Як довго сохнуть різні види фарби і від чого це залежить

Вибираючи фарбу для стін, підлоги, стелі, власники зазвичай спочатку замислюються про колір, декоративний ефект. І тільки потім розмірковують над практичними питаннями. Наприклад, як довго фарба буде сохнути?

Як довго сохнуть різні види фарби і від чого це залежить

Час висихання фарби потрібно знати точно, щоб планувати ремонт. Поки фарба сохне, в цьому приміщенні не можна проводити ніякі інші роботи, інакше на поверхні залишаться пил і сміття. Крім того, зазвичай фарбу наносять в два шари, тому доводиться чекати, поки висохне перший.

Як довго сохнуть різні види фарби і від чого це залежить

В першу чергу тривалість висихання фарби залежить від її виду:

 • На масляній основі. Зараз такими фарбами користуються все рідше, в тому числі через найдовший період висихання. Це не менше 12 годин. А краще почекати 24 години, щоб масляна фарба точно висохла.
 • Нітрофарби і емалі. Другий шар можна буде наносити вже через півгодини, але пофарбованими поверхнями користуватися можна тільки через 12 годин.
 • На водній основі. Безпечні, прості в застосуванні водоемульсійні і водно-дисперсійні фарби висихають протягом 2-3 годин, але повністю тверднуть тільки через добу.
 • Латексні фарби висихають за 4-6 годин.
 • Силіконові фарби можуть висихати від декількох годин до доби, в залежності від умов, в яких відбувається цей процес.
 • Гумова фарба здатна висохнути за 1-2 години.

Як довго сохнуть різні види фарби і від чого це залежить

Необхідно розрізняти процеси висихання фарби і її затвердіння! Якщо палець не прилипає до пофарбованої поверхні, вважається, що фарба висохла. Так, але не затверділа, не схопилася.

Наприклад, нанести другий шар фарби на підлогу можна вже через 2-3 години, але ходити по цьому покриттю, поки воно не затверділо, не можна. За словами фахівців, для остаточного схоплювання фарб на масляній основі може знадобитися тиждень. І латексні фарби, незважаючи на швидкий процес висихання, остаточно тверднуть не менше доби.

Як довго сохнуть різні види фарби і від чого це залежить

На процес висихання мають істотний вплив такі фактори:

 • Тип поверхні. Чим більше в ній пір, чим більше фарби в них проникло, тим довше буде сохнути фарба. Наприклад, пофарбована цегляна стіна і деревина будуть сохнути довше, ніж більш гладкий метал, навіть якщо використовувати однакову фарбу.
 • Товщина шару. Фарбувати можна валиком або пензлем, розподіляти фарбу по поверхні різними способами. Зрозуміло, чим товщий шар, тим більше часу буде займати висихання.
 • Вологість в кімнаті. При високій вологості процес затягнеться.
 • Температура. Виробники повинні вказувати на банку з фарбою, в якому температурному діапазоні з нею можна працювати. Порушувати інструкцію не можна! При надмірно високій температурі деякі склади стають занадто рідкими. Але і працювати при температурах нижче +10 °C з фарбами не варто.
 • Вентиляція. Можна відкрити вікно, якщо на вулиці не мінус. Можна поставити звичайний вентилятор. З ефективною вентиляцією фарби сохнуть швидше.

Як довго сохнуть різні види фарби і від чого це залежить

Чим шкідливіший склад фарби, тим вона швидше сохне. Так що не слід робити цей критерій вибору головним.

У будь-якому випадку, приступаючи до фарбування стін, підлоги, стелі, самих різних поверхонь, потрібно набратися терпіння. Вам все одно доведеться почекати, поки фарба не просто висохне, а затвердіє.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: