Напевно, самим надійним і недорогим методом кріплення гнучких покриттів для підлоги є використання клею для лінолеуму. Крім цього на даний час на будівельному ринку представлений широкий вибір різних іноземних і вітчизняних видів клею.
Однак якраз з-за того, що в сучасному світі немає проблем з різноманітністю клею, який може підходити для різних потреб, великий асортимент різних клеючих засобів, багатьох покупців просто вводить в розгубленість. У цій статті ми постараємося розібратися який клей для лінолеуму краще вибрати.
Види клею для лінолеуму
Властивості клею для лінолеуму визначається не тільки маркуванням заводу-виробника, але і залежить також від самого підлогового матеріалу. Отже, склад поділяється на:
- Клей для комерційних виробів;
- Клей для напівкомерційного матеріалу;
- Клей для лінолеуму, що має натуральну основу;
- Клей для матеріалу, що володіє антистатичними характеристиками;
- Клей для однорідного покриття (матеріалу, зробленого одним шаром).
Також необхідно сказати, що ряд виробників робить суміші, які добре підходять як для укладання лінолеуму, так і для укладання ковроліну.
Якщо до клею додають спеціальні складові, які забезпечують морозостійкість, то склад здатний стати досить практичним і буде зберігати свої характеристики навіть в несприятливих умовах.
Крім виду підлогового покриття, рівності підлоги і його виду, а також хімічного складу самого матеріалу, потрібно враховувати вид клею, застосування якого регламентується власною інструкцією. За складом склад розрізняють:
- Дисперсійний (основа містить у собі воду);
- Володіє поліуретановими та епоксидними складовими, які при взаємодії між собою дозволяють отримати клеючі властивості.
Універсальними і успішними складами для укладання лінолеуму, вважаються ПВА і Бустилат. Дані суміші можуть досить міцно закріпити лінолеум, має тепло-звукоізоляційну основу.
Матеріал, що не має основи або має у своєму складі тканину, укладають за допомогою кумаронокаучукової суміші. Весь процес укладання з таким клеючим складом зобов’язані проводити фахівці, оскільки ця суміш дуже вибухонебезпечна.
Також для укладання полівінілхлоридного підлогового покриття або алкидного лінолеуму, відмінно підійде бітумна мастика. Крім цього на даний момент виробники постачають у продаж акрилові склади, підходящі для обмеженого ряду підлогових покриттів.
Клей для лінолеуму Таркетт
Під час вибору клею для лінолеуму Таркетт, потрібно в першу чергу враховувати вид підлогового покриття, на яке він укладається. Клей для лінолеуму може сильно різнитися за своїм складом і фізичними характеристикам, внаслідок цього для гарного закріплення виробу потрібно відповідність цих матеріалів. Далі ми перерахуємо переваги клею Таркетт для підлогових покриттів:
- Міцна фіксація якісного матеріалу;
- Швидкий набір міцності;
- Висока волого- і морозостійкість;
- Високі клеючі властивості.
Всі перераховані вище властивості дозволяють клею Таркетт ефективно вирішувати завдання по склейці гнучких підлогових покриттів.
Методи склеювання лінолеуму
Укласти лінолеум процес не складний. Важливо контролювати правильне положення листа, і крім цього рівно розкотити рулон і витіснити потрапивше під покриття повітря.
Більш трудомісткий випадок може виникнути при настилі підлогового покриття в досить великій кімнаті, коли необхідно скріплювати шви листів лінолеуму.
Купуючи клей для лінолеуму, необхідно бути в курсі про існування сучасних матеріалів для міцного скріплення швів.
Для гарячого зварювання швів виробу застосовують спеціальну насадку для будівельного фена, яка дозволяє сформувати борозенку, для укладання спеціального зварювального шнура. Тут головне вибрати шнур необхідної колірної гами підходящої до підлогового покриття. Під впливом високих температур шнур плавиться і міцно з’єднує окремі аркуші вироби.
Для холодного зварювання можна використовувати клей для лінолеуму. Такий метод звичайно застосовують для виробу, який має м’яку текстуру (напівкомерційний і побутовий лінолеум). В цьому випадку шви можна з’єднувати як до нового лінолеуму, так і до листів старого підлогового покриття.
Вибираємо клей для лінолеуму
Для побутового лінолеуму м’якого типу краще використовувати клей Homakoll 228. Такий склад універсальний і відмінно підходить для багатошарових покриттів.
Для успішного закріплення лінолеуму напівкомерційного або комерційного типу ідеально підійде клей Homakoll 248, який є крім усього іншого нетоксичним і пожежобезпечним складом.
Досить популярний у професіоналів клей Thomsit, який виготовляється в Німеччині, він також відрізняється за своїм складом і властивостями для різних покриттів.
Отже, підбираючи клей для лінолеуму головне звертати увагу на тип підлогового покриття, що укладається і на деякі конструктивні особливості. Вдалого Вам ремонту!