Коли слід обривати стрілки часнику

Кожен городник, який вирощує на своїй ділянці озимий часник, знає, що деякі його сорти здатні утворювати стрілки – зелені пагони з суцвіттями на верхівці. Надалі на цих пагонах визрівають маленькі насіннєві цибулинки, використовувані як посадковий матеріал. Однак якщо отримання насіння не є кінцевою метою вирощування культури, то стрілки часнику потрібно видаляти. Цей агротехнічний прийом дозволить виростити більші головки, і тим самим підвищити врожайність.

Озимий часник повністю дозріває до середини літа, а на початку червня, як тільки у рослин повністю виросте і сформуються пір’я, утворюються довгі цупкі пагони – стрілки з квітконосами на верхівці. Стрілки з середини листя, якраз по центру шийки цибулини. Таке розташування сприяє тому, що біологічно активні сполуки з цибулини починають переміщатися в стрілку.

Коли слід обривати стрілки часникуДля росту суцвіття, формування і дозрівання насіння потрібно багато поживних речовин. Як тільки стрілка сформувалася, всі сили і ресурси рослина направляє на дозрівання насіння, тому так важливо видалити стрілки часнику до цвітіння. Якщо цього не зробити вчасно, через відтік корисних речовин почне відбуватися затримка розвитку цибулин.

Помічено, що як тільки ці щільні пагони видалені, цибулини знову йдуть в зростання, і навпаки, якщо їх не прибирати зовсім, головки зростуть дрібними, а загальна врожайність знизиться на третину. Ще одним негативним моментів є те, що дозрівання часнику зі стрілками затримується на 2 тижні, а то й більше.

Не обов’язково обривати всі стрілки часнику. Багато городників залишають кілька штук і по ним визначають ступінь зрілості часнику. Якщо насіннєва коробочка на кінці стрілки розтріскалася, можна приступати до викопування головок. А якщо дозволити до кінця дозріти, вийде прекрасний посівний матеріал.

Коли слід обривати стрілки часнику

Коли обривати

На тему, коли краще видаляти стрілки часнику, існує кілька думок. Одні овочівники вважають, що це потрібно робити якомога раніше, як тільки вони стануть помітними. Якщо видалити їх відразу, то на зростанні рослини і формуванні цибулин поява пагонів з квітконосами гарантовано ніяк не позначиться.

Однак у раннього общипиванія стрілок є і мінуси – на цій стадії зростання пагона не припиняється, і навіть без верхівки він продовжує розвиватися. Це призводить до того, що з часом стрілки часнику потрібно видаляти повторно, а іноді і неодноразово.

Деякі городники радять обривати стрілки, коли вони починають закручуватися. Видалення на цій стадії виключає можливість повторного відростання – просто не вистачить часу до збору врожаю. Але і цей варіант має мінуси. За такий тривалий час стрілки часнику встигнуть забрати у рослини багато корисних речовин, що не кращим чином позначається на розмірі і термінах дозрівання головок.

Коли слід обривати стрілки часникуБільш правильним вважається видалення стрілок у період, коли їх довжина досягне 10-15 см. Це оптимальні терміни, при яких є ймовірність, що пагони не встигнуть відрости заново, і разом з тим вони ще не встигли спожити багато корисних речовин з рослин.

Слід сказати, що точних термінів або ознак, за якими видаляють стрілки часнику, не існує. Кожен городник проводить цю процедуру на свій розсуд: хтось обриває кілька разів за сезон, а хтось чекає, поки пагони випростовується. Важливо запам’ятати найголовніше: обривати стрілки потрібно обов’язково, і чим раніше ви це зробите, тим більше шансів на отримання високого врожаю.

Як обривати

Способів видалення пагонів з часнику може бути кілька, і яким із них ви скористаєтеся, не має принципового значення. Головне, щоб рослина в цьому процесі не пошкодилася. Стрілку не можна висмикувати, так як може надірватися стебло. Зовні це не помітно, але рослина незабаром починає жовтіти, а листя сохнути, що, звичайно, позначається на врожайності. Крім цього, існує небезпека, що у рослини ушкодили корінь, або вона вирветься з грунту повністю.

Коли слід обривати стрілки часникуЯк варіант, стрілки часнику можна виламувати руками або просто відщипувати біля основи (в цьому місці пагін найбільш крихкий). Спосіб має кілька несуттєвих мінусів, яких цілком можна уникнути. По-перше, при общипуванні зріз стрілки буде нерівним, тому гоїтися це місце буде довше. А по-друге, також існує ймовірність пошкодження рослини, оскільки корінці часнику дуже тонкі і знаходяться близько до поверхні, а цибулину можна випадково вирвати або надірвати кореневу систему.

В ідеалі стрілки потрібно обрізати за допомогою спеціальних інструментів: секатора, садових ножиць. Ці пристосування необхідні, якщо стрілки сильно виросли або здерев’яніли. Молоді пагони без проблем можна видалити звичайними ножицями і навіть кухонним ножем.

Процедуру видалення стрілок рекомендується проводити вранці, бажано в сонячний день – тоді протягом дня зріз рослини зможе підсохнути. Відрізати стрілку потрібно не біля основи, а приблизно на 1 см вище, щоб не пошкодити стебло.

Викидати відламані пагони не слід – багато господинь готують з них дуже смачні закуски, консервують різними способами.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: