Що посадити після збирання часнику і цибулі

На другу половину літа припадає період збирання цибулі та озимого часнику. Після збору врожаю грядки залишаються порожніми, і щоб не залишати їх незадіяними, і грамотно використовувати територію городу, ділянку засівають новими культурами.Однак в цій справі важливо продумати нюанси сівозміни. Давайте розбиратися, що можна і не можна садити на грядку після зимового часнику і цибулі.

Чому важливо дотримуватися сівозміни

Сівозміна – це чергування культур на городній ділянці в часі і в просторі.

Що посадити після збирання часнику і цибулі

При чергуванні відповідних культур на грядці земля оздоровлюється, її стан поліпшується, зменшується кількість збудників захворювань, патогенних мікроорганізмів, шкідників, земля в меншій мірі засмічується бур’янами. Таким чином земля на садовій ділянці при правильній сівозміні не виснажується, а поповнюється поживними речовинами.

Ігнорування принципів сівозміни призведе до несприятливих наслідків – виснаження грунту (тобто зменшення поживних речовин), накопичення збудників захворювань, шкідників, і як наслідок, врожай гіршої якості.

Часник і цибуля — дуже хороші попередники для багатьох овочевих культур і зелені! Адже вони мають природні фітонцидні властивості (тобто пригнічують розмноження патогенних мікроорганізмів). І після вирощування цих культур в землі залишаються фітонциди, які в тій чи іншій мірі захистять майбутні рослини від захворювань.

Що посадити після часнику і цибулі в цьому сезоні

Організація простору і грядок на городній ділянці — питання важливе, але дуже легке! Навіть після збирання цибулі та часнику ви можете відразу з користю і вигодою для себе використовувати грядки вашої ділянки, посадивши на ній різні культури в цей же рік, тобто в липні і серпні:

Огірок. Овочева швидкозростаюча культура ідеально підходить для посадки на цибульну і часникову грядку. Щоб встигнути виростити урожай, необхідно висаджувати ранньостиглі сорти. При цьому буде корисно попередньо виростити розсаду.

Що посадити після збирання часнику і цибуліЗелень: кріп, петрушка, шпинат, кінза, салат, рукола. Якщо посадити після цибулі та часнику перераховані культури, то можна отримати чудову, ніжну зелень.

Що посадити після збирання часнику і цибуліРедис. Його також часто висаджують у другій половині літа, тому що в цей час тривалість світлового дня зменшується. Для посіву в кінці липня, в серпні краще вибирати ранньостиглі сорти, наприклад, «французький сніданок».

Що посадити після збирання часнику і цибуліРедька. Оптимально посіяти в липні місяці. Краще висаджувати в цей період маргеланскую редьку і дайкон.

Що посадити після збирання часнику і цибулі

Квасоля і горох. Ці бобові культури можуть подарувати не тільки смачний урожай, а й поліпшити стан грунту на грядці, адже вони є хорошими сидератами.

Що посадити після збирання часнику і цибулі

Пекінська капуста. Холодостійку культуру оптимально сіяти рано навесні або в другій половині літа, тому що пекінська капуста відноситься до рослин короткого світлового дня.

Що посадити після збирання часнику і цибуліСидерати. Вони виконують роль природного добрива і ефективного поліпшувача якості і структури грунту. Наприклад, на цибулевій і часниковій грядці в цьому році можна посадити вику, фацелію, білу гірчицю.

Що посадити після збирання часнику і цибуліВ тому ж році можна на лушпиння і часникову грядку також посадити помідори, перець. Однак це слід робити тільки при певних факторах!

Якщо часниковий і цибульний урожай дозрів влітку досить рано;

Якщо у вас є міцна, здорова розсада перцю і томатів.

Що посадити після збирання часнику і цибулі

Що садити після часнику і цибулі на грядці в наступному році

На наступний рік вибір більш широкий, ви можете зайняти грядки різними овочами.

Садити можна такі культури:

  • Томати;
  • Солодкий перець;
  • Картоплю;
  • Капусту;
  • Полуницю;
  • Кабачок;
  • Гарбуз;
  • Фізаліс.

У наступному сезоні можна посадити всі перераховані культури, які можна висаджувати в той же рік!

Також допускається посадка моркви і буряка. Однак при правильній сівозміні не рекомендується висаджувати коренеплоди після коренеплодів, тому такі послідовники сумнівні.

Які культури не можна садити після цибулі та часнику

Як вже було сказано вище, дуже важливо вибирати правильних послідовників. Адже при висадці несприятливих культур земля швидко збідніє, рослини будуть більше схильні до захворювань і шкідників. Все це негативно позначиться на якості, кількості врожаю, а також здоров’ї рослин.

Безпосередньо цибулю і часник. Допускається повторно висаджувати ці культури на тій же грядці тільки в тому випадку, якщо до цього вони росли в цьому місці перший рік.

Також не можна садити на цьому місці всі представники сімейства Амарилісові (до нього і відносяться цибуля з часником): черемша, квіти галантуси, нарциси.

Небажано висаджувати коренеплоди, наприклад, моркву, буряк.

Таким чином, виконуючи нескладні рекомендації по сівозміні, можна домогтися хороших результатів. По-перше, під час вирощування ви найімовірніше уникнете неприємностей (ураження хворобами, шкідниками), по-друге, зможете зберегти і навіть поліпшити якість землі, по-третє, отримаєте хороший і смачний врожай.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: