Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Про те, що гіпсокартон буває вологостійким, знають практично всі. А ось про існування термостійкої версії цього популярного будівельного матеріалу – ні. Розповімо, якими особливостями володіє вогнестійкий гіпсокартон, де застосовується, в чому його переваги.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Відрізнити вогнетривкий гіпсокартон від звичайного і вологостійкого зможе кожен. Спеціально для цього листи роблять з покриттям з картону рожевого кольору. Однак це тільки зовнішня і аж ніяк не головна відмінність. Важливо, що знаходиться під верхнім шаром:

  • Армуюче скловолокно і глина. Такий шар істотно збільшує стійкість гіпсокартону до високих температур і зменшує ризик руйнування.
  • В структурі сердечника ГКЛ є кристалізована вода. Це додаткова перешкода поширення полум’я. Частка цього компонента в аркуші може досягати 20% від його загальної маси.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

До 90% термостійкого гіпсокартону займає саме двуводний гіпс, який скріплений склониткою, є органічні добавки. Структурні матеріали сильно стиснуті, всередині листа немає місця кисню, а саме він підтримує горіння.

Стандартна товщина вогнетривких листів – 12,5 міліметра, розміри 2,5х1,2 метри, вага становить 25 кілограмів. Деякі виробники замінюють горючий картон, який йде верхнім шаром, на склохолст. Це додатково підвищує вогнестійкі властивості ГКЛ. Втім, навіть якщо картон обвуглиться, сам лист буде продовжувати чинити опір полум’ю.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Купуючи вогнестійкий гіпсокартон, необхідно переконатися, що він має всі сертифікати протипожежної безпеки. Тільки сертифікована продукція є якісною.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Властивості термостійкого гіпсокартону дозволяють використовувати його так само, як і звичайний. Зокрема, для будівництва перегородок, арок і так далі. Однак просто для вирівнювання стін в будинку з цегли і використовувати вогнетривкий ГКЛ просто недоцільно.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Даний вид гіпсокартону застосовується найчастіше в наступних випадках:

  • Облицювання каміна. Для цегляних і кам’яних порталів ГКЛ не потрібно. А ось якщо вирішено облицювати топку зі сталі і чавуну, щоб виглядала більш декоративно і отримала додатковий захист, вогнетривкий гіпсокартон необхідний. В якості фінішної обробки можна буде використовувати і плитку, і імітацію цегли, і штукатурку.
  • Для обробки котелень, топкових, де використовують виключно негорючі матеріали.
  • Для будівництва перегородок, оздоблення стін і стель в дерев’яному будинку.
  • Для будівництва повітроводів.
  • При будівництві лазень і саун, в яких є дров’яна піч.
  • Для утеплення димохідної труби, що проходить через горище.
  • Для ізоляції електричних кабелів. Наприклад, якщо всередині перегородки буде проходити силовий кабель, доцільно побудувати її саме з термостійкого ГКЛ.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Вогнетривкий гіпсокартон завжди кріпиться на каркас з металевого профілю. Ніякої деревини, бруса! І герметики, і клей, які використовуються в якості сполучного, для закладення швів між листами, теж повинні бути жароміцними.

Термостійкий гіпсокартон: особливості та застосування

Найпопулярнішими виробниками термостійкого гіпсокартону є Knauf, Lafarge,. Ціна листа становить в середньому 150-250 грн, тоді як звичайний стіновий і стельовий коштує не дорожче 100 грн. Тому застосовується даний матеріал тільки там, де дійсно необхідний.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: