Що можна садити після цибулі?

Ті, хто щороку висаджують овочі для себе або на продаж і відповідально підходять до цієї справи, знають, що важливо дотримуватися сівозміни різних культур. Тобто, після кожного конкретного виду рослин одні культури ростуть в тому ж грунті краще, інші гірше.

Втрачати на кількості врожаю нікому не хочеться, тому треба знати чіткі правила сівозміни і слідувати їм. У цій статті ви знайдете докладну інформацію про те, що садити після цибулі, а також короткі рекомендації по вирощуванню інших городніх рослин.

Що садити після цибулі?

Що можна садити після цибулі?З’ясувавши основні причини грамотного розподілу своєї земельної ділянки під посадку різних овочів, можна приступати до щорічного планування.

Коренеплоди

Коренеплоди — відмінний вибір для посадки після цибулі. В цьому випадку можна очікувати рясного врожаю і відсутність особливих проблем при вирощуванні.

Найкраще підходять для цієї мети:

 • морква;
 • картопля;
 • буряк.

Томати, огірки

Цим культурам щороку потрібна нова територія, і після цибулі вони цілком добре себе почувають. Також відмінно буде розвиватися капуста, для якої земля після цибулі в принципі вважається ідеальною.

Важливо! Хороші показники виживання саджанців і врожайності показують посаджені на наступний рік після цибулі баклажани і болгарський перець.

Полуниця

Плануючи вирощувати не тільки овочі, але і ягоди, дуже вигідно після цибулі посадити полуницю. Так ви напевно отримаєте багатий врожай без особливих витрат.

Пряні трави і зелень

Практично будь-яку зелень і пряні трави можна вирощувати в гземлі, на якій до цього вирощували цибулю. Якщо ви плануєте вирощування щавлю, селери або ревеню, то сміливо відводьте під них цю територію.

Важливо! Вкрай небажано садити цибулю 2-3 роки підряд на одному і тому ж місці, а також чергувати її з часником.

Чому важливо дотримуватися сівозміни?

Що можна садити після цибулі?Для дотримання правил агротехніки є ряд вагомих причин, пов’язаних з типом і родючістю грунту, так як саме від цього залежить легкість догляду за грядками, здоров’я рослин та їх врожайність.

Ось кілька принципово важливих факторів, які відзначають всі практикуючі дачники і професійні агрономи.

Природне збіднення грунту

Будь-яка рослина по ходу свого розвитку забирає з землі необхідні їй поживні речовини. Причому для кожної культури кількість тих чи інших елементів буде різною.

Відповідно — є ризик, коли висаджують 2 роки підряд на одному місці один і той же вид овочів, що йому буде недостатньо необхідних для хорошого розвитку речовин. Та й користь від овочів повторної посадки буде набагато меншою.

Важливо! Внесення спеціальної підгодівлі в цьому випадку не завжди рятує, так як неможливо без ретельного аналізу грунту точно знати, чого і скільки в ньому залишилося. Особливо в тому випадку, якщо це невеликий город. Набагато простіше все ж дотримуватися сівозміни.

Шкідники

Кожен вид рослин вражають різні хвороби і шкідники. Щоб знизити ризик зараження, що може статися і через грунт в тому числі, краще висаджувати на наступний рік ті культури, які стійкі до захворювань і шкідників попередніх рослин, або вони їм не цікаві.

Так більша ймовірність, що без рослинного «підживлення» патогенна мікрофлора і комахи загинуть, і надалі можна буде знову висаджувати ті ж або схожі культури в грунт без його додаткової обробки хімікатами без ризику зараження.

Алелопатія

Цей термін має на увазі наступний факт: кореневища різних рослин взаємодіють між собою. В результаті одні мають на інші культури благотворну дію, насичують грунт речовинами, другі — гнітючу. Щоб не спровокувати загибель саджанців, бажано дотримуватися рекомендацій по веденню агротехніки на своїй ділянці.

Коротка пам’ятка по сівозміні для інших овочів

Що можна садити після цибулі?Напевно ви будете засаджувати територію свого городу не одною цибулею, тому вам знадобляться поради про те, що краще садити після інших культур:

 1. Горох – кращі попередники томати і картопля.
 2. Томати — їх садять після бобів, огірків, цибулі, кабачків, коренеплодів, але не пасльонових, капусти, кукурудзи.
 3. Картопля — під неї краще відвести територію, де до цього росли огірки, квасоля, горох або капуста.
 4. Капуста — тут підійде грунт після картоплі, бобів, томатів і цибулі.
 5. Морква — добре приживається і плодоносить на землі, де до цього росли огірки, картопля, боби.
 6. Буряк — його краще висаджувати після огірків і картоплі.
 7. Баклажани — підійде земля після зелені, кабачків, бобів, огірків, капусти, коренеплодів, кукурудзи.
 8. Часник — його вирощують після зелені, кабачків і бобів.

Важливо! Не рекомендується вирощувати одну за одною наступні культури:

 • перець і томати після баклажанів;
 • буряк після брукви;
 • квасолю та інші боби після гороху;
 • огірки, гарбуз, ріпу, редис і моркву після капусти;
 • томати, перець або баклажани після картоплі;
 • петрушку після моркви;
 • капусту після гарбуза.

Розібратися у всіх тонкощах грамотної сівозміни досить просто, якщо цим серйозно зайнятися. Тримайте перші кілька років під рукою пам’ятку з рекомендаціями, і тоді у вас буде набагато менше проблем з отриманням хорошого врожаю корисних овочів і ягід.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: