Яка потрібна підгодівля для томатів у теплиці

Томати – це популярна овочева культура, яку можна вирощувати як в теплицях, так і у відкритому грунті. При цьому важливо знати і виконувати всі правила по догляду за рослиною під час цвітіння. Тільки там можна буде отримати якісний і багатий урожай.

Особливості догляду в теплиці

Яка потрібна підгодівля для томатів у теплиці

Полив

Поливати томати необхідно регулярно. Якщо на вулиці спекотна погода, то робити це раз у 2-3 дні. При цьому стежите, щоб у теплиці грунт не був занадто перезволожений, інакше це загрожує розвитком фітофтори.

Підгортання

Під час цвітіння в нижній частині стебла утворюються горбки. Якщо присипати їх землею, то можна отримати нові корінці. Тоді рослина буде максимальної концентрації отримувати поживні речовини, щоб позитивно позначиться на розвитку.

Крім цього, підгортання дозволяє підвищити врожайність овочевої культури. Для виконання цієї операції необхідно підгребти грунт з міжрядь до стеблів. Після перейти на іншу сторону і виконати аналогічні дії.

Підв’язка

Під час цвітіння томати варто підв’язувати. Але це відноситься до помідорів високого зросту. Якщо цього не робити, стебла з часом будуть лягати на землю, що згубно впливає на врожайність. Щоб підв’язати томати, необхідно близько кущика встановити шпалеру.

Для цього потрібно:

  • Вздовж грядки закріпити стовпчики, дистанція між якими 4 м. Над землею вони повинні підніматися на 3 м.
  • З’єднати верхівки стовпчиків за допомогою горизонтальних рейок.
  • Між жердинами натягнути алюмінієвий дріт з кроком в 1 м.
  • Підв’язка томатів до шпалери здійснюється за допомогою довгих смужок, отриманих з м’якої тканини. А ось від дроту або жорсткого шпагату варто відмовитися.

Формування кущів

Вирощувати в теплиці можна помідори низького, середнього та високого зросту. Якщо говорити про низькорослі сорти, то при формуванні куща ніяких складнощів не виникає. Потрібно просто видалити пару пасинків і нижні листочки, які пожовтіли.  А ось більш складною залишається процедури у середньорослих рослин. Необхідно видалити всі пасинки до першої китиці.

Яка потрібна підгодівля для томатів у теплиці

А от далі на кожному пагоні необхідно залишити 4-6 кистей. Як тільки настане середина липня, то можна прищипнути верхівку. У високорослих сортів формується не більше 2 стебел. Верхівка також повинна бути прищипнута в середині літа.

Чим підживити

Під час цвітіння томати, вирощені в теплиці, потребують підгодівлі. Існує багато ефективних складів, які можна приготувати вдома.

Дріжджі

Помідори позитивно відповідають на цей вид підживлення, так як у складі дріжджів присутні натуральні білки. Вони дуже швидко і легко засвоюються рослиною, в результаті чого вона починає швидко рости. Виконувати таку прикормку варто не один раз.

Для отримання розчину необхідно взяти 50 г дріжджів і 10 л води. З’єднати компоненти і ретельно розмішати. Почекати кілька годин, щоб запустити процес бродіння. Після цього можна застосовувати готовий розчин для підгодівлі кущиків, поливаючи їх.

Аптечний йод

Для приготування цього розчину необхідно використовувати 10 г йоду і 10 л води. Отриманим розчином необхідно виконати полив під корінь. При цьому на зелені частини томатів потрапляти не можна, інакше це призведе до розвитку опіків.

На один кущик піде 500 мл розчину. Проводити таку підгодівлю важливо не тільки під час цвітіння, але і кожні 2 тижні з моменту висадки рослин у теплицю.

Деревна зола

Цей варіант добрива можна задіяти не тільки в період цвітіння, але і протягом усього росту рослини. А якщо поєднувати деревну золу з іншими компонентами, то це зміцнить коріння томатів і підвищить кількість зав’язей на кущики.

Щоб приготувати розчин, необхідно взяти 200 г звичайної золи, додати 10 л води. Почекати 5 годин, поки розчин настоїться. Далі відфільтрувати склад і додати води в пропорції 1:3. Щоб поліпшити ефект від застосовуваного розчину, то можна помістити в нього 10 крапель йоду. Отриманий склад використовується для кореневої обробки томатів. Хоча під час цвітіння допускається проводити обприскування рослин, використовуючи пляшку з пульверизатором.

Коров’як

Щоб приготувати розчин, необхідно взяти 10 л води, помістити туди 1 кг коров’яку. Після ретельного перемішування розчин можна застосовувати з урахуванням того, що на 4 кущика буде йти 10 л суміші.

Борна кислота

Цей препарат отримав широку популярність не тільки в медицині, але і для підживлення томатів. Необхідно взяти 10 г порошку і відправити його в 10 л води. Все ретельно розмішати і використовувати для кореневої підгодівлі. Застосовувати підкірку можна не більше 2 разів за сезон.

Кропива

В складі цієї рослини міститься багато корисних компонентів, які позитивно позначаються на зростанні томатів. Крім цього, вони швидко поглинаються кущиками томатів, так що ефект швидко помітний.

Для отримання настойки необхідно взяти свіжу кропиву, порубати її дрібно і залити водою у співвідношенні 1:3. Настоювати 5 днів, а потім застосовувати склад для поливу томатів.

Крім цього, отриманим засобом можна проводити обприскування томатів. Особливість розчину в тому, що він абсолютно безпечний для рослини і не має палючих властивостей.

Мінеральні добрива

В теплиці томати варто підгодовувати і мінеральними сполуками. Сьогодні вони представлені в широкому розмаїтті. Щоб не заплутатися з вибором, краще порадитися з фахівцем. Так як для томатів дуже важливі такі компоненти, як фосфор і калій, то необхідно використовувати підгодівлю, у складі якої є зазначені інгредієнти.

Доглядати за томатами, вирощуваними в тепличних умовах нескладно. Кожен городник повинен знати, як правильно поливати, полоти кущики, підв’язувати і, звичайно ж, підгодовувати. Саме своєчасне і правильне внесення добрив дозволить отримати високу врожайність томатів, а також створити захист від різних хвороб і шкідників.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: