Екологічно чисті оздоблювальні матеріали продовжують набирати популярність. Серед таких трендів – плитка і мозаїка, зроблені з шкірки кокосових горіхів. Матеріал природний, унікальний і для нашої країни екзотичний. Розповімо вам про таку плитку і покажемо приклади її використання.
Переваг у плитки з кокоса багато:
- Довговічність.
- Унікальний дизайн.
- Міцність.
- Не боїться грибка і комах.
- Стійкість до вологи і перепадів температур, що дозволяє використовувати таку обробку на кухонному фартусі і у ванній.
- Доглядати дуже просто – достатньо періодично протирати вологою ганчіркою. Причому розводів і плям на такому покритті практично не видно.
Обробляють горіхову шкаралупу вручну, збирають її з кокосів, вимочують у воді, потім сортують, просушують, шліфують. У фарбуванні використовуються тільки природні компоненти. Склеюють мозаїку природними смолами. У підсумку виходить дуже красива і абсолютно безпечна для людини обробка, яка може застосовуватися з різними цілями.
Кокосова плитка не така тендітна, як керамічна, її практично неможливо розбити. У порівнянні з деревиною, кокосова шкаралупа більш стійка до подряпин і інших механічних пошкоджень.
Її теж можна застосовувати як для обробки великих поверхонь стін, так і для створення панно на окремих ділянках, в якості декору локальної зони.
Плавні переходи відтінків, цікава текстура і практично повна відсутність швів роблять кокосову плитку відмінним вибором.
Укладається кокосова плитка і мозаїка просто, ніяких труднощів процес не викликає. Єдиним недоліком такої обробки є висока ціна – плитка ручної роботи, з природного матеріалу, імпортується здалеку, тому вартість доступною ніяк не назвеш.
Ціна однієї плитки розміром 30х30 сантиметрів може доходити до 200 грн. Тому даний варіант обробки поки залишається екзотикою і зустрічається нечасто, адже по кишені далеко не всім домовласникам.