Який матеріал підходить для полиць в сауні

Жодну лазню і сауну неможливо уявити собі без зручних полиць. Вони стають головним атрибутом парної, займають практично всю її площу. Розповімо, з яких матеріалів можна побудувати полки для парилки своїми руками, які породи деревини підійдуть оптимально.

Який матеріал підходить для полиць в сауні

Полки можуть бути самими різними-кутовими, ступінчастими, знімними, відкидними, в кілька рівнів, як в купе поїзда, у вигляді широкої лежанки зі спинкою, широкими і вузькими… все залежить від розмірів самої парної і потреб власників. В будь-якому випадку в першу чергу потрібно вибрати матеріал для полиць. Зрозуміло, що це буде деревина, інші варіанти не підходять. Але яка порода дерева підійде найкраще?

Який матеріал підходить для полиць в сауні

Відразу ж виключаємо дошки з хвойних порід деревини. Сосна і ялина для будівництва полиць в парильні не підходять, в них занадто багато смоли. Вона буде виділятися з дощок при високій температурі і обпалювати шкіру. Тому, хоча соснові і ялинові дошки коштують недорого, від такого вибору потрібно відмовитися.

Хороші полиці для лазні можна побудувати з:

  • Модрина. Це дерево взагалі не боїться вологи і перепадів температури, красиво, полиці служать довго, а при нагріванні виділяються корисні для людини фітонциди. Але у модрини є істотні мінуси – коштують дошки дорого, важать багато через підвищену щільність, в обробці вони складні. Крім того, в модрині можуть бути смоляні кишені, тому потрібен процес знесмолювання. А це додаткові витрати і клопоти. Так що назвати модрину ідеальним варіантом не можна, хоча в цілому вона підходить.
  • Вільха. Самий традиційний варіант, саме з цього дерева робили полки в парних наші предки. Вільха може бути чорною, але частіше має гарний світлий відтінок, який з часом не псується. Ця деревина не тріскається, володіє мінімальною теплопровідністю, що важливо в жаркій парильні.
  • Липа. Теж дуже хороший варіант. Липа легка в обробці, важить мало, пахне дуже приємно, довгий час зберігається гладкість. Крім того, липові полки красиві, виглядають естетично.
  • Осика. Доступна, недорога, досить приваблива, з корисними властивостями. Але іноді такі дошки мають прихований внутрішній брак і починають гнити зсередини.
  • Клен. Міцна і при цьому недорога деревина з красивим малюнком і різними відтінками. Кленові дошки легко обробляти, вони служать довго, не бояться вологості.
  • Дуб. Міцне і красиве дерево. Але дороге і важке, тому не дуже популярне у власників лазень.
  • Кедр. Забезпечить в парній неймовірний аромат, не боїться високих температур і вологості, виглядає благородно. Але коштує дорого.
  • Береза. Це, навпаки, доступна за ціною деревина, але, на жаль, не відрізняється стійкістю до вологи, тому прослужать березові полки не дуже довго, почнуть гнити.

Який матеріал підходить для полиць в сауні

Останнім часом стало модним робити полиці для лазні з африканського абаша. Це екзотична порода деревини з низькою теплопровідністю, що, здавалося б, робить її ідеальним варіантом.

Але, за словами досвідчених банщиків і будівельників, абаш — пористе дерево. І буде вбирати піт, що призведе до появи в парній неприємного запаху. Фахівці відзначають, що абаш підходить тільки для сухої сауни, в якій температура може підніматися до +120 °С., а для вологої лазні не варто витрачатися на екзотичне дерево.

 

Який матеріал підходить для полиць в сауні

Констатуємо: найдоступнішими за ціною і придатними для полиць в лазні є липа, осика, клен і вільха. Інші породи деревини або занадто дорогі, як дуб, кедр і абаш, або володіють помітними недоліками, як береза і модрина.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: