Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Зима явно не шанує гарною погодою, та й витрати на обігрів будинку з колоди або бруса ростуть з кожним роком. Можна намагатися міняти схему опалення, але перш буде правильним випробувати більш прості способи економії тепла. Наприклад, виконати утеплення дерев'яного будинку мінватою зовні під сайдинг. Роботи небагато, технологія давно відпрацьована на практиці. Потрібно лише кріплення правильно встановити та матеріал для теплоізоляції вибрати підходящий. Щоб сайдинг вітром не обірвалася, і дерев'яні стіни не згнили через містків холоду.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Утеплення мінватою можна використовувати для будь-яких типів будівель

Яку мінеральну вату вибрати під сайдинг

Характеристики теплоізоляції під утеплення фасаду будівлі зовні підбирають в залежності від матеріалу стін будівлі, товщини мінеральної вати і способу її кріплення. Загальна технологія утеплення фасаду мінватою під сайдинг виглядає наступним чином:

  • На стіни будинку укладається проміжне кріплення у вигляді несучого каркаса, вертикальних стійок або обрешітки;
  • Монтують мінеральну вату. Якщо коробка будинку володіє чималим тепловим опором і добре зберігає тепло, то укладання мінеральної вати по стінах зовні під сайдинг може виконуватися в один шар теплоізоляції;
  • Набивають обрешітку з металевого профілю або дерев'яної рейки;
  • Кріплять вітрозахист і укладають панелі сайдинга.

Зрозуміло, що визначальними моментами в укладанні мінвати по стінах зовні під сайдинг є товщина утеплення, спосіб кріплення і відповідно спосіб кріплення теплоізоляції на стіні. Крім монтажу самої мінеральної вати, потрібно ще зробити каркас під укладку панелей сайдинга.

З товщиною мінеральної вати все зрозуміло, вибираємо по таблиці товщину кладки і матеріал, з якого побудований будинок, визначаємо опір теплопередачі і отримуємо рекомендовані параметри теплоізоляції. Правда, потрібно ще з таблиць до Сніпу №23-01-99 взяти дані по ГСОП для клімату конкретної місцевості.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Товщина утеплення брусового будинку мінватою зовні під сайдинг при товщині стіни в 200 мм виходить всього 50 мм. Це небагато, і теплоізоляцію доведеться укладати в один шар на дерев'яній обрешітці, щоб уникнути появи містків холоду.

Під утеплення зовні мінватою під сайдинг цегляної стіни потрібно буде укласти не менше 100 мм теплоізоляції. У цьому випадку можливі кілька варіантів кріплення в залежності від проникності і щільності утеплювача.

Щільність мінеральної вати для фасаду під сайдинг

Зазвичай фахівці рекомендують вибирати мінеральну вату в залежності від розмірів листа утеплювача і способу його кріплення на стіні. Чим більше товщина і розміри однієї плити теплоізоляції, тим вище повинна бути щільність. В іншому випадку буде складно закріпити матеріал на стінах дерев'яного або каркасного будинку.

Це все правильно, але потрібно ще враховувати паропроникність матеріалу стін і самої мінеральної вати. Наприклад, для будинку з бетону, дерев'яної споруди, покритої захисним лаком, паропроникність фасаду становить не більше 0,03 мг / м2 * год * Па, в цьому випадку можна виконувати утеплення мінватою великої щільності, більше 100 кг / м3. Її паропроникність буде на порядок більше, тому проблем з відведенням водяної пари не виникне. Мало того, на бетон або будь-який інший матеріал з високою теплопровідністю мінеральну вату можна укладати взагалі без пароізоляції. У цьому випадку точка роси зміщується на поверхню вітрозахисту або гідроізоляції.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Винятком може бути утеплення цоколя будинку мінватою зовні під сайдинг. Тут без пароізоляції не обійтися, так як цокольні частини стін і фундаменту здатні поглинати велику кількість вологи з ґрунту.

Теплоізоляцію дерев'яних будинків з бруса або колод, утеплення піноблоку мінватою під сайдинг краще виконувати матеріалом середньої і високої щільності. Паропроникність стіни становить 0,06 мг / м2 * год * Па, тому можна використовувати щільні листи мінеральної вати.

Утеплення газобетонного будинку зовні мінватою під сайдинг рекомендується виконувати легкими і тонкими полотнищами. Проникність пара для газобетону складає 0,18-0,23 мг / м2 * год * Па, що в кілька разів вище, ніж у дерев'яних будинків.

Способи укладання теплоізоляції

Перш ніж складати для себе план або інструкцію з утеплення стін зовні мінватою під сайдинг, необхідно вибрати схему монтажу теплоізоляції. Існує чотири основних способи укладання утеплення під вентильований фасад дерев'яного будинку:

  • Монтаж з використанням металевої контробрешетування під минвату з додатковою системою профілів для кріплення сайдинга;
  • Глуха укладання мінеральної вати на стіну з паралельним кріпленням опорного каркаса на грибках. Можна використовувати тільки ПВХ сайдинг;
  • Безкаркасний спосіб монтажу;
  • Укладання на дерев'яну обрешітку.

Останній спосіб найбільш поширений і застосовується для будівель з високою паропроникністю стін.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Якщо будівля побудована з бруса перерізом менше 90х90 мм, легкого пористого цегли або з саману каркасних способом, опорну поверхню під утеплення мінватою доводиться додатково вирівнювати дранкою. У цьому випадку з'являється додаткова система вентиляції стіни, що дає можливість ефективно позбавлятися від конденсату навіть в осінньо-зимовий період часу.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Як варіант, утеплення дерев'яного будинку зовні мінватою під сайдинг можна виконати безкаркасним способом. Металеві кріплення монтуються рівномірно по всій поверхні стіни і служать для збирання обрешітки під установку сайдінгової обробки. Більш докладно про утеплення стін зовні мінватою під сайдинг можна почерпнути з відео

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Слабкі стіни з піноблоків або газобетону, оброблені ОСБ, фанерою, попередньо обшивають косою латами або дерев'яною дранкою. Такий спосіб дає можливість ефективно сушити дерев'яну або газобетонних поверхню від надлишку конденсату, не піддаючи ризику обводнення утеплення з легкої мінеральної вати.

Які інструменти і матеріали будуть потрібні

Перш за все потрібно буде придбати інструмент для розмітки стін будинку. У комплект увійдуть лазерний або гідравлічний рівень, кілька малярських шнурів, рулетка і довга лінійка, можна запозичити у геодезистів або зробити самому з триметрової алюмінієвої рейки або відрізка оцинкованого профілю. Все це потрібно буде для контролю площині дерев'яної обрешітки під укладання сайдинга.

Крім того, будуть потрібні:

  • Жорстка металева щітка, можна використовувати спеціальну насадку для електродрилі;
  • Кисть макловиця і малярський валик з хутряним чохлом;
  • Ножівка або краще електролобзик з пилами по дереву і металу;
  • Молоток з пристосуванням для швидкого захоплення цвяхів;
  • Ножиці для розкрою оцинкованого профілю;
  • Ніж-різак для розкрою мінеральної вати;
  • Шуруповерт з насадкою під шестигранну головку;
  • Металеві підвіси;
  • Дерев'яний брус 50х50 мм, попередньо струганий для підгонки геометрії.

Для утеплення дерев'яного будинку, особливо побудованого з бруса і колоди, краще всього використовувати мінвату середньої щільності «ТЕПЛОКНАУФ» в листах. Вона простіше в зверненні, практично не пилить і не забиває матеріал пароізоляції.

Підготовка стін будинку

Будь-яке дерев'яна будівля перед утепленням під сайдинг вимагає додаткової реставрації стін. Майже всі зруби і навіть каркаснікі страждають тим, що між вінцями, в кутах і в віконних отворах є щілини, через які втрачається дорогоцінний тепло.

Тому процес підготовки виглядає наступним чином:

  • Обробляємо поверхню стін будинку антисептиком, пензлем заливаємо розчин в щілини, валиком накочується захист на відносно рівних поверхнях. Сушимо не менше двох днів;
  • Зшиваємо скобами найбільші щілини;
  • Конопатити кути і місця примикання навколо віконної рами.

Крім того, потрібно буде за допомогою шнурів і будівельного рівня перевірити відхилення від площини стін дерев'яного будинку. Далі просто нанести розмітку в місцях установки настінних підвісів, якщо кріплення мінвати передбачається з використанням металевого профілю.

Монтаж каркаса для утеплювача

Найпростіше укласти мінвату на дерев'яному каркасі, в цьому випадку потрібно буде лише правильно набити рейку відповідно до розмірів листів утеплювача. Виробники завжди вказують габарити листової теплоізоляції на упаковці. Для дерев'яного будинку найкращим рішенням буде двошаровий схема укладання, кожен шар виконаний листами по 50 мм завтовшки.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Особливу увагу укладанні рейок на кутах

Порада! Якщо ж будинок каркасний або з бруса, то для утеплення дерев'яної коробки два шари по 50 мм буде явно недостатньо. В цьому випадку для першого шару беремо минвату щільністю в 50кг / м3, товщиною 100 мм, вона повинна укладатися прямо на дерев'яну стіну. Другий шар більш легкий, 35-40 кг / м3, укладаємо на каркас з використанням грибкових рандолей.

дерев'яний каркас

Для утеплення брусового будинку просто нашиваємо вертикально на стіни бруски 50х50 мм з кроком в 59 см. Найчастіше лист мінвати має ширину 61 см, тобто перший шар утеплення буде утримуватися тільки за рахунок власної деформації.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

На кутах дерев'яного будинку рейки набивають на відстані 20 см до лінії повороту, це дозволить виконати укладання листів мінвати з перетином швів

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Для південних районів вже можна кріпити сайдинг, але такої потужності утеплення явно недостатньо для клімату середньої смуги. Тому нашиваємо горизонтальні рейки обрешітки. Принцип формування дерев'яного каркаса той же.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

До початку укладання мінеральної вати на дерев'яні стіни нашиваємо П-подібні кріплення для зборки каркаса під укладку панелей сайдинга.

Каркас з металопрофілю

Більш надійним і одночасно універсальним рішенням під кріплення вважається використання металевого профілю. Послідовність робіт з монтажу каркасу з металопрофілю виглядає наступним чином:

  • Наносимо на стіни дерев'яного будинку лінії горизонтальної та вертикальної розмітки. Відстань по вертикалі між лініями повинне бути 60 см, по горизонталі – 40 см;

    Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

  • У точках перетину ліній кріпимо П-образні стрічкові підвіси, вони будуть використовуватися для монтажу несучого каркаса під сайдинг. Відгинаємо їх перпендикулярно стіні;
  • На кутах стіни встановлюємо по одному вертикальному профілю, вирівнюємо їх за допомогою будівельного рівня і фіксуємо на підвісах саморізами;
  • Натягуємо між встановленими профілями малярні шнури і відзначаємо на що залишилися підвісах лінію кріплення для всіх інших відрізків металопрофілю.

Монтаж залишилися деталей каркаса буде виконаний після укладання на дерев'яні стіни утеплення з мінеральної вати і дифузійної пароізоляційній мембрани.

Як утеплити фасад будинку мінватою під сайдинг

Так як матеріал утеплення купується в плитах, завжди буде перевитрата мінеральної вати. Це пов'язано з тим, що доведеться вирізати з листів невеликі секції для укладки утеплення дерев'яних стін на кутах будови. Тому потрібно буде мати запас утеплювача, як мінімум в 5%.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Мінвату можна просто осаджувати на каркас, на кутах доведеться укласти посилення з перетином

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Укладання утеплювача

Монтаж мінеральної вати середньої і високої щільності товщиною в 50 мм можна виконувати без додаткового кріплення:

  • Листи просто вкладають на стіни між дерев'яними рейками і осаджують руками, щоб не було щілин;
  • Для того щоб вивести поверх відігнуті пелюстки металевих підвісів, в утеплювачі виконують прорізи;
  • Акуратно протягуємо вуха і укладаємо мінеральну вату на стіну.

Якщо утеплення монтується на дерев'яну стіну з металевим каркасом, або товщина матеріалу більше 50 мм, то для утримання теплоізоляції використовуються саморізи з пластиковими прокладками.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Монтаж вітрозахисної мембрани

Поверх утеплювача укладаємо диффузионную мембрану, краще використовувати універсальний матеріал з однобічну провідність пара. Плівка досить товста і складається з декількох шарів. Потрібно звертати увагу, яким боком укладати мембрану на шар мінеральної вати. Виробник зазвичай робить маркування сторін, а також завдає на полотнище розмітку лінії перехлеста.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

У верхній частині вітрозахисна мембрана подгибается і напускає на шар утеплювача, з боків укладається з перекриттям, а в нижній частині монтується з напуском на ізоляцію цокольній частині будинку.

Безкаркасне утеплення фасаду будинку мінватою зовні під сайдинг

Існують також схеми утеплення будинку без використання каркаса під кріплення утеплювача. В цьому випадку мінеральна вата укладається листами прямо на дерев'яні стіни і відразу ж кріпиться саморізами з пластиковими шайбами. Укладання виконують обов'язково в два шари. Причому верхній ряд монтується так, щоб повністю закривати шви і стики першого шару. Залишиться лише постелити вітрозахисну мембрану.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Мінвата укладається грибками на стіну без каркаса, а для сайдингу збирають рейки з профілю

Зрозуміло, що сайдинг потрібно буде монтувати на підвіси, тому до початку монтажу листів мінеральної вати на стіни обов'язково встановлюють П-подібні кріплення. Вони будуть використані для складання металевого каркаса під монтаж сайдингу.

обшивка сайдингом

Декоративні панелі для облицювання стін дерев'яних будинків мають монтажні кромки з отворами, через які сайдинг можна закріпити саморізом до профілю або до дерев'яної рейці каркаса.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Спочатку потрібно буде виконати утеплення та облицювання цокольній частині будинку, в цьому випадку замість дерев'яної основи краще використовувати оцинкований профіль. Тільки після цього з'явиться можливість виставити, вирівняти по рівню і закріпити першу панель сайдинга.

Утеплення будинку мінватою зовні під сайдинг: дерев'яного дерев'яного, цегельного, газобетонного, який щільності утеплювач вибрати, відео

Наступні ряди просто укладають і кріплять на дерев'яному каркасі. Важливо, щоб кромка сайдингу верхнього ряду була покладена внахлест до нижнього. Інакше під сайдинг буде затікати волога.

Особливу увагу приділяємо фіксації сайдинга на кутах.

Рекомендації і часті помилки

Найбільш поширена помилка полягає в використанні одношарового утеплення. Мінвата може злегка просісти, і на горизонтальних стиках з'являються щілини і утворюються містки холоду.

Крім того, товсті листи мінеральної вати, особливо на дерев'яному каркасі, потрібно обов'язково фіксувати за допомогою механічного кріплення, грибками або саморізами з пластиковими підкладками. Укладання на дерев'яному каркасі за рахунок деформації матеріалу допускається тільки для тонких листів і тільки для першого шару утеплювача.

Також фахівці рекомендують витримувати між вітрозахистом і сайдингом повітряний проміжок шириною не менше 50 мм для одноповерхового дерев'яного будинку. Цього достатньо для того, щоб ефективно видаляти водяні пари. Для висотних будівель сайдинг рекомендують укладати вертикально, і обов'язково виводити повітряний зазор в софіти або підшивку звисів даху.

висновок

Утеплення дерев'яного будинку мінватою зовні під сайдинг на сьогодні залишається найбільш простим в реалізації і одночасно надійним способом зберегти тепло в приміщенні. Більшість дерев'яних будівель через щілин виявляються холодними, особливо в зиму, тому будь-який будинок або дача повинні спочатку проектуватися з можливістю утеплення і декоративною обробкою сайдингом або будь-який інший захисної облицюванням стін.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: