Способи позбавлення від комарів на ділянці

Як тільки на вулиці теплішає, з’являються вони –  кровопивці комарі. І якщо в будинку з ними боротися можна установкою москітних сіток на всі двері і вікна, то на ділянці проблема стоїть гостро. Підкажемо способи боротьби з комарами на дачі і присадибній ділянці.

Народний спосіб

Найпростіший і доступний всім дачникам варіант. Посадіть їх поруч з будинком і зоною відпочинку. Серед таких корисних рослин садовий бузок, м’ята і меліса, базилік, розмарин, кімнатна герань, яку влітку можна і потрібно винести на вулицю. Допомагають також гілочки ялівцю, лимон, оцет, кориця, ваніль, евкаліптова олія.

Всі способи позбавлення від комарів на ділянці

Що спільного у всіх цих народних засобів проти комарів? Сильний, яскраво виражений аромат. Він просто маскує запах людини і комахи його її помічають.

Плюс – дешево, доступно, безпечно, ніякої хімії.

Мінус – надовго всі ці народні засоби комарів не відлякають. Вони все одно залишаться десь поруч і приблизно через півгодини зможуть виявити свою жертву людину.

Репеленти

У величезних кількостях представлені в магазинах, ціна доступна. Продаються у вигляді спрею, гелю, аерозолю, крему, які потрібно наносити на шкіру, не прикриту одягом. У складі переважної більшості репелентів від комарів є діетілтолуамід, який одночасно відбиває у комарів нюх, через що вони не можуть відшукати жертву, і відлякує їх від людини.

Всі способи позбавлення від комарів на ділянціПлюси – легко купити, загальнодоступно. Термін дії-дві-три години.

Мінус – комарі, знову-таки, залишаться і будуть чекати, поки репелент припинить діяти, щоб накинутися на людину. Крім того, це хімія, може викликати алергію, проникає в організм через шкіру, потрібно купувати для дітей спеціальні засоби і не допускати їх попадання на слизові.

Відлякувачі, фумігатори

Пристрої, які відлякують комарів завдяки інсектициду, найчастіше аллетрину. Вставляєш флакон з рідиною або пластинку в фумігатор, прилад нагрівається, інсектицид починає випаровуватися. Все просто і доступно.

Відлякувачі можуть працювати від електромережі, на батарейках, акумуляторі і навіть на портативному газовому балончику. Для вулиці, звичайно, слід вибрати прилад, який в мережу підключати не потрібно.

Всі способи позбавлення від комарів на ділянці

Плюси – для людей і тварин концентрація інсектициду безпечна, відлякує він тільки комах. Радіус дії – до 5 метрів, тобто можна включити прилад на терасі і спокійно сидіти сім’єю на свіжому повітрі. Термін дії – весь час, поки включений прилад, випаровується пластина або рідина з флакона.

Мінуси – випарувався весь інсектицид з пластинки або флакона, вимкнули фумігатор — комарі тут же повернулися, голодні і злі. Втім, все одно такі відлякувачі набагато ефективніші народних засобів і репелентів.

Ефективність ультразвукових відлякувачів комарів не доведена науково. Крім того, такі прилади можуть негативно впливати на домашніх тварин.

Обробка ділянки інсектицидами

Це вже кардинальний метод! Потрібно замовляти послугу фахівців, які приїдуть із захисними костюмами і спеціальним обладнанням. В першу чергу обробляються місця, де комарі розмножуються, наприклад, труби, канави, водозбірники. Потім всю ділянку.

Всі способи позбавлення від комарів на ділянці

Плюси – метод ефективний, популяція комарів на ділянці буде знищена.

Мінуси – послуга коштує істотно дорожче, ніж покупка фумігатора. Але це не найголовніше — обробка ділянки інсектицидами порушить природний баланс, знищить в тому числі корисних комах і може негативно позначитися на здоров’ї домашніх вихованців.

Деякі вважають, що ультрафіолетові лампи на ділянці допоможуть позбутися від комарів. Нібито комахи летять на світло і гинуть від слабкого удару струмом, безпечного для людини. Насправді світло комарів не приваблює, вони летять на запах людського поту. Так що УФ-лампа це красиво, але проти комарів марно.

Знищувачі комарів

Справжні вбивці шкідливих комах. Такі пристрої можуть працювати на звичайному газі з балонів — пропані, або використовувати вуглекислотні пастки. Другий різновид пристроїв доведеться підключати до електромережі і при попаданні комах буде постійно чути неголосний тріск. Тому пропанові знищувачі комарів користуються великим попитом, адже балон потім нескладно заправити і неприємного тріску немає.

Всі способи позбавлення від комарів на ділянці

Знищувачі залучають комарів світлом, теплом і імітацією запаху поту. Комаха впевнена, що перед нею людина і впевнено летить в пастку, миттєво там гинучи.

Плюси – дуже ефективний спосіб повного позбавлення від комарів, безпечний для людини і домашніх тварин. Дальність дії – 50 соток, тобто під захистом виявляється велика зона. Прилад здатний працювати без перерв, балона з вуглекислотою або пропаном точно вистачить на весь дачний сезон.

Мінус – ціна. Коштують знищувачі комарів від 10 до 30 тисяч гривень, що по кишені не всім власникам ділянок.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: