Як закрити тріщини в штукатурці на стіні: після висихання, з газобетону, технологія, причини появи

Освіта тріщин на штукатурці може спантеличити власника новими клопотами. Деформації можуть виникнути як на старому, так і на новому покритті. Заробити тріщини в штукатурці на стіні потрібно якомога швидше, поки це не призвело до більш серйозних наслідків.

Через що тріскається штукатурка на стінах

Розтріскування може статися з багатьох причин. Найпоширенішою є загальна деформація стіни. Штукатурний шар, не володіючи пружністю, не може адаптуватися під зміни в розмірах основного матеріалу. Якщо він почне руйнуватися, разом з ним буде тріскатися і штукатурка.

Как заделать трещины в штукатурке на стене: после высыхания, из газобетона, технология, причины появления

Зачеплення великих тріщин стін краще довірити фахівцям

Навіть газобетонні конструкції, які відрізняються стійкістю до деформацій, можуть обрости подряпинами. Причина криється в різниці паропроникності. При перепадах температури в зазорах буде накопичуватися волога. Оскільки вода не стискається, це буде сприяти витісненню штукатурки.

У приміщеннях з підвищеною вологістю штукатурка швидко « старіє ». Вона насичується вологою, важчає і руйнується під власною вагою. Мікроскопічні тріщини будуть поступово зростати, дозволяючи рідини вільно проникати вглиб матеріалу.

Не менш поширений випадок появи щілин стін – неправильний монтаж. Перед початком робіт необхідно заштукатурити основну поверхню за один раз. Якщо наносити шари на стіну через тривалі проміжки часу, виникне різниця у вологості між новим і старим ділянками. Це також може привести до розтріскування.

Порада! Деякі суміші не витримують дії ультрафіолету. Якщо вікна просторі і не закриваються в денний час, довговічність штукатурки на стінах буде низькою. Це відноситься тільки до деяких, в основному дешевим, видам.

Чому тріскається штукатурка при висиханні на стінах

Коли тріскається нова штукатурка, це може говорити про наступне:

 • висока паропроникність;
 • порушення технології монтажу;
 • вологість всередині приміщення;
 • частий контакт з сонячними променями.

Как заделать трещины в штукатурке на стене: после высыхания, из газобетона, технология, причины появления

Штукатурка тріскається навіть на міцних стінах з газобетону, проте в порівнянні з іншими покриттями, роботи по закладці проходять легше

Краще вибирати дорогою, але якісний матеріал, який простоїть десятки років без втрати декоративних властивостей. Маловідомі виробники можуть пропонувати дуже дешеві суміші з тим же, за їхніми словами, складом. На практиці це стає приводом до руйнування конструкції в перший же рік експлуатації.

Чому тріскається гіпсова штукатурка на стінах

Розтріскування може проявити себе і на гіпсової штукатурці. Говорити про конкретну причину по одному візуальному огляду стін не можна. У деяких випадках доводиться видаляти окремі листи матеріалу. Тріщини на гіпсокартоні виникають в наступних ситуаціях:

 1. Застосування тендітних елементів каркаса. Товщина профілю не повинна бути занадто низькою, оптимальні показники – 0,5 мм.
 2. Використання невологостійких сумішей. У приміщеннях з непостійними температурами наявність такої штукатурки може стати проблемою.
 3. Великих кроків між каркасом ( більше 60 см ). Щоб усунути проблему, доводиться демонтувати гіпсокартон і встановлювати додаткові рейки.

Коли тріщини видно в місцях стиків листів, слід розкрити всі шви і посилити їх малярської стрічкою. Це збільшить термін служби конструкції.

Чим краще закладати тріщини в штукатурці

Що робити, якщо після штукатурки в стіні з’явилися тріщини? Щоб запобігти розтріскування, можна скористатися герметиком або цементним розчином. Для закладення невеликих деформацій підійде перший засіб. У будівельному магазині можна знайти різні варіації цієї речовини – морозо-, жаростійкі, що не бояться сонця, вологи і т.д. Герметик застосовують і в інших ситуаціях, наприклад, коли потрібно обробити поверхню перед фарбуванням або оклейкою шпалерами.

Увага! Засіб для закладення підбирають під конкретні умови. Якщо герметик був придбаний давно і його склад невідомий, суміш перевіряють на сумісність, завдавши на поверхню покриття.

Как заделать трещины в штукатурке на стене: после высыхания, из газобетона, технология, причины появления

Герметик – універсальний засіб, яке можна використовувати для вирішення різних будівельних завдань, в тому числі для закладення дефектів

Інструкція по застосуванню:

 1. Тріщину ретельно очищають пилососом.
 2. У поглиблення щілини наносять герметик.
 3. За допомогою мила обробляють краю подряпини.
 4. Після висихання зверху встановлюють металеву обрешітки.
 5. Штукатурять і шліфують поверхню.

Перед проведенням робіт по закладці дефектів необхідно закрити відкриті ділянки тіла. Для захисту очей надягають окуляри. У разі глибоких деформацій закладення герметиком буде недоцільною. Тут краще скористатися якісним цементним розчином.

Як усунути тріщини в штукатурці на внутрішній стіні

Приступати до закладення слід після виявлення причини утворення тріщини. Якщо провести ремонт, упускаючи цей фактор, проблема повториться. Щілини можуть мати різну швидкість руйнування:

 • низьку – близько 1,5 мм / місяць;
 • середню – близько 2,5 мм / тиждень;
 • високу – більше 0,8 мм / день.

Для з’ясування швидкості можна наклеїти на щілину малярну стрічку із зазначенням дати виміру. Якщо стрічка лопнула, це буде говорити про збільшення діаметра тріщини. Повільне зростання свідчить про низьку якість оздоблювального матеріалу. При середньому і високому руйнуванні покриття необхідно демонтувати.

Прибрати тріщину в штукатурці на стіні можна наступним чином:

 1. Розкрити щілину, зрізати верхній шар для кращого зчеплення з розчином.
 2. Очистити тріщину від стороннього сміття.
 3. Обурювати найближчі зони на наявність внутрішніх порожнин.
 4. Промити і осушити дефектне місце.
 5. Закладення проводять розчином, слідуючи інструкції на упаковці.

Как заделать трещины в штукатурке на стене: после высыхания, из газобетона, технология, причины появления

Якщо тріщин занадто багато, це говорить про погані температурних умовах

Перед закладенням потрібно звернути увагу і на вологість повітря.

Якщо деформації на внутрішній стіні глибокі, роблять так:

 1. Свердлять отвори і акуратно вставляють дюбеля.
 2. Завдають шар грунтовки, чекають повного висихання.
 3. Використовують цементний розчин.
 4. Зверху вдавлюють металеву обрешітки, фіксують за допомогою саморезів.
 5. Штукатурять стіну.

Порада! Закладення тріщин повинна відбуватися за один раз. Перерв за часом допускати не слід.

Технологія закладення тріщин в штукатурці зовнішніх стін

Закладення фасадних стін приватного будинку вимагає особливої уважності. Звичайно, невеликі подряпини не ставлять під загрозу цілісність споруди. Вони псують зовнішній вигляд будинку, роблять його « неохопленим ». Для виявлення причини руйнування можна керуватися вищепереліченими способами.

На зовнішніх стінах найчастіше утворюються вертикальні або горизонтальні смуги. Іноді тріщини проходять під кутом в 45 °. Це говорить про те, що на ділянку виявляються великі навантаження, ніж може витримати матеріал.

Набагато рідше виникають хаотичні деформації. Їх поява означає дію перепадів температур. Якщо не вживати заходів по закладці, опади будуть швидко руйнувати стіну. Коли смуги дрібні, але вигнуті, це свідчить про неправильний вибір штукатурки. Ймовірно, були використані дешеві матеріали або їх товщина виявилася занадто великою.

Щоб виправити на стіні тріщини на штукатурці, виконують такі види робіт:

 1. Очищення ділянки струменем води, осушення.
 2. Нанесення грунтовки ( бажано використовувати склади з глибоким проникненням, щоб вони легко лягали ), очікування висихання.
 3. Застосування для закладення вапняного цементного розчину ( якщо купувати в магазині, повинна бути позначка « для фасадних стін » ).
 4. Вирівнювання стін за допомогою пістолета-розпилювача або шпателя.

Порада! При використанні розпилювального пістолета необхідно правильно відрегулювати тиск сопла.

Рекомендації та профілактичні заходи

Щоб штукатурка на стіні не потріскалася після висихання, слід вибирати якісні суміші. Якщо стіни і фундамент були спроектовані грамотно, з урахуванням специфіки клімату і розташування небезпечних зон, проблеми з тріщинами не турбуватимуть власника.

Как заделать трещины в штукатурке на стене: после высыхания, из газобетона, технология, причины появления

Дізнатися про причини руйнування можна тільки після розтину штукатурки і аналізу основного матеріалу стін

Для закладення великих щілин слід звернутися за допомогою до фахівця. Не маючи достатнього досвіду, визначити причину виникнення деформації буде важко. Якщо цього не зробити, проблема нікуди не зникне, а закладення буде вимагатися з завидною регулярністю.

Штукатурка не тріскатися, якщо:

 1. Виключити різкі перепади температур, внутрішні стіни повинні перебувати в приміщенні з відмітками не нижче + 8 ° С і не вище + 26 ° С.
 2. Не застосовувати препарат для прискорення засихання штучні нагрівачі. Штукатурка висохне швидше, але процес буде нерівномірним.
 3. Внутрішня вологість приміщення становить понад 70 %. Дешеві склади можуть зруйнуватися при вологості в 65 %.
 4. Виробляти роботи за один день. Різнорідність ділянок часто стає причиною їх руйнування.
 5. Шар штукатурки більше 5 мм.
 6. Використовувати металеву обрешітки для закладення великих тріщин. Це поліпшить зчеплення між штукатуркою і основною стіною.
 7. Керуватися інструкцією, дивитися на склад суміші.
 8. Використовувати штукатурку відповідно до її призначення.

Якщо тріщини ростуть швидко, необхідно демонтувати старе покриття і розібратися в причині. Якщо проводити тільки закладення стін, це відстрочить, але не скасує процес руйнування.

Висновок

Заробити тріщини в штукатурці на стіні можна за допомогою герметика або цементного розчину. Для усунення великих деформацій щілини необхідно обробити грунтовкою. Важливо використовувати якісні склади, не відхилятися від інструкції монтажу.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: