Витрата розчину на 1 м2 кладки цегли

Як говориться в російській народній прислів’ї: « Сім раз відміряй, один раз відріж ». Цей принцип не застаріє ніколи. Кожен будівельник знає, що перед тим як приступати до тієї чи іншої роботи, потрібно все ретельно прорахувати, вивчити і скласти план. Для чого це потрібно? Одна з причин – дізнатися потрібну кількість витрачається матеріалу, підрахувати, у скільки це обійдеться, і придбати все що потрібно.

Якщо ви плануєте будувати будинок, вас може цікавити питання, який витрата розчину на 1 м2 кладки цегли? Адже вам потрібно заздалегідь купити всі складові для суміші, такі як пісок, цемент і інші витратні матеріали. Зверніть увагу, що на якість готової стіни впливають такі фактори: якість матеріалу і якість розчину. Якщо стіну побудувати неправильно, то можуть виникнути містки холоду. Тому важливо правильно приготувати розчин і нанести потрібну його кількість. Прочитавши цю інформацію, ви дізнаєтеся витрата розчину на кладку цегли.

Расход раствора на 1 м2 кладки кирпича

Трохи про фактори, що впливають на витрату

Розчин – сполучна ланка між цеглою. Без нього зробити звести стіну неможливо. Він повинен бути якісним, правильно приготованим і мати відповідну консистенцію. Один з важливих моментів, які потрібно враховувати при розрахунку – це його вид складу. Найпоширенішими є 4 типи розчину:

 1. Цементно-піщана суміш. До її складу входить цемент, пісок і вода. Такий склад можна назвати найміцнішим, якщо чітко дотримуватися технології нанесення. А не те є небезпека, що він потріскається.
 2. Вапнякова суміш. В її складі відсутній цемент, він замінюється негашеней вапном. Суміш досить пластична, і з нею легко працювати. Але, є один мінус – дощ її легко вимиє. Ось чому вона застосовується тільки для внутрішніх робіт.
 3. Змішаний розчин. Склад цієї суміші комбінований, і з’єднує в собі матеріали з перших двох видів. У підсумку виходить якісний розчин, що перевершує перші два.
 4. Склад з пластифікатором. Пісок фракції 2 мм і цемент додатково перемішують з полімерної добавкою, яка підвищує його пластичність.

Расход раствора на 1 м2 кладки кирпича

Це найпопулярніші суміші, які застосовують в будівництві. Але, ви повинні знати, що не тільки вони впливають на витрату. Важливий фактором є і сам цегла. Його розмір, формат, здатність поглинати воду і наявність пустот безпосередньо визначають, скільки розчину буде в 1 м2 кладки цегли. В цілому, витрата на 1 м3 цегли становить 0,2 – 0,25 м3 .Все зводиться до того, що роль відіграє товщина стіни, будь то в полкірпіча, один, півтора або два. Чим більше товщина, тим більша витрата. Те ж стосується форми цегли. Наприклад, якщо він великий, то витрата знижується, якщо він з отворами, то витрата значно збільшується. Як проводиться розрахунок розчину для кладки цегли?

Витрата розчину на 1 м3

Щоб дізнатися кількість розчину на 1м3 кладки цегли, розглянемо такі дані. Рядовий цегла має розміри 250 × 120 × 65. Існують якісь стандарти, які показують, скільки розчину потрібно на 1 м3 кладки цегли:

 • 0,189 м3 при будівництві в півкірпіча ( 120 мм );
 • 0,221 м3 при будівництві в один ( 250 мм );
 • 0,234 м3 при будівництві в півтора ( 380 мм );
 • 0,240 м3 при будівництві в два, ( 510 мм );
 • 0,245 м3 при будівництві в два з половиною, ( 640 мм ).

Виходить, що на 1 стандартний цегла, доводиться 0,0006305 м3 розчину. Якщо перевести це в літри, то на 1 м2 товщиною 12 см, припадає 75 літрів готової суміші, а коли товщина дорівнює 1,5 цеглин ( 380 мм ), витрата збільшується до 115 літрів.

Расход раствора на 1 м2 кладки кирпича

Якщо говорити про потовщені виробах ( модульованих ), то при їх розмірах 250 × 120 × 88, витрата наступного:

 • 0,160 м3 складу, при роботі в півкірпіча ( 120 мм );
 • 0,20 м3 складу, при роботі в один, ( 250 мм );
 • 0,216 м3 складу, при роботі в півтора, ( 380 мм );
 • 0,222 м3 складу, при роботі в два, ( 510 мм );
 • 0,227 м3 складу, при роботі в два з половиною, ( 640 мм ).

Виходячи з цих даних, видно, як розмір матеріалу впливає на витрату розчину, на куб кладки цегли. Є якась закономірність: чим більше площа, тим менше потрібно складу. Знаючи ці дані, ви можете приготувати потрібну кількість суміші для кладки. Вам залишається підрахувати загальний метраж і помножити його на витрату за 1 м3. Тепер ви підготовлені і можете закуповувати матеріал для роботи. Нижче наведена таблиця, яка допоможе вам дізнатися витрата цементу і добавок, для отримання ідеальної консистенції складу.

Расход раствора на 1 м2 кладки кирпича

Як дізнатися, скільки мішків цементу купувати

Тепер, давайте з’ясуємо витрата цементу на 1 м2 кладки цегли. Для цього, ви повинні зробити 3 кроки:

 1. Повністю розрахувати обсяг кладки.
 2. Визначити обсяг необхідної кількості суміші.
 3. З огляду на вибрані співвідношення складових, розрахувати кількість цементу.

Расход раствора на 1 м2 кладки кирпича

Наприклад, вам потрібно підрахувати, скільки цементу піде на зведення зовнішніх стін будинку, розміром 10 × 12 м. При цьому, висота такого одноповерхового будинку, становить 3,2 м, а в якості матеріалу використовуються стандартні цеглини 250 × 120 × 65 . Товщина стін обрана 51 см. Отже, пункт 1 говорить, що потрібно дізнатися загальний обсяг. Зі школи нам відома формула для знаходження обсягу: довжина стін множиться на її висоту і товщину. У нашому випадку це такі показники: ( 10 + 10 + 12 + 12 ) × 3,2 × 0,51 = 71,808 м3. Виходить, що необхідне число становить 71,808 м3.  Настав час дізнатися загальний обсяг розчину.

Виходячи з даних, наведених вище, витрата готової суміші на 1 м3, при товщині стіни в 51 см, становить 0,240 м3. Дізнатися загальна кількість можна, помноживши обсяг кладки на витрату за 1 м3. Ось що повинно вийти: 71,808 потрібно помножити на 0,240. Використовуючи калькулятор, отримуємо 17,233 м3. Це число вказує, скільки цементного розчину потрібно для роботи. З нього потрібно відняти виключно кількість цементу.

Зверніть увагу! Фахівці не радять купувати матеріал впритул. Краще взяти на 5 – 10% більше, з урахуванням непередбачених обставин

Якщо обрана пропорція становить співвідношення компонентів 1: 3, то виходить наступне: 17,233 потрібно розділити на 4. Тепер ви знаєте, скільки цементу вам необхідно для якісного розчину. Це число дорівнює 4,308 м3. Залишається піти в магазин і купити стільки мішків цементу, скільки буде потрібно.  Але, цемент в кубометрах не продають. Матеріал розфасований в мішки по 25 або 50 кг, тому слід перевести наш показник в кілограми. Щоб зробити це, потрібно знати щільність затверджувача. Як правило, в середньому цей показник дорівнює 1300 кг / м3. Виробляємо обчислення: 4,308 × 1300 = 5600 кг. Тепер, 5600 кг ділимо на 50 ( кількість кг в одному мішку ) і отримуємо витрату в 112 мішків.

Расход раствора на 1 м2 кладки кирпича

Ось і все, систему ви зрозуміли, залишилося тільки поміняти числа, підставити свої і зробити необхідні обчислення. Все що потрібно – калькулятор під рукою і готові дані. Якщо все правильно зробити, то ви зможете значно заощадити свої кошти і уникнути того, що на складі залишаться зайві матеріали.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: