Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Що може бути краще натурального будівельного матеріалу? Це питання можна вважати риторичним. При думці про натуральному в голову відразу приходить деревина. Вона володіє унікальними якостями, які неможливо повторити в лабораторії. Але не варто забувати і про натуральний камінь. Його міцність і стійкість до різних впливів вражає. Натуральний камінь є відмінним рішенням для зведення фундаменту. Чому б не об’єднати їх в одному будові? Про те, як це можна зробити, мова піде у статті.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

У чому перевага

Модель комбінованих будинків, де основними матеріалами є деревина і камінь не нова. Спочатку таке рішення застосовувалося в Альпійських горах. І це справедливо, адже весь будівельний матеріал знаходився під рукою. Камені застосовувалися для спорудження підстави. З нього також міг бути викладений і перший поверх, який використовувався як комора для різного начиння. Через рясні снігопади перший поверх часто завалювало снігом, але завдяки каменю не відбувалося згубного впливу на будову. На другому поверсі в будинку знаходилися кімнати мешканців. Деревина прекрасно зберігала тепло, тому навіть сильні вітри були не страшні. Керуючись цією інформацією легко виділити позитивні моменти щодо комбінованих будівель:

  • висока міцність;
  • довговічність;
  • хороша теплоізоляція;
  • стійкість до різних погодних умов;
  • доступність матеріалу.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

При виборі комбінованого варіанту важливо також знати і про мінуси такої будови:

  • висока вартість проекту;
  • певна складність зведення;
  • необхідність якісної ізоляції;
  • необхідність утеплення цокольного поверху.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Варто сказати, що в сучасному будівництві замість натурального каменю в комбінованих варіантах можуть застосовуватися різні види блоку, а натуральний камінь служить облицюванням для них. Вартість таких комбінованих конструкції значно вище, якщо її порівнювати з каркасним будинком, але по міцності він перевершує нім. Зведення комбінованого будівлі вимагає особливого і уважного підходу до деталей, тільки в цьому випадку вийти найкращим чином об’єднати деревину і камінь. Це повинно бути не тільки практично, але і привабливо. Будівельний блок потребує утеплення. Якщо цього не зробити, тоді через нього будуть відбуватися значні втрати тепла. Деревина повинна бути відокремлена від будівельних блоків гідроізоляцією. При її відсутності опорні балки можуть гнити, що призведе до руйнування.

Як не потрібно будувати

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Неправильний спосіб комбінування різних будівельних матеріалів може значно скоротити їх термін служби. Наприклад, в деяких випадках забудовник пропонує виконати часткову або повну облицювання цегляної будівлі з використанням дерев’яної вагонки. З естетичної точки зору, це цікаве рішення, але з практичної доведеться врахувати безліч моментів і особливим чином обробити деревину, щоб вона не піддавалася гнильним процесам. Були випадки, коли між цегляною кладкою і облицюванням з деревини не передбачався достатній зазор. Через різного коефіцієнта розширення з’являлися тріщини і деформації в деревині.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Облицювання дерев’яного будови також не завжди є хорошою ідеєю. Якщо будівля зібрано з оциліндрованих бруса, тоді в такій облицюванні немає потреби. Відносно каркасних будинків важливо бути уважним. Часткова облицювання допускається, т. К. Може внести родзинку в проект, але виконати повну облицювання каменем просто неможливо. Він має значну вагу, на який не розраховані стіни, а також фундамент.

історичний фон

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Найкращим чином звести комбіноване будівля дозволить розуміння того, якими вони були спочатку. Особлива увага приділялася покрівлі. У комбінованому будинку вона обов’язково була скатної та пологої. Кут нахилу був невеликим, щоб зменшити парусність і знизити вітрове навантаження. Кроквяна система була масивною, а зверху на настил укладалися додаткові камені, які утримували його. В оригінальних будинках, які називаються шале, покрівлі мали великий винос схилу покрівлі. У деяких випадках він досягав трьох метрів. Робилося це, щоб досягти двох цілей:

  • захистити дерев’яну частину будинку;
  • зібрати більше снігу.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Великий звис комбінованого будинку відмінно захищав дерев’яну його частина від впливу опадів. При постійному контакті з вологою і водою деревина втрачає свою форму і може розсохтися. Крім того, в дощову погоду під такими скатами можна було займатися певними справами. Влітку широкий звис захищав мешканців від палючого сонця. Великий звис також збільшує площу самої покрівлі. Чим вона більше, тим більше снігу можна на ній затримати. Сніг служить природним ізолятором, який зменшує тепловтрати через дах. Горищний поверх в комбінованих шале завжди був житловим.

Зверніть увагу! Такий підхід можна використовувати і в сучасному будівництві комбінованих будинків там, де це дозволяють кліматичні умови. Під широким свесом, наприклад, можна організувати терасу.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Покрівельним настилом в класичному варіанті комбінованого будинку виступала дерев’яна черепиця. Вона виготовлялася з деревини осики, кедра, модрини або дуба. Фіксація елементів проводилася до кроквяної системи дерев’яними цвяхами. Такий настил для комбінованого будинку можна було легко виготовити самостійно. Плюсом була простота ремонту, а також відмінна шумоізоляція. Із сучасних матеріалів відмінною заміною стане м’яка бітумна черепиця. Її можна підібрати в тон із загальним будовою, що дозволить не порушувати гармонії.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Однією з примітних особливостей будинку, який виготовлений способом комбінування матеріалів, є широкий балкон. Зверху він закривався козирком і був продовженням другого поверху. Опорою для нього служили дерев’яні палі. Схожий підхід може бути застосований і в сучасних комбінованих будинках. Хорошим рішенням буде також використання французьких вікон, які зітруть грань між приміщенням кімнати і природою.

готові проекти

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Цікавий реалізовані проект комбінованого будинку з каменю і дерева можна побачити на фото вище. Основою комбінованого будинку служить саме натуральний камінь, а не сучасний блок. Такий підхід дав можливість прекрасно вписати будинок в ландшафт. Місцем будівництва комбінованого будинку обрана природна височина, тому знизу реалізований гараж, під’їзд до якого також викладений натуральним каменем. Камінь також присутній у фрагментарною обробці, що дало можливість стерти межу між каменем і деревиною. Покрівля оброблена черепицею, а звиси зроблені з достатнім виносом.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

На фото вище представлений ще один цікавий проект котеджного комбінованого будиночка. Такий варіант комбінованого будови буде мати гарний вигляд за містом. Нижня частина будівлі фрагментарно оброблена каменем, а верхня зібрана з бруса. Перед входом є велика тераса, а на другому поверсі розташувався балкон, який закритий від опадів свесами покрівлі. Основою комбінованого будівлі служить стрічковий фундамент, а тераса встановлена на стовпчастий. Це дозволяє скоротити витрати і не втратити в міцності.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Вище представлений ще один варіант комбінованого будинку. Його особливістю є те, що він вже схожий на шале, а на російську хату. Дерев’яна частина комбінованого будинку виконана з оциліндрованих бруса. Цим вдалося домогтися відмінної теплоізоляції в комбінованому будівлі. Для вікон комбінованого будинку використані рами з пластикового профілю, які мають ламинацию. Фундамент у будинку стрічковий заглиблений і зовні оброблений каменем. З матеріалами прекрасно гармонує м’яка черепиця.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Комбіноване будівлю, яке можна бачити на фото вище представлено в сучасному мінімалістичному дизайні. Його верхня частина збудована каркасних способом, що дало можливість знизити навантаження на перший поверх.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Цей проект є прикладом комбінування в обробці фасаду. Комбіноване будівля збудована з дерев’яного бруса. Скати покрівлі мають невеликий кут нахилу і широкі свеси. Ріг будинку і цоколь оброблені натуральним каменем. Його небагато, тому він не робить великого тиску на стіни. На першому і другому поверсі комбінованого будівлі встановлені французькі вікна, які займають всю висоту стіни.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

Цей проект комбінованого будинку є відмінним прикладом того, як можна красиво поєднувати два різних будівельних матеріалу. Як видно, комбінований будинок побудований за каркасною технологією. Перший його поверх оздоблений натуральним каменем. Стовпи-опори, на яких тримається частина комбінованого будівлі також покриті натуральним каменем. Зверху розташовується велика тераса, на якій можна приймати сонячні ванни.

Комбіновані будинки з каменю і дерева + проекти

У цьому проекті все продумано до дрібниць і відмінно скомбіновано. Під верхньою терасою комбінованого будинку розташована зона відпочинку, яка прекрасно захищена від опадів. Майданчик біля першого поверху комбінованого будинку залита бетоном, то не виступає над рівнем землі, що дає можливість виключити різкі переходи. Натуральний камінь присутній не тільки на нижньому рівні, але також його видно на димарі і на частині другого поверху. Оздоблення покрівлі дуже нагадує ту, що використовувалася в класичному варіанті шале. Відео про проект комбінованого будинку є нижче.

резюме

Як видно, комбіновані будинки прекрасно вписуються в природу. Їх можна спорудить на узліссі або біля водойми. При правильному проектуванні і підході до зведення комбінованого будівлі воно забезпечує затишок і тепло навіть у люті морози. Мікроклімат всередині комбінованого структури відрізняється врівноваженістю. Це пов’язано з тим, що натуральні матеріали є паропроникними, що не перешкоджає часткового повітрообміну. Але це не виключає необхідності обладнати конструкцію хорошою вентиляційною системою.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: