Цвіль під лінолеумом: чим обробити, чим небезпечна, як прибрати, вивести, фото

Цвіль під лінолеумом з’являється через підвищену вологості. Вона може бути пов’язана з промерзанням стін і фундаменту, протіканням водопроводу, перепадами температур і іншими факторами. Найбільш поширені причини і методи усунення описані в цьому матеріалі.

Причини появи цвілі на лінолеумі і під ним

Перш ніж прибрати цвіль під лінолеумом, необхідно розібратися в причинах її появи. Наліт утворюється в умовах підвищеної вологості. До неї можуть привести найрізноманітніші чинники, в тому числі:

  1. Неправильна укладання чорнового статі або невідповідне чистове покриття. Під ним є простір, в якому накопичується волога. Це спостерігається, якщо бетон недостатньо добре просушили і поквапилися з укладанням лінолеуму. Якщо підстава дерев’яне, це призводить до ще більш швидкому появі нальоту.
  2. Прибрати грибок потрібно і в тих випадках, коли він з’являється на тлі вологи і прохолоди. Наприклад, квартира знаходиться на першому поверсі, або це приватний будинок. Якщо в підвалі немає хорошої гідроізоляції, вологість значно збільшиться. Тоді під лінолеумом може виникнути біла цвіль.
  3. Промерзання стін або фундаменту. Через це температура сильно знижується, тому знизу утворюється конденсат. Рівень вологості стає постійно високим, що і призводить до формування нальоту.
  4. Якщо волога накопичується не знизу, а вгорі, тобто на самому лінолеумі, це більш складний випадок. Він пов’язаний з протікання каналізації, системи опалення або просто підвищеною вологістю повітря в кімнаті.
  5. Нарешті, проблема може бути пов’язана і з вентиляцією. Прибрати наліт припадає в тих випадках, коли приміщення практично не провітрюється, а шахти засмічені, відведення старого повітря і подача нового практично не працюють. В цьому випадку рекомендують очистити канали, при необхідності поставити вентилятор або витяжку для примусового провітрювання.

Важливо! Виявити протікання і прибрати причину несправності не завжди просто. При цьому навіть по 4 краплі на добу істотно збільшують вологість.

Тому важливо періодично оглядати труби і при необхідності відразу провести заміну. Найкраще ставити пластикові труби – вони не гниють і мають прогумовані краю.

Плесень под линолеумом: чем обработать, опасна, как убрать, вывести, фото

Цвіль під лінолеумом формується через підвищену вологості, наявності порожнин

Чим небезпечна цвіль під лінолеумом

При виявленні цвілі прибрати її варто якомога швидше. Грибки несуть небезпеку, як для самого приміщення, так і для здоров’я людини. Мікроскопічні суперечки можуть разом з повітрям потрапити в легені. Це провокує розвиток таких патологій як пневмонія, астма. Основними симптомами нездужань є:

  • болі в голові;
  • кровотечі в носі;
  • розлади шлунка;
  • прояв алергічних реакцій;
  • кашель в сухому вигляді.

До того ж грибки викликають руйнування деревини та інших органічних матеріалів, наприклад, паперу. По суті, вони є для них живильним середовищем, тому дерев’яні предмети можуть бути зіпсовані безповоротно. Засоряется і статеве покриття, лінолеум. Тому навіть невеликий наліт може привести до серйозних наслідків.

Як позбутися від цвілі і грибка на лінолеумі і під ним

Якщо виявлена цвіль, прибрати її слід якомога раніше. Коли це роблять на ранніх стадіях, можна обійтися і без заміни лінолеуму. Його ретельно обробляють фунгіцидами, антисептиками, а потім стежать за місцями можливої появи грибків.

Але якщо поразка сильне, то покриття доведеться прибрати і замінити новим після дезінфекції. В цьому випадку діяти потрібно так:

  1. Прибрати меблі та інші предмети з підлоги.
  2. Акуратно видалити частину лінолеуму. Щільно загорнути його і викинути.
  3. Прибрати залишився шар клею, шпаклівки.
  4. При необхідності видаляють всю уражену деревину, потріскану бетонну стяжку, зачищаючи до « здорового » місця. Для цього використовують скребок, дротяну щітку або металевий шпатель. Під час роботи рекомендують надіти рукавички, маску і окуляри.
  5. Якщо для покриття застосовували ДВП, оргаліт, їх варто повністю демонтувати, оскільки високий ризик зараження.
  6. Видаляють сміття, використовуючи вологий віник або потужний пилосос.
  7. Далі підлогу і примикають стіни ( на висоту мінімум 50 см ) обробляють фунгіцидами або іншими дезінфікуючими розчинами. Їх можна придбати в магазині або використовувати народні засоби.
  8. Потім встановлюють нове покриття.
Плесень под линолеумом: чем обработать, опасна, как убрать, вывести, фото
Для видалення нальоту спочатку прибирають покриття

Щоб прибрати цвіль, уражені місця обробляють фунгіцидами та іншими складами. Найбільш ефективні рецепти описані в наступному розділі.

Лимонна кислота

Всі грибки не витримують кислу середу. Тому для обробки можна використовувати порошок лимонної кислоти – розчинити п’ять столових ложок ( 100 г ) в 1 л води. Прибрати наліт можна за кілька обробок.

Хлорка

Обробити лінолеум від цвілі і грибка можна і за допомогою препаратів, що містять хлор. Якщо взяти класичну хлорку, її слід розвести водою в співвідношенні 1:10. Якщо використовувати звичайний відбілювач, його можна розбавити в 3-4 рази. Препарат дуже потужний, тому зазвичай вистачає 1-2 обробок.

Фунгіциди

Щоб швидко прибрати цвіль з лінолеуму, рекомендують використовувати фунгіцид і інші готові склади, наприклад:

  • « Фундазол »;
  • « Фітоспорін »;
  • « ХОМ »;
  • « Рідоміл Голд » та інші.

Склад готують за інструкцією, дотримуючись запобіжних заходів. Потім виробляють обробку ураженого місця.

Бура

Якщо з’явився грибок на лінолеумі, вивести його можна бурою, тобто тетраборатом натрію. Це дуже ефективний засіб, воно не завжди є під рукою. При цьому буру можна купити в спеціалізованому магазині. Розводять водою в співвідношенні 800 г ( 4 склянки ) на 10 л.

Як прибрати цвіль під лінолеумом на бетонній підлозі

Буває і так, що під лінолеумом на бетонної поверхні утворюється чорна цвіль. Прибрати її можна тими ж способами, які описані вище. Але можна також придбати готове засіб для чищення і провести кілька обприскувань:

  • « БАГІ Анти-плесень »;
  • « Bisol for Silicone Mold;
  • « CILLIT BANG »;
  • « HG » та інші.

Важливо! Особливість обробки бетонних поверхонь в тому, що їх попередньо зачищають від нальоту. Зробити це можна, наприклад, щіткою або металевою мочалкою.

Як позбутися від запаху цвілі на лінолеумі

Зрозуміло, що потрібно робити при появі грибка під лінолеумом. Вражене місце зачищають, частина статевого покриття викидають і проводять тотальну обробку. Але навіть після цього може залишитися неприємний запах цвілі. Щоб усунути його, використовують такі засоби:

  • хлорсодержащий відбілювач;
  • оцет столовий 9%;
  • харчова сода;
  • нашатирний спирт ( раствор аміаку 3% ).

Як правило, досить однієї обробки, але при необхідності можна повторити обприскування. Прибрати залишковий запах цвілі можна і спеціальними дезодорантами, освіжувачами повітря.

Плесень под линолеумом: чем обработать, опасна, как убрать, вывести, фото

Звичайний столовий укус або есенція ефективно знищують грибок і його запах

Профілактичні заходи

Якщо цвіль з’явилася на лінолеумі, як на фото, прибрати її не завжди просто. Оскільки попередити поширення грибків легше, ніж боротися з наслідками, рекомендують дотримуватися профілактичних заходів:

  1. При укладанні підстави його слід вирівняти, використовуючи розчин з рідким склом. Він допомагає запобігти наслідкам підвищеної вологості. Це має особливе значення, якщо квартира знаходиться на першому поверсі, і в будинку є підвал.
  2. Для профілактики підлогу, поверхні стін обробляють грунтовкою з антибактеріальним складом.
  3. Після цього наносять клей, який допомагає запобігти порожнині, де може накопичуватися волога.
  4. Після того, як приклеїли лінолеум, по ньому проходять валиком. Роблять це для того, щоб прибрати бульбашки повітря.
  5. Особливу увагу потрібно приділяти місцях контакту лінолеуму зі стінами. Оскільки через щілини теж проникає волога, їх ретельно закладають силіконовим герметиком. Аналогічним складом обробляють сполучні шви.
  6. Періодично підлогу, особливо місця стиків, уважно оглядають. Якщо помітні перші ознаки цвілі, її потрібно прибрати, як описано вище. Далі для профілактики проводять ще кілька обробок дезінфікуючими розчинами.
  7. Оскільки основним джерелом вологи в квартирі є водопровід, труби теж слід уважно оглянути з ліхтариком. Якщо впевненості в герметичності системи немає, краще поставити пластикові вироби. Вони недорогі і більш надійні в порівнянні з металевими, чавунними.

Висновок

Цвіль під лінолеумом іноді з’являється несподівано, що може бути пов’язано навіть з невеликою протіканням водопроводу. Тому труби, шви в статевому покритті і інші стики потрібно уважно оглядати. Періодично роблять прибирання, а також обприскують поверхні дезинфікуючими засобами.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: