Як вивести грибок в підпіллі дерев’яного будинку: чим обробити, кошти

Дерев’яні будинки нерідко страждають від різних проблем. Одна з часто зустрічаються негараздів – це грибок під підлогою. Зазвичай його поширення починається в підвалі або погребі. Існує багато способів, як вивести грибок в підпіллі дерев’яного будинку. Попередньо варто ознайомитися з особливостями кожної з методик. Також будуть корисні профілактичні рекомендації, щоб не довелося знищувати грибкові нарости.

Причини появи грибка в підпіллі, погребі дерев’яного будинку

Как вывести грибок в подполье деревянного дома: чем обработать, средства

Чим раніше приступити до знищення грибкових утворень, тим вище шанси повністю від них позбутися

Коли в підпіллі створені оптимальні умови для розмноження грибка, проблеми його появи не уникнути.

  1. Підвищена вологість в приміщенні. Таке трапляється при протікання каналізаційних труб, проблеми з водостоком, високому рівні підземних вод.
  2. Неефективна робота вентиляційної системи. При відсутності нормального повітрообміну, відбувається розмноження цвілі в підвалі.
  3. Відсутність гідроізоляційного етапу при будівництві будівлі, або неякісно проведена будівельна робота. За рахунок надійного захисту приміщення, перекриваються всі шляхи проникнення вологи. Грибок часто з’являється в підпіллі, якщо десь порушений гідроізоляційний шар.

Іноді грибкові колонії з’являються в підпіллі відразу з кількох причин. Потрібно визначитися з факторами, які призвели до поява мікроорганізмів. Після їх виявлення, причини важливо усунути. Далі приступають до боротьби з наслідками – колоніями цвілі, яка оселилася в підвалі. Бажано знищити грибок в підпіллі дерев’яного будинку ще на етапі проектування. Необхідно продумати провітрювання для приміщення, вибрати якісні матеріали, обробити місце фунгіцидами.

Чим обробити і як позбутися від грибка і цвілі в підпіллі, погребі дерев’яного будинку

Шкідливу цвіль можна знищити за допомогою різних способів. Кожен засіб від грибка в підпіллі дерев’яного будинку передбачає свої нюанси.

мідний купорос

Це високоефективне, доступне речовина для знищення грибка в підпіллі. Завдяки розчину можна не тільки позбутися від грибкових скупчень, але і запобігти їх появі в подальшому. Обробку проводять щороку на початку березня для профілактики. Щоб прибрати грибок в погребі дерев’яного будинку, готують робочий склад. Знадобиться 100 г купороса. Його розводять у відрі води, ретельно розмішують. Валиком або широкою пензлем обробляють стіни підполи, стеля і все поверхні. Якщо є чорна цвіль, концентрацію купороса збільшують до 300 г, щоб повністю знищити суперечки.

Как вывести грибок в подполье деревянного дома: чем обработать, средства

При розведенні розчину обов’язково слід використовувати гумові рукавички

Гашена вапно

За допомогою гашеного вапна можна знищити незначні скупчення грибків в підпіллі. Для приготування розчину, беруть 500 г вапна, 200 г формаліну. Речовини розчиняють в 10 літрах води. Отриманою сумішшю обробляють стіни, стеля і стелажі, щоб знищити грибок. Розчин наносять пензлем або пульверизатором. Завдяки такому засобу, можна знищити грибкові скупчення на весь сезон.

Хімічні та містять хлор кошти

Можна позбутися від грибка під дерев’яною підлогою за допомогою концентрованих хлорних відбілювачів і миючих засобів. Обробка нескладна. Спочатку необхідно знищити цвілеві сліди на стінах вручну. Можна використовувати ганчірку або щітку. Щоб повністю знищити грибкові нарости, по поверхнях підполи в будинку рясно розподіляють хімічний розчин.

білизна

Це одне з кращих хлорсодержащих коштів, яке допоможе знищити грибкові суперечки в будинку. Слід враховувати, що пари хлорки отруйні. Обробку проводять з широко відкритими дверима, в спеціальному одязі, респіраторної масці і окулярах. Після нанесення білизни потрібно провітрити підпол, поки характерний запах не випарується.

сірчана шашка

Пальне сірчана паличка здатна повністю знищити в підпіллі дерев’яного будинку грибки і мох. Краще покласти її в металеву тару або піддон, підпалити і покинути приміщення. Сірчані пари дозволяють надовго знищити цвілеві нарости безконтактним способом. Потрібно заздалегідь винести з приміщення все заготовки, покласти шашку на підлогу, підпалити і швидко піти. Після обробки вхід закривають на 12 годин. Потім приміщення провітрюють. Щоб максимально знищити грибок, необхідно закрити вентиляційні люки, щілини і вікна в підпіллі.

Как вывести грибок в подполье деревянного дома: чем обработать, средства

Сірчану паличку слід чітко зафіксувати на підлозі

бурхлива кислота

Завдяки розчину борної кислоти можна знищити навіть велика кількість грибкової цвілі. Його готують за допомогою 5 л води і 100 г порошку, все ретельно перемішуючи. Щоб посилити фунгіцидні властивості, можна додати 1 кг кухонної солі. Склад заливають в тару з пульверизатором і обробляють проблемні місця. Щоб безпечно знищити грибки в підпіллі будинку, потрібна захисна екіпірування.

Соляна кислота

Засіб допомагає вбити грибок в підпіллі дерев’яного будинку, але воно досить токсична, залишає опіки при контакті зі шкірою. Можна працювати з кислотою тільки в рукавичках, захисних окулярах і респіраторі. Цей метод використовують в крайніх випадках, коли інші не принесли результат. Концентрат кислоти не застосовують для обробки будинку. Щоб ефективно знищити грибкові нарости, необхідно зробити розчин відповідно до анотацією. Засіб розводять з водою в пропорції 1:10.

народні методи

З нетрадиційних способів знищення цвілевих наростів в дерев’яному будинку широко використовують розчини оцту, лимонної кислоти, нашатирного спирту, масла чайного дерева. Приготування складів займає багато часу, вони більше ефективні як доповнення до хімічних засобів. Можна обробити льох дерев’яного будинку лаймом. Знадобиться 500 г соку, який розмішують з 10 л води. Щоб посилити ефект, можна додати 200 г формаліну. Розчин наносять валиком або пензлем на підлогу, стіни і стелажі. Можна скористатися пульверизатором.

Как вывести грибок в подполье деревянного дома: чем обработать, средства

Харчова сода, перекис водню і лимонна кислота – ефективні народні засоби від грибка в приміщенні

високотемпературна обробка

Можна знищити в підпіллі дерев’яного будинку патогенні мікроорганізми мікрохвильовим апаратом. Такий метод хороший безпекою для людей, вихованців, але його виконують тільки спеціалізовані служби СЕС.

профілактичні заходи

Простіше уникнути появи грибка в підпіллі, ніж займатися його виведенням з дерев’яного будинку. Профілактика в місцях з підвищеною вологістю – це обов’язкова міра.

Основні рекомендації:

  1. У підвалах високий рівень вологості, цього не уникнути. Необхідно лише контролювати цей момент. Щоб запобігти зайву вологість в дерев’яному будинку, застосовують гашене вапно, насипаючи її на підлогу або тримаючи в відкритих контейнерах на поличках. Припустимо розсипати речовина в пластикові лоточки і залишити їх відкритими.
  2. Вапно з піском насипають в ящики, де зберігають продуктові заготовки.
  3. У міжсезоння слід періодично спалювати сірку в підпіллі. Її випаровування не дадуть завестися грибкових спорах. Така маніпуляція дозволяє знищити невеликі колонії.
  4. Необхідно забезпечити провітрювання. Не варто покладатися лише на вентиляційну систему. Бажано періодично залишати відкритими двері в льох в дерев’яному будинку на 2-3 години. Досить робити це 2-3 рази на тиждень.
  5. Порошок білого моху можна застосовувати для профілактики, розмістивши невеликі банки на поличках. Речовина періодично змінюють.
  6. Можна побілити стіни. Це допоможе уникнути появи грибкових скупчень.

Щоб підготувати підпол в дерев’яному будинку для зберігання заготовок, рекомендують щоліта проводити обробку від грибка стелажів, поличок, ящиків і стін.

Як запобігти появі грибка, якщо близько проходять підземні води

Коли близько пролягають грунтові води, в підвалі буде досить волого. Щоб контролювати рівень вогкості, можна вдатися до ряду маніпуляцій. Якщо зовні не передбачена система водовідведення, на підлозі завжди буде вода. Рівень підземних вод під фундаментом штучно знижують, обладнавши дренажну систему. Її не слід заглиблювати нижче орієнтовного рівня протікання грунтових вод. Тоді вийде уникнути проникання в підпол вологи, земля навколо будинку буде суха. Чи не доведеться знищувати грибкові скупчення, так як вони не з’являться.

висновок

Щоб повністю і надовго вивести грибок в підпіллі дерев’яного будинку, потрібно правильно обробити приміщення, керуючись інструкцією. Бажано додатково скористатися народними засобами. Важливо дотримуватися профілактику. Тоді не доведеться періодично знищувати грибкові скупчення в підпіллі.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: