Як позбутися від цвілі: на дерев’яних дошках, стінах, підлозі в будинку, засоби, причини, наслідки, фото

Позбутися від цвілі на дерев’яних дошках можна як народними, так і професійними засобами. Причому на попередньому етапі потрібно ретельно витерти поверхню, зачистити її до здорової деревини і підсушити. Більш детально правила обробки і заходи профілактики описані в статті.

Причини появи цвілі і грибка в дерев’яному будинку

Перш ніж очистити дерев’яну поверхню від цвілі, необхідно розібратися в причинах її появи. Якщо не усунути джерело, то навіть сама ретельна обробка не дасть стабільного результату. Через підвищену вологості наліт буде утворюватися знову і знову, і його знову доведеться прибрати.

В основному цвіль на дерев’яних дошках в будинку формується з таких причин:

  1. Недостатньо якісна обробка деревини та інші порушення будівельної технології.
  2. Відсутність або неправильна робота системи вентиляції ( з часом канали забиваються, тому їх потрібно періодично очищати ).
  3. Порушення герметизації водопровідної системи. Навіть невелика текти призводить до стабільного підвищення вологості, від цього страждають дерев’яні дошки в будинку. Навіть якщо проводити періодичні обробки, через випарів будуть формуватися нові грибки.
  4. Якщо дерев’яний будинок покрився цвіллю, це може бути пов’язано і з зносом даху. Через неї проникають атмосферні опади, через перепади температур вони то розтаюють, то замерзають. Через це псується як дах, так і стіни.
  5. Нарешті, є і об’єктивні причини. У підвальних приміщеннях, на горищі і в льохах повітря практично не циркулює, що теж призводить до застою вологи. Тому тут створюють систему примусової вентиляції або регулярно провітрюють.

Наслідки грибка в дерев’яному будинку

Помітити цвіль на дерев’яних дошках в будинку можна за характерним білесо нальоту, а також по запаху вогкості. Прибрати грибки слід якомога швидше, оскільки в іншому випадку можна зіткнутися не тільки з псуванням стін, стелі, але і з проблемами здоров’я.

Как избавиться от плесени: на деревянных досках, стенах, полу в доме, средства, причины, последствия, фото

Цвіль небезпечна для людини і домобудівництва

Багато видів цвілі, які поселяються на дерев’яних дошках в будинку, виділяють випаровування з токсичними речовинами. Це суперечки і продукти життєдіяльності, які потрапляють в рот і ніс людини, а також домашніх тварин. В результаті це може спровокувати розвиток або загострення різних хвороб і порушень:

  • болі в голові;
  • носові кровотечі;
  • бронхіальна астма;
  • пневмонія;
  • висип на шкірі;
  • розлади травлення;
  • синусит.

Цілком зрозуміло, що прибрати наліт потрібно хоча б тому, що він сильно псує зовнішній вигляд. Але є й інші наслідки, пов’язані з будинком:

  1. Псуються матеріали, особливо дерев’яні дошки, службовці живильним середовищем грибків. Вони починають гнити тим швидше, ніж більш вологе повітря.
  2. З’являється неприємний запах, який може не вивітрюватися тривалий час через скупчень грибків. Прибрати його можна тільки після повного знищення колонії.
  3. Відсирюють шпалери. Вони починають відставати від стіни, псується зовнішній вигляд.

Як видалити цвіль, грибок з дерев’яної поверхні

Прибрати наліт з дерев’яних дощок в будинку можна різними способами. Причому незалежно від конкретного методу спочатку потрібно визначити джерело вологості. Це може бути система водопроводу, котел для опалення ( його розташовують на горищі ) або продірявився дах.

Ретельно оглядають всі щілини і шви, при необхідності їх законопачують. Також потрібно прибрати мох, листя і гілки з даху, прочистити водостічну систему ( жолоб ) і вентиляцію.

Якщо джерелом появи грибків на дерев’яних дошках і інших поверхнях будинку є підвал, прибирають весь верхній шар грунту і замінюють його новим. Причому під дошки краще настелити нові лаги. А якщо колоди сильно постраждали, підлогу краще переробити, тобто організувати капітальний ремонт.

Загальна інструкція така:

  1. Прибрати всю вологу з поверхні, промокнув ганчіркою, серветками.
  2. Пройтися дрібнозернистої наждачним папером або металевою щіткою, скребком з жорсткою поверхнею.
  3. Відскоблити кілька разів для того, щоб прибрати всю постраждалу деревину ( до здорового місця ).
  4. Протягом 12 годин або більш ретельно провітрити приміщення.
  5. Щоб відмити цвіль з дерев’яної поверхні, використовують антисептики, фунгіциди або інші засоби, описані нижче.

Как избавиться от плесени: на деревянных досках, стенах, полу в доме, средства, причины, последствия, фото

Видалення цвілі проводять в два етапи – зачистка і обприскування

Як прибрати цвіль з дерев’яних поверхонь білизною

Прибрати наліт можна і за допомогою звичайного відбілювача. Це засіб підійде для рівній поверхні дошки. Його розбавляють водою в 10 разів і потім наносять за допомогою кисті. Якщо стіна покрита шпалерами або фарбою, білизну не застосовують, оскільки вона може привести до знебарвлення, утворення некрасивих плям.

Як позбутися від цвілі під лінолеумом на дерев’яній підлозі

Під лінолеумом рівень вологості вище, а можливості для провітрювання практично немає. Тому щоб прибрати грибки в цьому місці, рекомендують використовувати найпотужніші засоби. Це медьсодержащие і інші фунгіциди:

  • « ХОМ »;
  • « Бордоська рідина »;
  • « Татту »;
  • « Фундазол ».

Спочатку піднімають лінолеум і повністю зачищають наліт. Після цього роблять вологе прибирання ( бажано додати в воду білизни ) і висушують насухо. Потім приступають до обробки нашатирем, перекисом водню або спеціальним препаратом.

Чим і як вивести грибок на дерев’яних стінах

Прибрати цвіль з поверхні дерев’яних стін будинку можна тими ж способами, що і з дощок. Додаткові варіанти складів:

  • оцет 9% або есенція 70% ( розводять в сім разів );
  • свіжий сік лимона або розчин лимонної кислоти ( чайна ложка на 500 мл );
  • розчин харчової соди ( 1 ч.л. на 500 мл води ).

Як прибрати наліт сірчаною шашкою

Застосування сірчаної шашки від цвілі в дерев’яному будинку ( на дошках і інших поверхнях ) – це радикальна міра. До неї вдаються тільки в тому випадку, якщо наліт не вдається прибрати іншими засобами. Наприклад, грибок періодично з’являється навіть після обробки, він вразив дошки на глибину, а не тільки на поверхні.

Перевага сірчаної шашки в тому, що вона дійсно ефективна, оскільки тотально знищує всі вогнища зараження. Це дозволяє надовго прибрати цвіль навіть з затишних куточків під дерев’яними дошками і в інших частинах будинку.

Але речовини, що входять до складу диму, токсичні, в тому числі для людини. Тому обробку проводять, строго дотримуючись інструкцію і тільки в закритих приміщеннях ( часто в погребі ).

Как избавиться от плесени: на деревянных досках, стенах, полу в доме, средства, причины, последствия, фото

Сірчану шашку можна використовувати тільки в закритому приміщенні з щільно прилеглої дверима

Важливо! Прибрати цвіль можна за допомогою підпалювання шашки. Відразу після цього льох закривають і при необхідності герметизують стики за допомогою паклі, старих ганчірок. У такому стані приміщення потрібно тримати не менше двох діб.

Прибрати наліт перекисом водню

Якщо з’явилася коричнева або чорна пил в дерев’яному будинку, а також характерний наліт грибка, прибрати його можна звичайної перекисом водню, розчин якої продається в аптеках. Його не розводять водою, а просто переливають в розпилювач і рясно обприскують дошки. Але можна також прибрати наліт, а потім промити ганчіркою, змоченою в цьому розчині.

Нашатирний спирт

Прибрати наліт з дерев’яних дощок в будинку можна і аптечним нашатирним спиртом. Його розбавляють водою в два рази і роблять розпорошення за допомогою пульверизатора. При цьому потрібно обов’язково надіти маску і окуляри, щоб уникнути погіршення самопочуття.

Как избавиться от плесени: на деревянных досках, стенах, полу в доме, средства, причины, последствия, фото

Для видалення нальоту підійде звичайний нашатирний спирт

антисептична грунтовка

Ще один метод – обробити поверхню антисептичної грунтовкою. Попередньо її зачищають металевою мочалкою або наждаком, а потім готують розчин і кисть. У рідкісних випадках, коли грибки проникли на глибинні шари, доведеться робити обробку аж до бетонної або цегляної основи.

профілактичні заходи

Попередити появу цвілі на дошках в дерев’яному будинку значно простіше, ніж боротися з наслідками. Щоб підтримувати нормальний стан приміщення, необхідно дотримуватися основних правил санітарії:

  1. Регулярно провітрювати приміщення.
  2. Очистити вентиляцію, при необхідності встановити системи примусового провітрювання ( з одним або декількома вентиляторами ).
  3. Прибирати рослинні залишки даху, зачищати її від лишайників і моху.
  4. Оглянути дерев’яні дошки, прибрати всі ті, які сильно постраждали від цвілі в будинку.
  5. Дотримання технології будівництва. При укладанні дерев’яних дощок, бруса попередньо всі деталі обробляють антисептиками. Якщо під час роботи цвіль вже з’явилася в дерев’яному будинку, наприклад, на чорновому підлозі, важливо негайно провести обробку антисептиком або навіть замінити будматеріал.

висновок

Позбутися від цвілі на дерев’яних дошках досить просто на ранніх етапах. Для цього необов’язково купувати спеціальні препарати – можна використовувати народні засоби. Але якщо зона ураження велика, в приміщенні підвищений рівень вологості, краще задіяти фунгіциди і антисептики.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: