Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

У ситуаціях, коли стіни будинку не можуть зберігати достатню кількість тепла, обігріти його буде вкрай складно, навіть при установці сучасних і ефективних опалювальних систем. За даними фахівців, на стіни припадає близько 30% від загальної тепловтрати будівлі. Тому тема, як утеплити будинок пінопластом зовні, відео процесу якого можна подивитися нижче, не втрачає своєї актуальності. Даний матеріал відрізняється простотою в роботі і невисокою ціною, при цьому гарантує хороший ефект.

Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

Підготовка поверхні стін

Щоб без проблем виконати утеплення стін пінопластом своїми руками, необхідно вивчити дану тему і відео підкаже все особливості цього процесу. Починається робота з підготовки робочої поверхні.

Стіну необхідно оцінити на наявність дефектів у вигляді сколів або тріщин, а також утворень моху, грибка та інших. Всі елементи, які недостатньо добре тримаються, доведеться видалити, в тому числі і стару штукатурку, якщо вона стала відходити від поверхні стіни. Те ж правило поширюється на фарбу і виріс мох.

При виявленні серйозних дефектів, в тому числі глибоких тріщин, їх попередньо усувають. Зазвичай для цієї мети використовують будівельну піну або розчин цементу.

Завершується підготовчий етап роботи ґрунтовкою стіни. Для цього підійде будь-який розчин з універсальними властивостями, який відрізняється глибоким проникненням. Ця обробка не тільки збільшить показники адгезії робочої поверхні, але і забезпечить поверхні стіни в майбутньому захист від всілякої біологічної активності.

Важливо! Для оцінки якості підготовки робочої поверхні досить ретельно приклеїти блок пінопласту 10 * 10 * 10 мм за допомогою спеціального розчину до неї. Якщо через три доби він з легкістю відривається, підготовка проведена невірно.

Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

вибір клею

На відео, як утеплити будинок пінопластом зовні, можна наочно побачити, як це робиться правильно. Але спершу необхідно підібрати відповідний клей і підготувати поверхню до наклеювання листів пінопласту.

Сам клей готують відповідно до вказівок на упаковці – традиційно маса розлучається до досягнення сметанообразного стану. Готовий розчин не повинен стікати зі шпателя, коли той приймає горизонтальне положення.

При утепленні стін пінопластом можна наносити клей на поверхню утеплювача по-різному, в залежності від його особливостей:

  • Клей з балона наносять на центральну частину плити і по її периметру;
  • Якщо робоча поверхня стіни нерівна, розчин наноситься не тільки по периметру, але і в центральній частині;
  • Для забезпечення рівномірного нанесення розчину при утепленні будинку пінопластом своїми руками, краще скористатися зубчастим шпателем.

Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

Кріплення стартового профілю

Наступний етап в утепленні будинку пінопластом своїми руками – це нанесення розмітки та кріплення стартового профілю. Відштовхуватися потрібно від нижньої межі стіни, яку повинен закривати утеплювач. Її відзначають за допомогою гідравлічного рівня на кожному з кутів будови. Щоб позначити лінію, через зазначені точки простягається мотузка або шнур.

На цьому рівні починається монтаж так званого стартового профілю, який виступить підставою для нижнього ряду пінополістиролу. Він не допустить зміщення пінопластових листів в той час, поки клей не встигне застигнути.

Для зовнішнього утеплення габарити стартового профілю визначаються виходячи з ширини пінопласту. Кріплення здійснюється за допомогою дюбелів, краю стикуються за методом косого зрізу або із застосуванням кутових з’єднань.

Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

утеплення пінопластом

Безпосередньо до утеплення будинку пінопластом можна приступати через 1-3 діб після нанесення грунтовки (в залежності від її особливостей). Роботи ведуться у напрямку від нижнього кута вгору. Якщо працювати зверху, то листи пінополістиролу, які погано утримує свіжий клей, просто сповзуть вниз.

Важливо! Фахівці радять починати зовнішнє утеплення будинку пінопластом з тієї стіни, яка найменше помітна для оточуючих. Навіть якщо в ході її обклеювання будуть допущені недоліки, вони неодмінно будуть враховані на парадній стороні.

Кожен наступний ряд вимагає вертикального зсуву пінопластових плит щодо один одного, за тим же принципом, як укладається цегла. Тому перші блоки в непарних рядах, які виявляються в кутку, необхідно розділити навпіл.

Решта між листами зазори, можна закладати спеціальною піною.

Щоб клей встиг повністю застигнути, надійно утримуючи пінопласт на поверхні стіни, потрібно близько 3-4 діб.

Щоб не допустити зайвих втрат тепла, особливу увагу в ході зовнішнього утеплення стін пінопластом повинна приділятися обробці укосів.

Додаткове кріплення утеплювача і зовнішня обробка

Щоб поліпшити кріплення листів пінопласту на стіні, після обклеювання їх додатково фіксують. Для цього призначені особливі дюбелі, капелюшок яких не проходити вглиб матеріалу. Чисельність додаткових кріплень визначається якістю поверхні стіни – чим вона рівніше, тим менше дюбелів потрібно.

Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

Завершальний етап роботи по зовнішньому утепленню стін будинку пінопластом – це зовнішня обробка. Вона передбачає шліфування поверхні спеціальним інструментом, розрахованим на пінопласт. Далі встановлюються додаткові елементи на укоси і кутові частини будинку. Для останніх підійде перфорований кутовий елемент, із закріпленою на ньому армуючої сіткою. Для його кріплення також використовується клей.

На завершення залишається виконати фасадну штукатурку по утеплювачі, ґрунтовку і фінішну обробку стіни шляхом її фарбування або фінішної шпаклівки.

Правила монтажу утеплювача

Щоб робота з утеплення характеризувалася високою якістю, необхідно виконувати її з дотриманням простих правил:

  • Утеплювач прикладається відразу ж після нанесення клею;
  • Після установки кожної плити її розташування оцінюється за допомогою рівня;
  • Відстань між окремими листами пінополістиролу не більше 2 мм;
  • Робота йде від низу до верху стіни;
  • У кутовій частині слід дотримуватися перев’язок, щоб не допустити довгих швів.

Як утеплити будинок пінопластом зовні + відео

Самостійне утеплення будинку пінопластом, відео якого обов’язково варто вивчити перед початком роботи – завдання не просте, але здійсненне. Тут не потрібні спеціальні навички – досить строго слідувати інструкціям по роботі з матеріалами, враховувати особливості технології та поради професіоналів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: