Чому ягоди малини згнили прямо на кущі?

Багато садівників радіють, коли низка рясних дощів хоч злегка може полегшити полив. Однак грибні хвороби тільки й чекають зайвої вогкості, щоб накинутися на «смачні» кущі.Чому ягоди малини згнили прямо на кущі?

Ознаки пошкодження

Сіра гниль малини (ботритіоз) поширена повсюдно. Вона викликає загнивання суцвіть, ягід і відмирання пагонів. Особливо швидко розвивається у вологу погоду. У період цвітіння рослин гриб заражає пелюстки і проникає вглиб квітки. Загнилі ягоди втрачають смак і аромат, змінюють колір, потім зсихаються. Хворі ягоди придатні не тільки для використання в свіжому вигляді, але і для переробки.

Особливо небезпечне ураження ботритіозом пагонів малини. На них між вузлами розвиваються подовжені коричневі водянисті плями. На уражених ділянках з’являються тріщини, заповнені чорними плодовими тілами гриба.

Заходи боротьби

Для захисту рослин від хвороб використовують агротехнічні, біологічні, хімічні та інші методи. Серед них найважливіше місце відводиться своєчасному і комплексному проведенню агротехнічних заходів, що забезпечують нормальний розвиток рослин і одночасно перешкоджають поширенню хвороб.

До них відносяться:

  • Вирощуйте малину в добре провітрюваних незагущених посадках з обов’язковим використанням шпалери.
  • Не допускайте перезволоження грунту і надлишкового внесення азоту.
  • Своєчасно знищуйте бур’яни.
  • Використовуйте якісний посадковий матеріал, підбирайте сорти, стійкі до патогенів.
  • В епіфітотійні роки, коли хвороба набула широкого поширення, застосовуйте фунгіциди.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: