Ремонт квартири: вибираємо екологічно чисті матеріали

вибираємо екологічно чисті матеріали

Існує безліч причин, які змушують людей відкладати ремонт квартири на «потім». Це і величезні трудовитрати, і небажання влаштовувати безлад у домі, і висока вартість робіт. Насправді, більшість перерахованих вище проблем можна уникнути, звернувшись за допомогою в спеціальну компанію.

Бригада досвідчених майстрів зі своїми завданнями справляється швидко, а встановлена на ремонт квартир під ключ ціна за квадратний метр робить цю послугу доступною всім бажаючим. Залишається лише визначитися з матеріалами, адже від їх якості залежить безпека всіх домочадців.

Звичайно, можна зупинити вибір на бюджетному варіанті. Однак він пов’язаний з багатьма незручностями ― максимум через півроку почнуть відклеюватися шпалери, штукатурка обсипатися, а яскраві кольори й зовсім перетворяться в безликі плями.

Не варто забувати ще про одну проблему ― неякісні матеріали містять шкідливі для здоров’я хімічні речовини, які сприяють розвитку кашлю і алергії. І тільки екологічно чиста, сертифікована продукція може гарантувати безпеку.

Будівельні та оздоблювальні матеріали: що вибрати?

На першому місці, без сумнівів, стоїть дерево. Це природний матеріал, який визнаний екологічно чистим і безпечним. До того ж спеціальні просочення підвищують технічні та експлуатаційні характеристики деревини, такі як міцність і стійкість до впливу вологи, і дозволяють використовувати її практично повсюдно.

Однак не поспішайте купувати ДСП або ДВП, які можуть містити невелику кількість формальдегідних смол. Фахівці рекомендують віддавати перевагу плитам, які добре зарекомендували себе – МДФ, не містять синтетичних зв’язуючих.

Що стосується лакофарбових матеріалів, то важливо уважно читати їх склад. Відразу ж відмовтеся від придбання банок або каністр із засобами або сумішами, на яких зустрічаються такі слова, як толуол, ксилол, хром, миш’як, кадмій. Прекрасною альтернативою стануть такі фарби:
[tie_list type=”starlist”]

  • водоемульсійні ― розчиняються звичайною водою;
  • вапняні створюються на основі паленого вапна;
  • вапняно-казеїнові ― засновані на кістковому клеї та вапні.

[/tie_list]

Не завдає шкоди і декоративне покриття, яке містить у собі бджолиний віск з додаванням натуральних мінеральних пігментів.

Вибираємо шпалери, серед яких найбільш затребуваними вважаються паперові. Вони абсолютно нешкідливі, але недовговічні. А ось вироби з натуральних волокон рослин (очеретяні, сизалю, бамбукові, папірусні, джутові) розраховані на тривалий термін збереження свого ефектного зовнішнього вигляду. Вони на 100% екологічно чисті, але дорогі.

Без хімічних домішок випускають і інші настінні покриття:
[tie_list type=”plus”]

  • з коркового дерева
  • з морських водоростей
  • з китайських степових трав

[/tie_list]

Вибираючи будь-які будівельні чи опоряджувальні матеріали, обов’язково вивчіть маркування. Виробник зобов’язаний наносити на упаковку складу виробу (навіть якщо там містяться небезпечні речовини). І перше, що має кидатися вам в очі ― літера «Е» і стоять поруч цифри. Останні позначають кількісно вміст хімікатів:

  • Е1 ― екологічно чисті, натуральні матеріали, рекомендовані для оформлення житлових будинків і приміщень (у тому числі, дитячих кімнат);
  • Е2 ― матеріали з невеликими домішками, що не підходять для обробки спальні або вітальні (допускається використання в кухні, в передпокої і санвузлі);
  • Е3 ― забруднені матеріали, які категорично не можна використовувати в житлових приміщеннях (підходять лише для виробничих цехів).

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Пам’ятайте, що від будівельних та оздоблювальних матеріалів залежить не тільки вартість ремонту, але і здоров’я ваших близьких. Не економте, вибирайте екологічну чистоту і безпеку![/box]

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: