Як розрахувати кількість фарби потрібної на кімнату

В процесі ремонту власникам не раз і не два доведеться стикатися з вимірами і розрахунками кількості необхідного матеріалу. Потрібно підготуватися до закупівель правильно, щоб і на зайве гроші не витратити, і роботу закінчити. Розповімо, як підрахувати витрати фарби на кімнату. 

Як розрахувати кількість фарби потрібної на кімнату

Для початку вам потрібно провести виміри кімнати, яку належить пофарбувати. Якщо немає лазерного вимірювального інструменту, яким користуються професіонали, підійде найпростіша будівельна рулетка. Вам потрібно виміряти довжину і висоту стін, а також розміри дверних і віконних прорізів.

Виглядає розрахунок площі стін так:

 • Як обчислити периметр, знає кожен школяр. Просто додаємо довжину всіх стін. Наприклад:
  Р = 3 + 4 + 3 + 4 = 14 метрів.
 • Але нам потрібна площа, тому периметр множимо на висоту приміщення. Наприклад:
  S = 2,5 * 14 = 35 квадратних метрів.
 • Віднімаємо від цього числа розміри віконних і дверних прорізів. Без цього можна, власне, обійтися, купити фарбу з запасом. Але якщо ви налаштовані на економію, то зробити це потрібно.

Тепер, знаючи точну площу стін, потрібно дізнатися витрату фарби на квадратний метр. Цей показник виробники завжди вказують на банку з фарбою.

Як розрахувати кількість фарби потрібної на кімнату

Усереднені дані виглядають так:

 • Силіконова фарба – 0,3 кілограма на “квадрат”.
 • Акрилова – 0,25 кілограма на метр квадратний.
 • Полівінілацетатна – 0,55 кілограма на “квадрат”.
 • Латексна – 0,6 кілограма на квадратний метр.
 • І силікатна – 0,4 кілограма на “квадрат”.

Йдеться про перший шар, а фарбувати вам доведеться двічі. Витрати на другий шар істотно менші – 0,15 кілограма на квадратний метр для силіконових і акрилових фарб і 0,35 кілограма для силікатних і полівінілацетатних.

Здається, що все дуже просто — потрібно помножити площу приміщення на витрату фарби. Припустимо, у нас S = 28 квадратних метрів за мінусом дверних і віконних прорізів. Вибрали ми популярну воднодисперсійну акрилову фарбу, витрата – 250 грамів на «квадрат».

Як розрахувати кількість фарби потрібної на кімнату

Тобто нам необхідно 28 м2 · 0,25 кг = 7 кілограмів фарби. Це трохи більше 5,1 літра акрилового складу. Визнаємо, що для переведення кілограмів в літри скористалися онлайн-калькулятором. Але зробити це можна за формулою V = M/P. де M — це маса речовини, в нашому випадку фарби, яку ми вже знали, а Р — її щільність. Даний показник можна теж побачити на тарі.

Звичайно, цим можна користуватися, але варто враховувати також наступні фактори:

 • Спосіб нанесення. Найекономніший з точки зору витрати фарби – краскопульт. На другому місці валики, а ось працюючи пензлем, ви витратите найбільшу кількість фарби.
 • Тип поверхні. На фарбування свіжої деревини фарби піде майже в два рази більше, ніж на метал. Чим рівніше підготовленна поверхня, тим менше складу буде потрібно. Візьмемо найпоширеніший варіант-оштукатурені стіни, попередньо оброблені ґрунтовкою. 0,7 літра акрилової фарби в такому випадку вистачить приблизно на 15 квадратних метрів поверхні.
 • Колір фарби. Так-так, це теж має значення! Чим світліша фарба, тим менша її щільність і, відповідно, більші витрати. Наприклад, кілограмом білої фарби можна пофарбувати 10 квадратних метрів стін, а чорної — в два рази більше!

Констатуємо: Розрахунок кількості фарби для стін починається з вимірювань і підрахунку площі поверхні, яку потрібно пофарбувати.

Витрата фарби вказується виробниками на тарі, але цю кількість потрібно збільшити, якщо ви будете працювати по деревині, без грунтовки, світлою фарбою, малярським пензлем. Якщо фарба у вас залишилася, пам’ятайте, що зберігати її потрібно в теплому приміщенні в щільно закритій ємності.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: