Зовні оксамит виглядає як текстиль з приємною на дотик ворсистою лицьовою стороною і гладкою виворітною поверхнею. Багато десятків років тому оксамит виробляли лише з шовку, внаслідок чого він належав до дуже дорогим тканинам.
В сучасний час його виробляють як із натурального шовку, так і з бавовняної сировини, віскози та іншого штучного матеріалу. Природно, оксамит, зроблений з натуральної сировини, виглядає «багатше», ніж вироблений з синтетики. До того ж він приємний на дотик. Але синтетика змогла зробити текстиль набагато дешевше, внаслідок цього вироби з оксамиту можуть собі дозволити всі. Разом з цим оксамит не втратив своєї цінності: цей текстиль і донині вважається солідним.
[box type=”note” align=”” class=”” width=””]
Зміст
[/box]
Застосування оксамиту
Використовуючи оксамит в інтер’єрі, слід виявляти особливу акуратність. Зокрема, якщо Ви стали володарем блискучого, що переливається текстилю. Подібний оксамит, здатний привнести в інтер’єр нескладний пафос, особливо якщо він має глибоке, яскраве забарвлення. Природно, якщо він застосований у величезній концентрації.
«Плюшева» тканина краще вписується в інтер’єр, особливо в нейтральному оформленні або в пастельних відтінках. Приміром, бежеві м’які меблі з подібною оббивкою стануть виглядати краще, ніж вишневі або фіолетові.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Якщо ж Вам потрібні меблі з оксамиту насичених відтінків, то краще вибрати матовий матеріал.[/box]
Краще не купувати соковиті оксамитові штори, щоб не отримати ефект театральності, перевагу віддайте портьерному текстилю без ворсу.
Оксамит в інтер’єрі
Існує думка, що меблі з оксамиту не вписуються в інтер’єр сучасної квартири. Багато людей думають, що оксамит гарний тільки в приміщеннях, виконаних в класичних стилях. У звичайному житлі м’які меблі з оксамиту — повна відсутність смаку. Чи вірно це твердження? Тут немає однозначної відповіді.
Шовкова оббивка з оксамиту, володіє довгим ворсом, здатна надати дивану і кріслам риси монументальності, що кілька додасть їм «ваги». Внаслідок цього в малогабаритній квартирі подібні меблі, дійсно, будуть виглядати недоречними. Соковиті штори з оксамиту зроблять кімнату візуально ще меньше.
Оксамит володіє не особливо злагідними властивостями. Якщо він знаходиться в оточенні недорогого облицювання і не дуже нових або стандартних меблів, він вступає в конфронтацію з обстановкою і виглядає чужорідним предметом. У подібній атмосфері відсутня гармонія, а це і іменують відсутністю смаку.
Але іноді, навпаки, контраст солідного текстилю та обстановки робиться спеціально. Подібний метод застосовують в інтер’єрах оформлених в сучасних стильових напрямках: хай-тек, мінімалізм, лофт.
Тандем грубуватого облицювання і м’якого оксамиту є досить ефектним. Оксамит в комбінації з мінімалізмом виглядають не менш вражаюче.
Підсумок: шовковистий оксамит краще застосовувати в стильному, «багатому» інтер’єрі, або в сучасному для виразного контрасту. Оксамит матового плану пастельних тонів відмінно підходить будь-якій стильній обстановці.
Особливості
Не рекомендується комбінувати в одному приміщенні більше двох елементів з оксамиту. Крім цього краще, якщо один з предметів буде невеликим. Приміром, у залі можна встановити оксамитовий диван і пуф. У спальній кімнаті узголів’я спального місця з оксамиту можна скомбінувати з ідентичним стільцем. Якщо переповнювати приміщення оксамитом (декоративні подушки, м’які меблі, портьєри тощо), воно стане надто важким.
Чим менше габарити приміщення — тим менша кількість застосовується оксамиту.
В ультрасучасній кухні шикарно виглядають стільці з оксамиту. Вони чудово поєднуються з блискучими, скляними і металевими елементами. Це виглядає дуже ефектно, якщо оксамитова тканина застосована тільки на стільцях.
Оксамит чудово комбінується з бавовною, гіпюром, шовком, шкірою. Зворушливо виглядає подушка з оксамиту на суворому кріслі зі шкіри. Жіночі риси додають в оздоблення кімнати оксамитові подушечки з мереживами. Пастельні штори з оксамиту чудово працюють з шифоновими фіранками і т. д.
Сміливо поєднуйте оксамит з іншими фактурами. Не забувайте, що чим більше різних тканин застосовано в інтер’єрі, тим він стає цікавіше і комфортніше.