Найпопулярніший у світі будівельний матеріал – це, звичайно ж, дерево. Його гама, орнамент і текстура зачаровують і умиротворяють. Дерево відноситься до найбільш теплих і комфортних будматеріалів. Однак у нього є і мінуси.
Дерево складно віднести до категорії бюджетної сировини, зокрема, якщо ми говоримо про дорогоцінні види. Для застосування у вологих місцях йому потрібна додаткова спецобробка, що сильно підвищує ціну облицювання. Разом з цим будматеріал залишається також вразливим до механічних впливів, а, отже, не особливо вигідним. Тому, у ванних і санвузлах натуральне дерево застосовується дуже рідко.
Для шанувальників деревної текстури є альтернативний матеріал — керамічна плитка під дерево. У наш час виробляють моделі, що максимально точно імітують фактуру деревини. Однак відмінності теж є — плитка не може «дихати», наче дерево, не має його теплоти і не виробляє своєрідного запаху. Але, коли розмова йде про вологі кімнати, природно деякі нюанси невідворотні.
За структурою плитка під дерево виготовляється як керамогранітною, так і керамічною. Її верхній шар, зазвичай, має фактуру. Плитка здатна бути схожою на паркетну дошку, євровагонку, деревні плити або мозаїку. Дуже популярна на сьогоднішній день плитка, нагадує дошку. З її допомогою обробляють і підлогові і стінні конструкції.
Зважаючи на те, що плитка під дерево користується підвищеним попитом, її можна зустріти в модельних рядах практично будь-яких брендів і в різних цінових категоріях. З бюджетних груп краще розглянути асортимент плитки Фрегат і Боско від Керама Марацци. Це дуже популярні колекції серед покупців.
В елітних наборах європейської плитки часто можна відшукати незвичайні моделі: наприклад, оригінальний паркет, зістарена дошка з потертостями, копія грубого дерева тощо.
Плитка під дерево для інтер’єру ванної та санвузла
Стиль і дизайн
Плитка під дерево дуже підходить для створення дизайну напрямку кантрі. Кахельна копія дошки дає можливість зробити ванну схожою на сільську лазню або душ в селянській хаті.
Вироби під дерево стануть кращим гостем в етнічному стилі — так, вони відмінно впишуться в ванну з тайськими або китайськими нотками. Тут є можливість комбінувати кахель з плиткою під природний камінь, бамбуковими шпалерами. Хорошою покупкою для ванної в етнічному напрямку буде раковина і ванна з натуральної деревини або каменю.
Так само як і в китайському напрямку відтворюється еко-стиль. В подібних приміщеннях плитку під дерево комбінують з плиткою зеленого кольору, природним каменем, натуральними шпалерами, кахлем із зображенням рослин і т. д.
Кахель, що імітує паркет, використовують для підлоги у ванних кімнатах і санвузлах, що декорують в ретро стилі початку минулого століття. У той час ванні кімнати були схожі на житлові приміщення: вони володіли високими стелями, світлими віконними прорізами і звичайним «кімнатним» облицюванням.
Пов’язано це з тим, що плитка в ті часи не володіла великою популярністю. Віддавши перевагу подібному напрямку, плитку під дерево встановлюють лише на підлогові конструкції, роблячи копію підлоги з дерева. Стінні поверхні вирівнюють і фарбують. Плиткою, зазвичай мозаїкою, обробляють частіше лише вологі зони (по сусідству з ванною, душовою кабіною, умивальником).
Оздоблення деревом з кераміки також добре вписується в сучасний дизайн, відтворюючи заспокійливу, витончену обстановку.
Як і з чим поєднувати плитку під дерево?
Існує величезна кількість оригінальних ідей. Так, можна, обробити плиткою під дерево лише ділянку ванни, і вона буде нагадувати невеличку сауну.
Якщо необхідно відтворити імітацію дощатої підлоги — плитка під дерево знову виручить на всі сто відсотків. Нею облицьовують постаменти під чашу ванни.
Оздоблення з відтворенням дерева відмінно підійде для розстановки акцентів. Плиткою, що імітує дошку або панелі з деревини, можна підкреслити функціональні ділянки ванною, оздобивши інші зони класичним кахлем.
Поєднують «дерев’яну» кераміку зазвичай зі стандартною одноколірною плиткою, мозаїкою та ін.
Поради
Затирочна суміш непринципово зобов’язана бути єдиного кольору з кахлем. Якщо плитка копіює паркет або інженерну дошку, підкреслена затирка виділить ритм матеріалу, створюючи підлоговому покриттю гарний вигляд.
Фактура деревини — це, зазвичай, плавна смужка, що володіє впливом на людське сприйняття. Не забувайте про те, що матеріал зі смужкою, має напрямок перпендикулярний кімнаті, візуально розширює її. Паралельно — звужує. Аналогічна ситуація і зі стіновими конструкціями: вертикальний напрям візуально піднімає стелю, а горизонтальний збільшує обсяг приміщення по периметру. Хочеться зауважити, що вузькі витягнуті плитки можливо розкладати на стінних конструкціях не тільки по горизонталі, але і вертикально.
Масове застосування плитки під дерево на стінних і підлогових поверхнях здатне створити в кімнаті похмуру і гнітючу обстановку. Внаслідок цього рекомендується поєднувати подібне облицювання з іншими.