Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

Як вивести клопів? Це питання задають собі багато хто, виявляючи у себе вдома присутність непрошених гостей, які завдають багато клопоту. Клопи з’являються зовсім несподівано, для них неважливий гігієнічний стан житла, вони можуть з’явитися і в чистій квартирі, наприклад, перебравшись від сусідів.

Труднощі боротьби з клопами

Клопи являють собою комах, що володіють сплющеним тільцем, єдиним варіантом їжі для яких є кров. Вони не мають крил і не можуть стрибати, але зате швидко пересуваються на лапках.

Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

Зазвичай активізуються клопи вночі або під ранок, коли людина ще міцно спить. Кусаючи, клоп вводить жертві анестезуючу речовину, яка дозволяє притупити больові відчуття в місці укусу. Зазвичай дорослим особинам необхідно близько тижня на перетравлення тієї крові, яку вони спожили. Через цей час клопи знову виходять на полювання. Так, людина, якщо в квартирі трохи клопів, взагалі може не розуміти про таке сусідство і не намагатися їх вивести. Особливо клопів складно помітити влітку, коли укуси і так з’являються, але від комарів, а їх легко сплутати.

Варто пам’ятати, що навіть кілька особин здатні в найкоротші терміни провести на світ величезну кількість потомства, так як самки готові злучатися до 200 разів на день. А це значно знижує шанси швидко вивести паразитів. Так, самка протягом свого життя протягом 1 – 1,5 років здатна відкласти до 500 яєць, які не так просто вивести. Кожне яйце захищено щільною оболонкою, яка надійно утримує вміст всередині і перешкоджає не тільки механічним, але навіть хімічних впливам.

Зазвичай на початкових етапах появи клопів у квартирі виявити їх дуже складно, так як вдень вони ховаються в затишних куточках. Вже при великій популяції людина починає помічати явні ознаки, серед яких:

 • плями крові на постільній білизні;
 • хітинові шкурки;
 • невеликі чорні екскременти;
 • лінійні укуси.

Тільки при наявності цих факторів, власник квартири виконує дії, щоб вивести паразитів.

Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

НЕ дієві методи знищення

Зважаючи на те, що багато людей відразу ж впадають в паніку при появі клопів, вони моментально починають шукати інформацію, як вивести їх. Багато дають абсолютно непотрібні поради, які ні до чого не приведуть. Приміром, це:

Від’їзд з квартири на тривалий час, щоб клопи залишилися без їжі. Це нічим не допоможе, так як тільки частина популяції зважиться піти за їжею. В цілому клопи не настільки активні, щоб залишати насиджені місця. При відсутності їжі вони просто впадуть у стан анабіозу, в якому можуть протриматися близько року. Не у всіх є можливість так довго жити в іншому місці, щоб повністю вивести паразитів.

Залишення включеного на ніч світла. Більшість людей вірить, що клопи можуть полювати тільки в повній темряві, але це не так. При постійному впливі світла комахи швидко пристосовуються до нього і спокійно кусають навіть при включених лампах, так що вивести їх таким чином не вийде точно.

Знищення клопів за методом боротьби з комарами або мухами. Цей спосіб повністю вивести клопів не допоможе, так як людина зможе вбити тільки тих окомах, яких бачить, а їх в щілинах і стиках меблів може бути в рази більше.

Підготовка до обробки

Існує кілька способів обробки квартири від клопів, але незалежно від того, який обраний, необхідно правильно підготуватися до процесу. Отже, технологія підготовки складається з наступних кроків:

Прання всіх постільних приладь при температурі не менше 50 градусів і ретельне прасування білизни.
Прання одягу в гарячій воді. Варто звернути увагу на бірку і прати так тільки ті речі, які дозволено. Якщо є ті речі, які заборонено прати в гарячій воді, їх потрібно здати в хімчистку. Складання одягу в герметичні пакети.

Знищення усіх живих особин і яєць, які видно людському оку. Робити це можна як механічним способом, так і парогенератором.
Обробка взуття, м’яких іграшок, подушок і інших текстильних речей інсектицидним засобом без запаху і збирання їх в герметичний пакет.
Відсунення меблів від стін, щоб відкрити доступ до плінтусів.
Ретельна упаковка і прибирання всіх продуктів харчування.

Отже, якщо сталося так, що в квартирі виявилися клопи зволікати не можна, їх потрібно вивести одразу ж, щоб не дати їм можливості розмножуватися. Самим ефективним методом вважається хімічний, але є і народні. Всі варіанти будуть описані далі.

Обробка від клопів професійна

Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

Цим займаються спеціальні служби, які є у великих містах. Приміром, у селищах і селах такої організації може і не бути і вивести так клопів не вийде. Це самий дієвий спосіб, який дозволяє вивести паразитів назавжди.

Зазвичай дезінсекція проводиться одним з трьох відомих способів:

 • традиційнмй хімічний вплив;
 • гарячий туман;
 • холодний туман.

Фахівці служби зроблять все самостійно, оброблять навіть важкодоступні місця для того, щоб ефективно вивести клопів. Засоби, що використовуються фахівцями, абсолютно безпечні як для людини, так і для тварин, тому можна не боятися, що після процедури доведеться покинути квартиру на тривалий час. Зазвичай процес займає близько 2 годин, під час яких мешканці повинні перебувати зовні. Після обробки необхідно провести генеральне прибирання приміщення. Вартість обробки може різнитися для кожної конкретної організації і регіону, але ті, хто зіткнувся з клопами не шкодують грошей на боротьбу з паразитами.

Служби по боротьбі з паразитами надають гарантію на певний час. Це означає, що клопи точно не з’являться після обробки. Якщо це все-таки сталося, то більшість організацій проводять повторну обробку безкоштовно, щоб остаточно вивести клопів.

Знищення з допомогою хімічних засобів

Якщо немає можливості запросити професіоналів для обробки приміщень квартири, то можна озброїтися ефективним засобом від паразитів і виконати всі дії самостійно. Зараз виробники пропонують різні засоби для боротьби з клопами, щоб у найкоротший термін вивести їх. Вибір їх залежить від зараженості приміщення, наявності у господарів алергії, проживання в квартирі маленьких дітей або тварин.

Зазвичай, щоб вивести клопів, застосовують спреї та аерозолі, які дуже зручно використовувати за рахунок форми випуску. Діють вони на нервову систему паразита, що призводить до паралічу і загибелі. Аерозолем легко обробити м’які меблі, килими та важкодоступні місця, наприклад, щілини в плінтусах. Для кращого попадання діючої речовини у важкодоступні місця деякі балончики доповнюють спеціальними насадками. Більшої результативності досягають при використанні Дихлофоса, Раптора, Комбата, Карбозоля, Ксулата-25 і інших засобів.

Порошки і крейда менш ефективний спосіб, щоб вивести паразитів. Вони працюють тільки при прямому контакті з комахою, а вивести відразу всю популяцію з їх допомогою неможливо. Великою популярністю з метою вивести клопів користуються Карбофос, Неоприн, Ріапан.

Можна застосовувати крейда від паразитів в якості засобу профілактики для виключення можливості попадання клопів всередину квартири.
Кращим способом вивести клопів вважається волога обробка спеціальними препаратами. Приміром, ефективно вивести клопів допомагають засоби Кат, Фосфолан, Форсайт, Актеллік, Перитрум, Гет, Синузан та інші. Вони поставляються в магазини в сухому вигляді, а перед безпосереднім застосуванням розбавляються водою. Такі розчини добре проникають у всі щілини, що зменшує шанси клопів на виживання.

Алгоритм роботи з хімічними інсектицидами самостійно такий:

 • Надіти засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
 • Розвести засіб для обробки або взяти балончик з готовим препаратом. Як правило, на кожній речовині написано, що потрібно зробити, щоб ефективно вивести клопів. Краще всього слідувати інструкції, що додається.
 • Обробити всі місця, де можуть знаходитися клопи. Звернути увагу потрібно на всі предмети, які виконані з паперу, дерева, текстилю або пластику. Так, найбільш улюбленими місцями для гніздування клопів є: каркаси меблів, ящики для білизни, матраци, подушки, м’які меблі, постільна білизна, комоди, тумбочки, картини, пуфики, розетки, штори, вимикачі, книги, щілини між плінтусом і підлогою, відклеєні полотна шпалер, спальні місця тварин, дерев’яні віконні і дверні блоки.
 • Надіти засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
 • Розвести засіб для обробки або взяти балончик з готовим препаратом. Як правило, на кожному речовині написано, що потрібно зробити, щоб ефективно вивести клопів. Краще всього слідувати інструкції, що додається.
 • Обробити всі місця, де можуть знаходитися клопи. Звернути увагу потрібно на всі предмети, які виконані з паперу, дерева, текстилю або пластику. Так, найбільш улюбленими місцями для гніздування клопів є: каркаси меблів, ящики для білизни, матраци, подушки, м’які меблі, постільна білизна, комоди, тумбочки, картини, пуфики, розетки, штори, вимикачі, книги, щілини між плінтусом і підлогою, відклеєні полотна шпалер, спальні місця тварин, дерев’яні віконні і дверні блоки.

Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

 • Закрити щільно двері в кімнату і по можливості краще не спати в ній деякий час. Це допоможе виключити отруєння активними речовинами з хімічних засобів, а також створити атмосферу, щоб швидше вивести паразитів.
 • Провести теплову обробку на наступний день, щоб вбити яйця, які стійкі до дії інсектицидів. Для цього кращим варіантом стане відпарювач, але якщо його немає, допоможуть праска, фен, впливати якими потрібно на ті ж місця, що і в попередньому випадку.

Важливо! Після обробки можна протягом 3 – 5 днів проводити вологе прибирання.

Таким чином, можна повністю вивести клопів. Але тут важливо тільки покрокове виконання без пропуску тих чи інших дій, оскільки навіть невелика кількість тих, що вижили паразитів швидко відновить популяцію.

Народні способи знищення

Не менш популярні і народні способи виведення клопів з квартири. Вони володіють меншою токсичністю, низькою вартістю інгредієнтів і безпекою. Але варто розуміти, що мала частка впливу на паразитів може їх не вбити, а тільки відлякати на деякий час. Зазвичай застосовують ті речовини, які володіють сильним запахом:

Полин, пижмо, багно болотне, гвоздика – трави, які за рахунок сильного аромату відлякують паразитів. Їх необхідно розкласти в місцях проживання клопів.
Столовий оцет. Використовується розчин води і оцту, приготовані в однакових пропорціях. Отриманою речовиною за допомогою пульверизатора обробляються всі поверхні в будинку, в тому числі і меблі з метою вивести клопів. При застосуванні такого рецепта варто розуміти, що аромат оцту доведеться вдихати всім мешканцям квартири. При тривалому впливі ним просочаться всі предмети інтер’єру та одяг домочадців. Це величезний мінус, тому такий спосіб вивести клопів використовують не так часто.

Гас і скипидар. Якщо розвести 20 грам гасу з такою ж кількістю скипидару в 200 мл води і додати трохи рідкого мила, то вийде універсальний засіб для обробки всіх поверхонь в будинку. Цей розчин настільки неприємний і сильно пахне, що доведеться деякий час після проведення процесу пожити в іншому місці.
Виморожування і нагрівання. Ці способи є найбільш безпечними серед усіх народних. Якщо виявлені клопи взимку, то всі речі можна винести на балкон. Так, при температурі нижче -20 градусів клопи помирають після 48 годин. Про нагрівання говорилося раніше – це обробка приміщення і місця скупчення клопів пором.

Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

Профілактика появи і запобіжні заходи

Обробку будь-якого типу з метою вивести клопів варто проводити тільки в засобах індивідуального захисту. Перед початком роботи необхідно виключити потрапляння всередину приміщення людей і тварин. Маленьких дітей і домочадців з алергією краще попросити покинути квартиру на час.

Повністю захистити квартиру від появи клопів неможливо, але регулярна профілактика допоможе знизити ризик зараження паразитами. Отже, щоб клопи не завелися, і не довелося думати, як їх вивести, необхідно:

 • Перекрити всі доступи в квартиру шляхом закладення всіх щілин і зазорів біля трубопроводів і стояків.
 • Обов’язково проводити обробку прилеглих до комунікаційних каналів ділянок, якщо у сусідів є проблема зараження і вони намагаються вивести паразитів.

Як вивести клопів раз і назавжди: різні методи

 • Проводити ремонт у квартирі, який виключить наявність дефектів на шпалерних полотнах і підлогових покриттях, через які клопи потрапляють в квартиру.
 • При покупці нових меблів обов’язково проводити перевірку на факт наявності клопів і робити все, щоб вивести їх.
 • При необхідності перебування в заражених клопами приміщеннях проводити повну обробку одягу, сумок та інших атрибутів, які перебували в цьому приміщенні. Робити це потрібно шляхом прання, використанням інсектицидних спреїв або обробкою парогенератором. Це допоможе вивести всіх паразитів, які могли потрапити в квартиру.
 • Обмежити купівлю речей, особливо м’яких меблів, які вже були у вжитку.

Як вивести клопів – це складне питання, яке потребує негайного вирішення. Тільки при дотриманні всіх заходів щодо усунення зараження паразитами можна позбутися від них. Є маса способів вивести цих паразитів, тому, знайшовши свій, необхідно планомірно підійти до проблеми і ретельно на неї впливати, щоб домогтися позитивного результату.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: