Перше що приходить в голову у більшості людей при одній тільки згадці терміна «склоблоки» — це спогади про безликі цеглини виготовлені зі скла світло-зеленого кольору, які ми колись зустрічали повсюдно на радянських підприємствах і заводах СРСР, який давно завершив своє існування, де таким будівельним матеріалом оформляли стіни різних приміщень, санвузлів, душових і встановлювали на прольотах сходових клітин.
Використовувати такий матеріал в інтер’єрі своєї квартири звичайно ж ні в кого не виникало жодного бажання!
Склоблоки для інтер’єру
Однак через десятиліття, з відкриттям нових технологій і приходом нових модних тенденцій – склоблоки в інтер’єрі вийшли на пік своєї популярності, і стали матеріалом, який застосовують в обробці кімнат, а крім цього застосовують для вирішення естетичних завдань в екстер’єрах різних підприємств і офісів!
Асоціації з часом забуваються. А ось практичність, незвичайність, простота, оригінальність і варіативність використання висуваються на передній план, при чому це відбувається у зв’язку з впливом західної моди. Такий матеріал в даний момент особливо популярний у таких державах, як Німеччина, Франція, Чехія та Італія. А прогрес дозволив зробити склоблоки неймовірно міцними, термостійкими і якісними. Тепер їх оформлення доступно в різноманітному кольоровому спектрі, крім цього існують склоблоки з ексклюзивним наповненням, з матировкою, і ручним розписом.
Використання склоблоків найчастіше зводиться до вирішення інтер’єрних завдань – це оздоблення кімнат, монтаж перегородок з склоблоків для офісів і душових. Також, цей матеріал відмінно підійде для оформлення різних приміщень на підприємствах, фабриках і різних заводах, для створення додаткової освітленості. Важлива перевага склоблоків над іншими матеріалами – це негорючість і міцність, що може зіграти головну роль у виборі.
склоблоки в інтер’єрі ванної кімнати
Поява на нашому ринку італійських, німецьких і чеських грандів в виробництва склоблоків, — породило нову модну тенденцію для вирішення дизайнерських завдань – використання склоблоків для інтер’єрів душових, туалетів і ванних кімнат, оздоблень заміських будинків і котеджів.
декоративні склоблоки в інтер’єрі
Завдяки таким властивостям, як відмінна світлопроникність і разом з тим добра щільність, пояснюється їх широке використання в приватних інтер’єрах. Вони досить часто відіграють роль своєрідного продовження перегородок та стін і деколи допомагають вирішити проблему «темних коридорів». Одним з основних якостей склоблоків є, їх здатність привносити в інтер’єр світло, створюючи цим особливий настрій.
інтер’єри зі склоблоків
Колірна гамма таких емоцій практично нескінченна — починаючи зеленими, блакитними, білими, які можуть насичувати навколишній повітря диханням прохолоди, до пекучих вогненно-червоних.
За такою стінкою джерело світла зможе поширювати свої світлові промені на досить велику площу, що буде створювати ілюзію природного освітлення. У зв’язку з цим економиться електроенергія, що для багатьох людей є додатковим плюсом при купівлі склоблоків.
У будівництві заміських будинків, цей матеріал буде володіти більш широкими можливостями застосування! За їх допомогою обробляють склепіння, дах та стелі в дачах і в котеджах. Чудово виглядають стіни оранжерей або зимового саду, альтанки і веранди, з їх допомогою виготовляють скління сходових вікон, дверей і навіть стінних конструкцій. З склоблоків роблять барні і офісні стійки, вони можуть створювати перегородки між кімнатами. Такий матеріал може ідеально поєднуватися з іншими, такими як дерево, бетон і цегла. Ця кристалічна конструкція буде дуже ефектно комбінуватися з рейковою стелею або орнаментом підлоги.
Дизайнери і архітектори застосовують склоблоки для створення панно, різних картин, вітражів, поєднуючи кольори, наповнення з різними фрагментами печеного скла, а так само чергуючи матові і гладкі склоблоки. Існують дизайни зроблені в стилі бульбашок або крапель води, кристалів і діагональних хвиль, які можна застосовувати для декору ванних кімнат, саун, душових і басейнів.
Склоблоки. Догляд і експлуатація
Термін придатності такого матеріалу практично безмежний. Склоблоки не схильні до шкідливого впливу різноманітних зовнішніх факторів, таких як вологість, різка зміна температури і холод, не вигорають під впливом сонячного світла. Вони дуже стійкі до різних кислот і жиру, не накопичують таксонів і запахів. А для догляду досить вологого прибирання із застосуванням будь-якого миючого засобу.