент» і «Витончений».

Морозостійкі сорти: «Ніжинський», «Конкурент», «Серпантин», «Алтайський», «Кущовий».

Важливо! Як бачимо, багато сортів одночасно підходять за кількома критеріями, будучи, наприклад, морозостійкими, середньостиглими, придатними для засолювання, як «Ніжинські». Такі варіанти зручні, так як дозволяють досягти відразу декількох цілей.

Найпопулярніші сорти огірків

Тим, хто хоче отримати міні-огірки, корнішони для засолювання, які не перевищують 7 сантиметрів в довжину, радимо вибирати такі сорти: «Син полку F1», «Ангел F1» і «Метелик F1».

Насправді, зрозуміло, сортів огірків існує набагато більше. Ми вибрали лише найпопулярніші, які отримали кращі відгуки досвідчених дачників. Якщо у вас є свій улюблений сорт огірків, обов’язково поділіться в коментарях.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: