Є різні способи зробити підлогу більш теплою, і для цього зовсім необов’язково прокладати системи обігріву. Звичайно, утеплений лінолеум не може конкурувати з електричною або водяною теплою підлогою, але тим не менш стримати холод бетонної основи йому під силу. Розглянемо характеристики і різновидами цього підлогового покриття.
Що таке теплий лінолеум і які його різновиди існують
Відрізняється від звичайного лінолеуму товщиною і структурою основи. Але в іншому це все так само відносно недорогий вид фінішного покриття підлоги, що володіє тими ж перевагами – практичність і довговічність, простота укладання та догляду.
Для початку потрібно усвідомити, що існує два види утепленого лінолеуму:
- на спіненій основі;
- на повстяній основі.
В основі першого виду лежить спінена гума або спінений вініл з поліестером, які відрізняються прекрасними теплоізоляційними якостями. А ще ці складові надають еластичні якості і стійкість до підвищених навантажень.
Крім спіненого шару, є ще верхній (декоративний), нижній шар і склохолст (забезпечує міцність покриття). Завдяки багатошаровій структурі покриття виходить досить теплим і може бути укладене на холодну бетонну або дерев’яну підлогу. Є ще одна перевага у лінолеуму на спіненій основі – стійкість до вологи, тому може бути укладено в приміщеннях з підвищеною вологістю.
На відміну від попереднього варіанту, у якого число шарів доходить до шести, утеплений лінолеум на повстяній основі складається всього з двох шарів – декоративного і основи. В якості останньої найчастіше використовується повсть, але також можна побачити і джут. В іншому він нічим не відрізняється від традиційного лінолеуму – така ж технологія укладання, ті ж властивості (гнучкість, м’якість, пружність).
Однак є у такого утепленого лінолеуму одна негативна якість, яке може перекреслити всі його переваги. Йдеться про нездатність протистояти волозі – повсть може швидко насититися вологою, тому таке покриття не варто укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю або там, де вона може «потягнути» вологу ззовні, наприклад, в квартирі на першому поверсі з розташованим під нею підвалом.
Крім інших недоліків слід зазначити нездатність протистояти великим навантаженням і низьку міцність, внаслідок чого покриття швидко приходить в непридатність при інтенсивній експлуатації.
Залежно від інтенсивності експлуатації теплий лінолеум ділиться на три класи: побутовий, напівкомерційний і комерційний. Для дому підходить перший і другий клас, але другий володіє поліпшеними міцнісними і витривалими характеристиками, так що в приміщеннях з високою прохідністю краще використовувати його.
Як вибрати утеплений лінолеум: сім підказок перед покупкою
Якщо ви вирішили, що товстий утеплений лінолеум вам необхідний, то скористайтеся нашими рекомендаціями щодо вибору.
- Для приміщень з підвищеною вологістю і для підлог з серйозними механічними впливами не можна вибирати лінолеум на повстяній основі.
- У приміщеннях з високою прохідністю або з великими навантаженнями (наприклад, стоїть важка шафа) потрібно постелити лінолеум на спіненій підкладці.
- Колірна гамма лінолеуму повинна гармоніювати з рештою обстановкою кімнати. Вельми популярні забарвлення» під дерево”, тим більше що вони випускаються різних відтінків і з імітацією різних деревних порід. Забарвлення венге зараз б’є рекорди продажів.
- На теплу підлогу краще не укладати утеплений лінолеум. Чим товстіша основа, тим гірша теплопровідність.
- Перед покупкою слід заміряти приміщення, щоб не помилитися з потрібною кількістю лінолеуму. Ширина рулону коливається від 1 до 4 м, бажано вибрати таку ширину полотна, щоб покрити ним всю підлогу без стиків.
- Верхній шар може бути гладким і рифленим – другий не слизький, але гірше миється.
Особливості укладання утепленого лінолеуму своїми руками
Часто рекомендують не вирівнювати основу перед укладанням лінолеуму, в надії на те, що товстий шар основи приховає всі недоліки рідної підлоги. Дійсно, товщина якісного теплого лінолеуму становить 3,2-5 мм, але навіть ці міліметри не зможуть перекрити ямки і горбки. Рано чи пізно покриття прийме форму підлоги, і рельєф проявиться.
Ось чому почати потрібно з вирівнювання:
- Підготовка основи і її вирівнювання. До ідеалу вирівнювати підлогу не потрібно, але тріщин, горбів і ямок бути не повинно. Бетонну підлогу вирівнюють за допомогою стяжки, а дерев’яну – за допомогою ОСБ, фанери, ДВП або ДСП.
- Далі лінолеум розкочується по підлозі і виходячи з розмірів приміщення обрізається, а надлишки прибираються.
- Обов’язково потрібно дати відлежатися розкатаному лінолеуму (досить 12 годин). Якщо ви розкачаєте його ввечері, то вже вранці можна переходити до завершальної стадії укладання (до цього часу всі хвилі розійдуться і покриття розправиться.
- На наступному етапі розкатаний лінолеум досить закріпити по периметру приміщення за допомогою плінтуса. Також можна його приклеїти до основи – в цьому випадку в процесі експлуатації полотно не буде рухатися взагалі.
Як бачите, покрити холодну бетонну або дерев’яну підлогу теплим покриттям цілком реально. Радує, що зробити це можна відносно бюджетним матеріалом.
Утеплений лінолеум – це сучасне, практичне і естетично привабливе покриття, яке до того ж володіє відмінними теплоізоляційними якостями.