Грунтування під шпалери – як вибрати оптимальну суміш?

Грунтування під шпалери – як вибрати оптимальну суміш?

Грунтування під шпалери – це один із найважливіших елементів ремонту. Багато майстрів ігнорують необхідність ґрунтування стін, переходячи безпосередньо до їхньої обробки. Однак на практиці нехтування цим етапом негативно позначається і на результаті, і на терміні експлуатації шпалер.

Для чого грунтувати стіни – довіримося досвіду професіонала

Грунтування стін під шпалери повинне виконуватися з кількох важливих причин. По-перше, з використанням цієї суміші вам буде набагато легше зробити поверхню стін однотонною. Більш того, матеріал дозволить приховати будь-які дефекти покриття. Особливо важливо це для обклеювання легких, або прозорих шпалер.

По-друге, грунтовка дасть можливість повністю приховати перед обробкою місця, де може накопичуватися бруд і пил. Після цього клей для шпалер не буде просочуватися крізь тріщини, що послужить гарантією надійної фіксації плівки на стінках. Грунтовка покращує надійність схоплювання різних матеріалів між собою. Саме тому суміш часто використовується не тільки перед обклеюванням шпалер, але і під час інших ремонтних робіт.

Вибір матеріалу – які фактори варто враховувати?

Грунтовка являє собою рідку суспензію, яка в процесі нанесення здатна проникати на 2-3 см вглиб перегородки. Чим міцніша поверхня стін, тим більш концентрованою повинна бути суміш глибокого проникнення. Якщо вам необхідно отримати рівну і міцну поверхню стіни, то для цього варто вибирати насичену густу грунтовку. Щоб відповісти на питання: “Яку суміш найкраще вибрати?”, Варто дізнатися, з якого матеріалу зроблені стіни будинку.

Найпростішим грунтом може стати навіть звичайний клей для шпалер. Він також в якійсь мірі знижує здатність покриття вбирати вологу. Однак клей не захистить стіни від бруду і плям. Тому застосовувати його можна тільки в тому випадку, якщо у вашому розпорядженні вже є ідеально рівна робоча поверхня. Для інших покриттів варто вибрати один з декількох типів грунтовок. Крім матеріалу стін, покупець також повинен врахувати час висихання та інші важливі властивості суміші.

Залежно від основних діючих компонентів, на ринку можна знайти такі грунтовки:

  • перхлорвінілова;
  • гліфталева;
  • акрилова;
  • мінеральна;
  • алкідна.

Кожен з представлених видів матеріалу має певні властивості, переваги та недоліки. Тільки вивчивши їх, ви зможете вибрати грунт, що підходить для конкретної поверхні.

Акрилові та алкідні суміші – властивості та області застосування

Універсальним і популярною вважається акрилова грунтовка. Її варто вибрати для підготовки цегляних, фанерних, дерев’яних і бетонних стін. Разом з тим використовувати цю суміш категорично заборонено з метою обробки поверхонь, для будівництва яких застосовувався чорний метал. Серед інших властивостей акрилового грунту можна відзначити його швидке висихання. В середньому на це йде не більше 6 годин. Такий матеріал абсолютно немає запаху і його легко розчинити у воді.

При покупці варто намагатися вибрати якомога більш якісний акриловий грунт. На практиці найкраще довіритися продукції відомих компаній. Пам’ятайте, що деякі продавці пропонують під “маскою” грунтовки звичайний клей ПВА, при виробництві якого взагалі не використовуються акрилові полімери.

Суміші алкідного типу найчастіше застосовуються для обробки дерев’яних стін. Тому вони дуже популярні серед власників дач. Відразу після того, як матеріал буде нанесено на стіну, на поверхні утворюється в’язкий шар, який без проблем впорається не тільки зі шпалерами, але і з більш важкими матеріалами для обробки.

Залежно від складу, алкідні грунти діляться на суміші з хроматом цинку і грунтовки з фосфатом цинку. Матеріали другого типу використовуються для просочення перегородок безпосередньо перед фінішною забарвленням стін. Другий тип сумішей знадобиться для обклеювання шпалер. Серед основних властивостей алкидного грунту варто виділити тривалий період висихання – близько 14-16 годин.

Цей матеріал нерідко застосовується для укладання кахельної плитки, він з успіхом використовується як всередині, так і зовні будівлі. І в тому, і в іншому випадку він гарантує ідеальне зчеплення з поверхнею.

Гліфталева, мінеральна і перхлорвінілова просочення

У разі якщо ви працюєте з металевими стінами і перегородками, оптимальним варіантом стане гліфталевий грунт. По суті, це єдиний тип грунтування, що дозволяє якісно обробити поверхні, виготовлені з металу. Тому найчастіше його застосовують для обклеювання шпалер в гаражах або пластикових будівлях. Гліфтальовий склад абсолютно нешкідливий, з ним нерідко працюють без спеціальних захисних масок. Ця суміш володіє високим рівнем міцності, вона не стирається після нанесення, чим дуже нагадує емаль. Термін висихання суміші становить від 8 до 12 годин.

Мінеральні грунтовки відмінно підходять для роботи з бетонними перегородками і стінами, побудованими з керамзитобетонних і газосилікатних блоків. Вони також нерідко застосовуються для нанесення на цегельні поверхні. В якості основи для грунтовки використовується гіпс, вапно або цемент. При купівлі мінеральної суміші врахуйте, що вона повинна відповідати робочому покриттю. На поверхні, до складу яких входить вапно, потрібно наносити вапняний і гіпсовий грунт. Для бетонних стін підійдуть будь-які інші суміші. Терміни висихання мінеральних грунтовок складають від 3 до 24 годин.

Ще один тип просочення, призначений для обробки металу – це перхлорвініловий грунт. Також цей матеріал нерідко використовується для нанесення на цегляні і бетонні стіни. Великою перевагою грунтовки є можливість її використання пізньої осені і на початку зими. Серед інших плюсів суміші можна відзначити короткі терміни висихання – за годину стіни будуть готовими для обклеювання шпалер. Також варто врахувати високу ступінь адгезії та її антисептичні властивості. До недоліків відноситься висока токсичність матеріалу, тому наносити такий грунт можна тільки в спеціальній масці.

Чи потрібне грунтування для нанесення рідких шпалер?

При вивченні особливостей кожного з типів грунтовки у вас може виникнути питання: “Як бути з рідкими шпалерами?”. За своїм складом і консистенцією вони повністю повторюють декоративну штукатурку. Різниця лише в тому, що в основу рідких шпалер входять шовкові і целюлозні волокна. Щоб їх заґрунтувати, варто використовувати білу суспензію або повністю прозору емульсію. У процесі вирівнювання поверхні потрібно 3-5 шарів. В майбутньому це допоможе уникнути плям, які з’являються після нанесення рідких шпалер.

Якщо для рідких шпалер буде використовуватися грунтовка, до складу якої входить кварцовий пил, то перед її застосуванням варто попередньо вирівняти стіни акриловою сумішшю. Так ви застрахуєтеся від нерівномірності та розривів, і матеріал на підготовлену поверхню ляже рівніше. Щоб підсумувати, можна відзначити, що рідкі шпалери також потребують грунтування. Більш того, щоб нанести обробку такого типу, варто простежити за кольором і консистенцією суміші. В іншому випадку ви можете зіпсувати зовнішній вигляд поверхні.

Чому не всі використовують грунтування – зважимо “за” і “проти”

Ігнорування необхідності застосовувати грунт, в першу чергу, пояснюється небажанням витрачати гроші. Плюс до цього, більшість виробників клейових сумішей гарантують якісне зчеплення шпалер з їхньою продукцією. Насправді, використання грунтовки вважається необхідним заходом далеко не завжди.

По-перше, можна не користуватися грунтовкою при виконанні тимчасового ремонту житла, або коли самі шпалери спочатку не розраховані на тривалі терміни експлуатації. По-друге, грунт можна не використовувати в разі, коли ви хочете поклеїти легкі шпалери з паперу. Разом з тим грунтовка істотно збільшує адгезію матеріалів. В результаті її використання обробка буде швидше і надійніше фіксуватися на основі. Просочення легко і швидко проникає навіть в самі дрібні пори стіни, тим самим готуючи ідеально рівну поверхню для нанесення клею.

Грунтування під шпалери – як вибрати оптимальну суміш?Оцінка – 5, голосувало – 1

 

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: