Популярні види лінолеуму для підлоги


Лінолеум – це одне з дуже поширених покриттів для підлоги житлових приміщень. Вибираючи це покриття, важливо врахувати, що воно розрізняється не тільки за кольором і малюнку, але і за експлуатаційними характеристиками, які залежать не тільки від вартості матеріалу.

Однак перш ніж переходити до опису різних видів лінолеуму, варто зазначити переваги цього обробного матеріалу. Так, він допомагає створювати інтер’єри зовсім різного стилю, оскільки має дуже багату колірну гаму. Також він володіє хорошою вологостійкістю і здатний істотно підвищити теплоізоляцію житла. Крім того, укладати цей підлоговий матеріал дуже легко. Його еластичність дозволяє без проблем розстеляти його на будь-якій рівній поверхні.

Різновиди ПВХ лінолеуму на підставі області їх використання

Лінолеум для побутових цілей

Застосовується в квартирах і приватних будинках. Як правило, проводиться на спіненої основі або з поліестеру. Досить тонкий (приблизно чотири міліметри), володіє широким асортиментом кольорів та принтів. Легкий в укладанні, піддатливий, не вимагає додаткового догляду. Однак при сильних навантаженнях та багаторазовому застосуванні швидко зношується.

Напівкомерційний лінолеум

Застосовується в готельних номерах, малих офісах. Зазвичай використовується в житловій сфері. Структура такого лінолеуму схожа на попередній. Але він володіє спеціалізованим захисним шаром товщиною близько одного міліметра. Це суттєво подовжує період експлуатації покриття.

Комерційний лінолеум

Стелиться в приміщення з великою прохідністю. Зазвичай при його виробництві застосовується поливинилхлоридное покриття. Яке сприяє створенню міцного і надійного зовнішнього шару, який дозволяє прослужити тривалий час матеріалу і зберегти товарний вигляд.

Види лінолеуму по структурі

Побутовий лінолеум, який використовують у житлових приміщеннях, буває чотирьох основних видів. Це тонке покриття, лінолеум на товстій спіненої основі, матеріал на повсті, а також лінолеум на теплій основі.

Тонкий лінолеум – це досить тонкий матеріал (його товщина не перевищує 1,6 міліметра), що обумовлює його деякі недоліки. Так, безосновний лінолеум досить чутливий навіть до невеликих нерівностей підлоги. На погано вирівняному підлозі це покриття дуже рано починає протиратися або ж рватися. Термін експлуатації такого підлогового матеріалу невеликий і складає близько 5 років.

З достоїнств тонкого покриття можна відзначити невелику вартість і простоту в догляді. Крім того, даний вид лінолеуму не накопичує статичну електрику.

Лінолеум на спіненої основі

Товщина такого підлогового матеріалу досягає чотирьох міліметрів. Структура цього виду лінолеуму досить складна.

Найважливішими перевагами толстого покриття на спіненої основі є гарний зовнішній дизайн і можливість використання у ванних кімнатах і на кухнях, а також можливість укладання на підлогу, має невеликі похибки. Крім іншого, таке покриття добре утеплює підлога приміщення і практично нечутливий до теплових ударів.

Термін служби лінолеуму досягає 10 років, що забезпечується за рахунок використання додаткового захисного поліуретанового шару.

Лінолеум на повстяній основі

Товщина становить півтора міліметра. Цей вид матеріалу має однорідний малюнок, що наноситься на основу, виготовлене з синтетичного або натурального повсті або джуту.

Такий підлоговий матеріал досить пружний, м’який і приємний на дотик. Підлога, на який буде укладений такий лінолеум, також не потребує в ідеальному вирівнювання, а сам матеріал укладається досить швидко, оскільки його не потрібно приклеювати до основи підлоги.

Лінолеум на теплій основі

Є полотном до півтора міліметрів товщиною, що складається з двох шарів: теплоізолюючої підкладки і ПВХ-покриття. Подібні види покриття «боїться» механічного впливу. Навіть падіння невеликого предмета на підлогу може призвести до того, що він порветься.

Види лінолеуму на підставі матеріалу виготовлення

Нітроцелюлозний лінолеум

Виготовляється взагалі без основи. Це не товсте покриття з нітроцелюлози. Мінусом такого виду лінолеуму можна вважати легку займистість. У список достоїнств входять — еластичність, оригінальний блиск і вологостійкість.

ПВХ лінолеум

Проводиться в декількох версіях: на спіненій, текстильної, теплоізоляційної нетканої основи.

Існують, як одношарові, так і вироби з декількома шарами. До основного недоліку полівінілхлоридних лінолеуму можна віднести їх сильну усадку, а крім цього не особливо приємний запах, який тримається тривалий час.

Гумовий лінолеум

Двошаровий матеріал з прогумованою основою. Зовнішній шар виготовлений з штучного каучуку та спеціалізованого наповнювача з уведенням барвників. Матеріал відмінно протидіє впливу вогкості і досить пластичний.

Лінолеум з природних матеріалів

Найчастіше виготовляється зі смоли дерев, вапна, коркового порошку і лляної олії. Подібний лінолеум відноситься до екологічно нешкідливим, володіє хорошими антистатичні характеристиками і протидіє впливу різних бактерій. Крім цього, він практично не горючий і відштовхує краплі жиру.

Алкідний лінолеум

Даний матеріал зроблений на основі текстилю, алкідних смол та барвників. Подібний вид лінолеуму найбільш крихкий, порівняно з іншими, проте володіє відмінними тепло – і звукоізоляційними властивостями.

Якщо, Ви підібрали для себе вид лінолеуму, то можна переходити до наступній сходинці — вибору підкладки і клею для лінолеуму.

Види лінолеуму для будинку на відео:

Калькулятор розрахунку підлогових покриттів

Калькулятор містить загальні середні дані, для попередніх розрахунків.

Тип покриття Керамічна плиткаЛинолеумПаркетПаркетная доскаКовролинЛаминат
Довжина покриття(м.)
Ширина(м)
Довжина підлоги (м.)
Ширина підлоги (м.)
Мінімальний витрата: 0

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: