Як вибирається вінілова плитка для підлоги


Ультрамодна вінілова плитка для підлоги – це облицювальне покриття нового покоління, яке буквально валить у здивування завдяки своїм чудовим властивостям.

Що являє собою вінілова плитка для підлоги?

Сучасна вінілова плитка – це підлогове оздоблення, має багатошарову структуру, причому самим головним її компонентом є полівінілхлорид (скорочено – ПВХ). Для вдосконалення таких параметрів, як пружність, твердість, міцність, цей цінний продукт хімічної індустрії доповнюють особливої добавкою – роздробленим в дрібну крихту кварцом. Мало того, при виробництві названого матеріалу до його складу також включають пластифікатори, інертні мінеральні речовини, різні стабілізатори: всі ці шари піддають пресуванню під впливом допустимо високих температур і тиску.

Шари в підлогової вінілової плитки розташовуються наступним чином (зверху вниз):

1) перший шар – це синтетичний полімер (поліуретан), попередньо оброблений ультрафіолетовим випромінюванням;

2) другим шаром служить покриття, що не має кольору, на основі ПВХ;

3) в якості третьої виступає друкарський шар з рельєфним візерунком, який відповідає за малюнок і фактуру вироби;

4) роль четвертого шару грає центральна (основна) підкладка з вінілхлориду в сукупності з мінеральною крихтою;

5) п’ятий шар – армуюче-подстильне покриття, що забезпечує стійкість плитки до навантажень (нерідко цей шар є самокліючим).

Планування вузької кухні

Зараз вінілова плитка для підлоги випускається в трьох основних варіаціях щодо інтенсивності експлуатації:

  • облицювання, яке відповідає класу 43. Це спеціалізоване покриття для оформлення підлогової поверхні, яке уособлює собою матеріал високого рівня зносостійкості. Умови експлуатації такої вінілової плитки для підлоги свідчать про те, що вона призначена для використання в тих кімнатах і приміщеннях, де спостерігаються постійні очевидно підвищені механічні навантаження (спортивні зали, тренажерні зали, різного роду цеха з виробництва різноманітних видів продукції, тощо). Відмітні особливості вінілового покриття даного класу полягають у тому, що в складі його верхнього (лицьового) шару містяться елементи мінерального походження, поліпшують антистатику і знижують ступінь ковзання матеріалу. Що стосується товщини вінілової плитки, то вказана величина у багатьох випадках може досягати 0,35 см;
  • облицювання, яке відповідає класам 32-42. Облицювання, що входить у цю серію, застосовується в закритих приміщеннях, відрізняються досить високою прохідністю (медичні пункти, торгові центри, офісні кабінети та ін). Зважаючи на те, що дана комерційна вінілова плитка для підлоги має досить товстий поліуретановий шар, експлуатувати покриття виявиться можливим, як мінімум, 12-15 років.
  • облицювання, яке відповідає класам 23-31. Вінілова плитка згаданого класу – це найбільш ходовий оздоблювальний матеріал, який бездоганно підходить для укладання в кімнатах з порівняно невеликою прохідністю (приватні будинки і житлові квартири). Орієнтовний термін служби облицювального покриття на основі вінілу становить близько 6-7 років. Такий не дуже тривалий експлуатаційний період обумовлений тим, що верхній шар плиткових виробів кілька витончений. Зате цей недолік благополучно заповнюється воістину безмежною колірною і текстурною гамою.

Чому варто віддати перевагу вініловій плитці для підлоги, а не іншому покриттю?

Вінілова плитка для підлоги може стати по-справжньому гідним і респектабельним конкурентом інших видів підлогової обробки. Поясненням цього є те, що вона є, так би мовити, скарбом фактичних переваг.

Так які ж основні плюси представленого в описі матеріалу?

a) нехитрий монтаж, що не вимагає високої кваліфікації і якихось професійних знань майстра;

b) нікчемна вага, яка сприятливо позначається на транспортування матеріалу (приблизно 3,5-5 кг/кв. м);

c) заслуговують поваги показники стійкості до механічних навантажень, які можна з легкістю вибрати (мова йде про клас плиткових виробів) у відповідності з наміченими умовами експлуатації покриття;

d) екологічна нешкідливість в процесі використання підлогової плитки, у повітря не виділяються токсичні речовини та отруйні елементи, незважаючи на те, що в ході її виготовлення застосовують хімічні компоненти;

e) невибагливість у прибиранні, обумовлена можливістю проведення звичайного вологого прибирання (у міру забруднення) без додавання спеціальних миючих засобів;

f) відмінна водо – і вологостійкість, що означає те, що вінілова плитка може спокійно укладатися у вологих приміщеннях (кухні, ванні);

g) економічність з точки зору цінової категорії;

h) несхильність до вицвітання і втрати технічних характеристик під впливом УФ-променів, агресивного середовища, тощо;

i) оптимальний вибір габаритів: можливі розміри плитки, яка має квадратну форму – 60х60, 50х50, 45х45, 30х30 см; можливі розміри плитки, яка має прямокутну форму – 120х14,8, 95х18,4, 90х15 см;

j) допустимість монтажу на поверхню підлоги з вбудованою системою підігріву;

k) незмінність лінійних розмірів в умовах плину часу;

l) вражає термічна стійкість (вінілова плитка поєднує в собі здатність витримувати широкий діапазон температур – від +200 до -40 градусів за Цельсієм);

m) на нашому будівельному ринку можна придбати зразки різних виробників (Фінляндія – «Upofloor», Корея – «Fine Floor», «Dooil Chemical», Німеччина – «Armstrong DLW», Великобританія – «Rikett Flooring» тощо).

Вінілова плитка відео

Відгуки про вінілову плитку

Далі ми опублікуємо думку людей, які вже застосували у себе в квартирі дане покриття:

«…Поклав вінілову плитку в санвузлі відразу на кахель. Всі роботи зайняли три години. Враження дуже позитивні. По підлозі тепер комфортно ходити босоніж, він став тепліше. Користуюся вже більше року…»

Сергій, 43 роки

«…Ділюся враженнями про застосування вінілової плитки. У нас в будинку вона лежить практично скрізь. Але найбільше вона мені подобається в кухні. Оскільки вінілову плитку можна підібрати під текстуру будь-якого матеріалу, була обрана імітація природного каменю, і на ній тепер не видно дрібних крихт….»

Ганна, 31 рік

«…Наткнувся на вінілову плитку під час пошуків в інтернеті і відразу ж вирішив застосувати її у себе в коридорі, оскільки лінолеум набрид, а це покриття мені сподобалося. Приклеїв безпосередньо на старе покриття. Працювати з цим матеріалом одне задоволення, впорається будь-яка людина…»

Павло, 37 років

«…Порекомендували вінілову плитку в будівельному магазині, як заміну лінолеуму. Постелили в кухні за один вихідний день. Виглядає підлога шикарно, разом з цим по неї приємно ходити. Крім усього чиститися досить просто, що дуже актуально для кухні…»

Людмила

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: