Вуглебетон — в чому суть інноваційного матеріалу

У сфері будівельних матеріалів новинки з’являються досить часто і завжди викликають інтерес не тільки фахівців, але і звичайних людей, які планують зведення приватного будинку або ремонт. Розповімо про такий інноваційний будматеріалі, як вуглебетон.

Вуглебетон — в чому суть інноваційного матеріалу

Вуглебетон цілком можна порівняти зі звичним всім залізобетоном. Тільки замість металевої арматури в матеріалі використовується вуглецеве волокно. Розробили вуглебетон в Німеччині, в Інституті монолітного будівництва, який діє при Дрезденському технічному університеті. Вуглебетон істотно легший залізобетону і при цьому в чотири рази міцніший його. Головна особливість матеріалу – використання вуглетканини, нетканого полотна, яке виготовляється на спеціальних вязально-прошивних машинах.

Одна нитка такої тканини тонше волоса людини. А 50 тисяч таких ниток утворюють комплексну надміцну нитку, яка і стає основною для вуглеволоконного текстилю.

Вуглебетон — в чому суть інноваційного матеріалу

На практиці використовувати вуглеволокно для посилення бетонної конструкції можна двома способами:

  • Заливка в опалубку. В даному випадку в опалубку монтується арматура з вуглецевого волокна, а потім вже заливається підготовлений бетонний розчин.
  • Шар. Вуглеволоконна тканина прокладається між окремими шарами бетону. Проводиться процедура до тих пір, поки конструкція не досягне потрібної товщини.

Вуглебетон — в чому суть інноваційного матеріалу

Вуглеволокно не іржавіє, на відміну від металевої арматури. Тому його необов’язково заливати зверху шаром бетону мінімум 2 сантиметри товщиною. Можна заощадити на бетонній суміші.

Вуглебетон — в чому суть інноваційного матеріалу

Застосовується вуглебетон в двох сферах:

При реконструкції старих будівель. Даним матеріалом можна зміцнювати несучі конструкції, перекриття, колони. За словами фахівців, бетон з вуглеволокном здатний рятувати будови, які в іншому випадку довелося б знести.

При будівництві нових будівель. Конструкції з вуглебетону виходять більш легкими, ніж залізобетонні. Можна зробити більш тонкі несучі стіни, які по міцності поступатися армованим залізом нітрохи не будуть.

Вуглебетон — в чому суть інноваційного матеріалу

У майбутньому розробники планують налагодити випуск готових плит і фасадних панелей з вуглебетону, що прискорить і полегшить процес будівництва з цього матеріалу.

Єдине, що зараз стримує поширення вуглебетону в сфері будівництва та реконструкції будівель — висока вартість вуглеволокна. Як стверджують фахівці, почати витісняти залізобетон новий матеріал зможе приблизно через 10 років, коли технологія отримає подальший розвиток і буде здешевлена.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: