Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, вироблених з природної сировини. Сатин виглядає багато і благородно. Недарма раніше він іменувався «бавовняним шовком». Даний матеріал завжди мав меншу ціну, ніж шовк, незважаючи на те, що за своїми зовнішніми характеристиками він практично йому не поступається. Крім цього блиск сатину дуже схожий на атласний.

Разом з тим цей матеріал володіє теплом бавовни. Необхідно зауважити, що термін «сатин» характеризує текстиль не по застосованому при його виробництві сировини, а по виду плетіння. У зв’язку з цим до сатину можна віднести навіть синтетику, що володіє сатиновим плетінням, але традиційно сатином називають саме бавовняний текстиль.

Для виробництва сатіна застосовують нитку з бавовни найвищої якості двох типів. Нитка, що володіє більш щільною структурою, що відповідає за утворення основи матеріалу, а більш тонка утворює лицьову поверхню. Саме з-за того, що тонка нитка ще й кручена, сатинова тканина володіє блиском. Зверніть увагу: блищить матеріал лише з зовнішнього боку. Зворотна поверхня має матову структуру.

Що собою являє сатинове плетіння: кожна 4-та виворітна нитка переплітається з тонкою крученою лицьовою. Таке не просте плетіння, гарантує розкішний вигляд текстилю. Приміром, бязь, має досить складне плетіння і за своїм зовнішнім виглядом істотно програє сатину.

Хоча, і сатин також може бути різним. Окремий сатиновий текстиль володіє більш насиченим блиском. Його називають мерсеризуємий сатин. Отримують його шляхом обробки текстилю гідроксидом натрію яка дозволяє виробу придбати стійкість кольору, міцність і підвищений блиск.

Ще посилити глянець сатину допомагає — каландрування. Простіше кажучи, текстиль пропускають крізь гарячі каландрові вали. Цей процес дозволяє розгладити його і поліпшити зовнішні характеристики. Сатин отримує багато блиску. Але цей блиск явище тимчасове. З кожним новим пранням він стане значно тьмяніти. Тому це необхідно враховувати при виборі сатинової тканини.

Зазвичай сатин використовують при виробництві постільної білизни. Такі вироби з сатину користуються великою популярністю. Щоправда ціна на нього досить дорога, однак завдяки своїм зносостійким і міцностним характеристиками сатин цілком виправдовує свою вартість. Отже, в цій статті ми б хотіли поговорити про сатинову постільну білизну, про його недоліки та переваги, а також що необхідно враховувати при виборі сатинової білизни.

Постільна білизна з сатину: переваги та недоліки

Сатинова постільна білизна фактично не мнеться. Грубо кажучи, навіть якщо Ви проспите на ній цілий тиждень, досить буде злегка підрівняти простирадло і ковдру — і зовнішньо ваша постіль знову стане виглядати свіжо і акуратно, ніби нею зовсім не користувалися. Така особливість буде затребувана у людей, які не заправляють своє спальне місце з покривалом.

Постільна білизна з сатину має красивий шовковий блиск. Разом з цим за ціною вона значно виграє у шовкової білизни.

Високоякісний сатин володіє тривалим терміном служби. Він може витримати величезну кількість прань, фактично не втрачаючи при цьому свого зовнішнього вигляду.

Лицьова поверхня сатину володіє гладкістю і розкішним блиском. Разом з цим виворітна поверхня — матова і трохи шорстка. І цю властивість, можна сміливо віднести до плюсів цього типу постільної білизни. Оскільки сатин на відміну від шовкової тканини, легко зчіплюється з поверхнею дивана або ліжка і не ковзає.

Крім цього сатин відмінно тримає тепло, в зв’язку з цим в зимовий час року лежати на сатиновій білизні досить приємно. Але в літню пору сатин може підійти не кожному — окремі люди кажуть, що спати на ньому досить жарко. В цьому плані шовк в літню спеку, звичайно, комфортніше.

У разі, якщо сатин досить гладкий, лягати на нього в піжамі з шовку може бути не дуже зручно, оскільки буде слизько.

Отже, до мінусів даного матеріалу можна віднести, мабуть, тільки – зайве тепло і слизькість, хоча ці недоліки досить умовні і для багатьох зовсім не актуальні, оскільки не всі лягають спати в шовковій білизні або не мають кондиціонера. В інших випадках сатин фактично кращий як текстиль для постільної білизни.

Як вибрати постільну білизну з сатину?

По-перше, необхідно пильно вивчити довідкову анотацію, написану на пакувальному матеріалі білизни. Природно, це зобов’язано бути сто відсоткова бавовна. Також потрібно перевірити щільність сатину. Вона має становити від ста двадцяти ниток на кожен квадратний сантиметр. З підвищенням цієї характеристики, збільшується міцність і зносостійкість матеріалу. Зазвичай міцність сатинової постільної білизни знаходиться в межах від сто десяти до ста вісімдесяти ниток на кожен сантиметр.

Також щільність текстилю може зазначатися в грамах на метр квадратний. Тут також необхідно вибирати саме максимальне значення. Для сатину цей показник починається від сто двадцять г/м2.

Візуально також можна оцінити, наскільки міцний сатин, за допомогою якого виготовлено білизна. Вивчіть текстиль на просвіт. У разі, якщо ви розрізняєте крізь нього предмети — це означає, що матеріал не дуже щільний. Через якісний сатин Ви зможете побачити лише природний або штучний світ. Також бажано оцінити на просвіт і внутрішнє плетіння текстилю: структура зобов’язана бути досить щільною, а на дотик практично однорідною.

Перегляньте додаткову інформацію на пакувальному матеріалі. Відмітка про мерсеризацію — відмінна ознака. Дане сатинова постільна білизна зможе довго зберігати свій красивий блиск.

Пощупайте білизну. Чим її гладше поверхня, тим більший термін, постіль збереже свій зовнішній вигляд. У разі якщо лицьова поверхня сатину злегка шорстка, то є ймовірність, що матеріал скачається і позбудеться свого глянцю.

Постільна білизна з сатину: як вибрати?

Порівнюємо постільну білизну з сатину та іншого бавовняного текстилю

Порівнюємо: сатинове постільна білизна з бязі? Обидва матеріали розташовані в різних цінових нішах: постільна білизна з сатину відноситься порівняно дорогим тканинам, а вироби з бязі до ряду дешевих.

Що стосується бязі, то вона має значно меншу щільність, що позначається на її терміні служби не в кращу сторону. Крім цього у даного типу матеріалу нескладне плетіння ниток, у зв’язку з цим текстиль не володіє розкішним зовнішнім виглядом. Бязь поступається сатину за всіма критеріями, крім вартості.

Порівнюємо: перкаль та постільну білизну з сатину? Перкаль — досить щільний текстиль. Зазвичай він має щільність більше, ніж у сатину. Звідси випливає, що і термін придатності у цього матеріалу більше. Але, перкаль, не володіє тим зовнішнім благородством, за яке так цінується сатин. По тактильним відчуттям перкаль дуже приємний, він володіє гладкою і трохи прохолодною поверхнею.

До переваг перкалю можна віднести і те, що він повністю блокує перинний пух. Якщо Ви не можете визначитися з вибором, радимо вам придбати обидва варіанти постільної білизни — з перкалю і сатину. Лише випробувавши на собі, можна точно упевнитися, комплект, який вам підходить.

У чому відмінності ранфорсу від постільної білизни з сатину? Ранфорс — досить новий матеріал на прилавках наших магазинів. Так само його ще іменують «поліпшеною бяззю». Текстиль першосортний, щільний, не схильний до скочування, здатний перенести багато прань, тактильно приємний. Ранфорс також має невеликий блиск, оскільки проходить процес мерсеризації, але він не володіє сатиновим глянцем.

Робити вибір між ранфорсом і сатином доведеться, спираючись на свої власні відчуття. Фахівці маркетингу рекламують ранфорс як текстиль, який може охолодити в літню спеку і зігріти зимовими вечорами. Але судячи за відгуками покупців, можна зробити висновок, що ранфорс у цьому ключі не сильно відійшов від решти бавовняного текстилю.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: