Для чого потрібна пікіровка томатів

Пікіровка томатів є актуальним питанням під час вирощування овочевих культур, в зв’язку з цим дачники все частіше цікавляться про те, як правильно дотримуватися технології. Під час підготовки і висадки розсади насіння в окремі ємності все не закінчується, так як в певний момент потрібно буде створити умови для сприятливого росту культури. У даній статті ми розповімо вам про те, чому для томатів потрібна пікіровка, в який момент це найкраще робити, про правильний догляд, а також про проведення самого процесу в домашніх умовах.

Для чого потрібна пікіровка томатівТак як більшість новачків задаються питанням, чому потрібна пікіровка, то для початку ми пояснимо вам, що це за процедура.

Пікіровка розсади томатів є пересадкою підготовленої молодої розсади в нові окремі ємності або на відкритий грунт. Під час посадки насіння в землю на кожну лунку доводиться по кілька штук. Це необхідно робити для того, щоб збільшити ймовірність проростання рослин. Після того як з’являться сходи потрібно розділити розсаду, якщо зійшло більше одного кущика. Це дозволить попередити появу у культур різних захворювань, а також витягування паростків вгору.

При великій кількості сходів рослинам може не вистачати сонячного світла. Так як помідор солнцелюбива культура, то це може погіршити його зростання, пагони з часом почнуть в’янути, а це позначиться на майбутньому врожаї. Ось чому проводиться пікіровка розсади помідор. В процесі пересадки садівник також повинен видаляти невеликі кореневі відростки. Це дозволить розгалужувати кореневу систему для поліпшення живлення самої рослини.

Багато початківців не знають про те, як пікірувати помідори, тому можуть почати процедуру не своєчасно або щось забути зробити. Обов’язково потрібно знати сприятливий момент для проведення пікіровки, інакше це може призвести до загибелі розсади.

Для чого потрібна пікіровка томатівЯкщо пікіровка помідор проводиться в домашніх умовах початківцями, то вони повинні знати, що в деяких ситуаціях видалення нижнього кореневого відростка робити не можна.

У першому випадку розсада не пікіруєтся, якщо в домашніх умовах грунт не планується поливати. Волога буде потрапляти в землю природним шляхом – дощами. Також корінь може вбирати вологу з глибших шарів грунту, що значно ускладнює процес, якщо він менш розгалужений.

Для чого потрібна пікіровка томатівПікіровка розсади помідор також не потрібна, якщо в регіоні в літній час мало сонячних днів. При короткому теплому сезоні рослина буде витрачати більше сил на розвиток кореневої системи, що може привести до більш пізнього отримання врожаю.

В інших випадках пікіровка молодих саджанців помідорів є виправданим методом підготовки культури до посадки в землю. Якщо все зробити правильно, то помідор зростає швидше, поліпшуються показники рослини, на що в кінцевому підсумку і націлене вирощування цієї культури.

Відео «Розсада томатів: від сходів до пікіровки»


Інструкція з догляду за розсадою томатів від сходів до пікіровки, а також керівництво по самій пікіровці.

Коли потрібно робити

Після того як було прийнято рішення проводити пікіровку для томатів в домашніх умовах, необхідно знати найбільш підходящий час.

Почати діалог можна після того, як на паросткові з’являться перші листочки. У середньому роботу можна почати на 8-10 день після появи сходів. Краще робити пікіровку не раніше, так як у молодої рослини ще дуже слабкий корінь. Тому можна дати їй зміцніти ще кілька днів.

Для чого потрібна пікіровка томатівОднак при самостійному вирощуванні помідорів у домашніх умовах слід звернути увагу на те, які сорти овоча ви готували для висаджування. Крім того, на зростанні культури може відбитися грунт. У зв’язку з цим відповідний час для пікіровки може варіюватися від 3 до 7 днів від загальноприйнятого терміну, так як томат зростає по-різному. Завжди звертайте увагу на зовнішній вигляд розсади, щоб не прострочити процедуру.

Як пікірувати

В домашніх умовах проведення пікіровки не дуже складне. Досить дотримувати всі правила, щоб досягти належного результату. Рекомендується для початку взяти найменш мляві або маленькі рослини, спробувавши процедуру на них.

В першу чергу садівники повинні підготувати ємність необхідного обсягу. Найкраще для цього підійдуть одноразові стаканчики на 200 мл, можна взяти лоточки планшетного типу або спеціальні ящики глибиною до 15 сантиметрів.

Для чого потрібна пікіровка томатівПотім потрібно підготувати грунт для посадки. Зазвичай досвідчені садівники готують землю ще з осені, змішуючи в рівних пропорціях траву, пісок, рослинний перегній, торф. Всю зиму він настоюється, і до моменту висадки кущиків томату вже готовий.

Для початку варто взяти маленьку лопатку, а роботу проводити в рукавичках, щоб знизити частоту дотиків з кущиком. Це пов’язано з тим, що температура людського тіла вища, і для молодого саджанця контакт не бажаний. Також лопаткою можна забезпечити перенесення в ємність рослини, не пошкодивши її кореневу систему.

Для чого потрібна пікіровка томатівКоли вдасться підкопати сам кущик, відірвіть від основного корінця близько половини сантиметра (не більше). Потім томат поміщається в землю. Попередньо викопайте невелику лунку для нього, змочіть водою. Паросток має закопуватися за нижні сім’ядольні листочки. Коли посадка завершиться, трохи утрамбуйте землю, ще трохи полийте грунт, а потім присипте землею або піском.

Як видно, дотримуючи послідовність, навіть новачок може впоратися з пікіруванням томатів в домашніх умовах. Надалі потрібно буде правильний догляд за ними, інакше розсада може зав’янути, а висадження у відкритий ґрунт доведеться відкласти.

Після правильної пікіровки рослини швидко акліматизуються на новому місці.
При належному догляді можна буде прискорити зростання кущиків. Для цього потрібно буде вносити підживлення у грунт, зволожувати землю, а також стежити за тим, щоб на розсаду потрапляло більше сонячного світла.

Під час догляду слід пам’ятати, що перша підгодівля вноситься на десятий день після пікірування рослин. Можна використовувати спеціальний розчин Агріколи або ж стимулятор Корнеріст. Щоб їх правильно використовувати, і не допустити передозування, уважно вивчіть прикладену інструкцію.

Для чого потрібна пікіровка томатівПідгодівля покращує властивості культури і може збільшити майбутній урожай. З цієї причини такими заходами по догляду за овочами не варто нехтувати. У відповідних умовах розсада росте краще і значно рідше хворіє.

Також правильний догляд вимагає своєчасного поливу ґрунту рослини. Земля не повинна бути пересушеною, оскільки помідор добре росте при зволоженому грунті. Намагайтеся поливати розсаду не рідше одного разу в три дні.

Відео «Пікіровка томатів»


Автор ролика розповідає про свій спосіб пікіровки овоча.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: